To może chwilę potrwać
Twa przetwarzanie Twojego wniosku

Słownik

Weź pożyczkę

W naszym słowniku finansowo-pożyczkowym znajdziesz wytłumaczenie pojęć, z którymi możesz mieć styczność przy wnioskowaniu o pieniądze przez Internet. Wyjaśniamy również terminy z zakresu szeroko pojętych finansów, o których piszemy także na naszym blogu o pożyczkach online i finansach.
Przywróć

Parabank -  instytucje, które działają na podstawie prawa bankowego, ale nie podlegają nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Ich oferta jest podobna do oferty bankowej - klienci mogą składać w nich depozyty. Na stronie KNF możesz znaleźć listę parabanków, wobec których KNF złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.
Pożyczka domowa -  udzielana w domu konsumenta, tzw. pożyczka od ręki do ręki. Również spłata odbywa się w formie “do rąk własnych”.
Pożyczka krótkoterminowa -  zawierana na maksymalnie miesiąc czasu z możliwością przedłużenia terminu spłaty. Przeciętna wysokość pożyczki przez internet to minimalnie 50 zł, a maksymalnie - 1000 zł.
Pożyczka przez Internet -  jedna z form pożyczki krótkoterminowej, która jest realizowana online. Klient składa wniosek na stronie internetowej firmy lub na stronie pośredników, potwierdza swoją tożsamość weryfikacyjnym przelewem w symbolicznej kwocie  i czeka, aż pieniądze zostaną przelane na jego konto bankowe. Sprawdź 10 faktów o pożyczkach pozabankowych!
Pożyczka sms -  oferty typu „bez formalności”. Klient wysyła informację o chęci pożyczenia pieniędzy sms-em i również przez sms następuje weryfikacja. Jednak w tym systemie również konieczna jest weryfikacja tożsamości za pomocą przelewu bankowego o symbolicznej wysokości.
Pożyczka społecznościowa -  tzw. social lending, czyli możliwość pożyczania pieniędzy między konsumentami. Na specjalnych portalach ogłaszają się osoby potrzebujące dodatkowej gotówki oraz konsumenci, którzy są gotowi udzielić komuś pożyczki i zarobić na odsetkach.
Prowizja -  koszt związany z czynnością udzielenia pożyczki, stanowi wynagrodzenie firmy za rozpatrzenie wniosku oraz inne czynności.