To może chwilę potrwać
Twa przetwarzanie Twojego wniosku

Słownik

Weź pożyczkę

W naszym słowniku finansowo-pożyczkowym znajdziesz wytłumaczenie pojęć, z którymi możesz mieć styczność przy wnioskowaniu o pieniądze przez Internet. Wyjaśniamy również terminy z zakresu szeroko pojętych finansów, o których piszemy także na naszym blogu o pożyczkach online i finansach.
Przywróć

Debet -  ujemne saldo na rachunku bankowym, które powstaje, kiedy właściciel konta bankowego korzysta np. z karty debetowej, wypłacając więcej pieniędzy niż znajdowało się na koncie. Aby skorzystać z debetu, należy mieć w banku przyznany kredyt debetowy, który spłaca się co miesiąc.
Doradca finansowy -  zawód, który odpowiada za profesjonalne doradztwo merytoryczne w zakresie finansów: zarówno ochrony majątku, jak i sposobów dodatkowego finansowania. Zależny doradca oferuje klientowi plan z wyszczególnieniem konkretnych ofert danych firm, z których klient powinien skorzystać; natomiast niezależny doradca proponuje klientowi czynności, takie jak np. założenie lokaty, skorzystanie z pożyczki lub kredytu czy zawarcie ubezpieczenia dla dziecka - nie precyzuje jednak dokładnych ofert, dając klientowi wiedzę i narzędzia, aby ten mógł sam o tym zdecydować.