To może chwilę potrwać
Twa przetwarzanie Twojego wniosku

Słownik

Weź pożyczkę

W naszym słowniku finansowo-pożyczkowym znajdziesz wytłumaczenie pojęć, z którymi możesz mieć styczność przy wnioskowaniu o pieniądze przez Internet. Wyjaśniamy również terminy z zakresu szeroko pojętych finansów, o których piszemy także na naszym blogu o pożyczkach online i finansach.
Przywróć

Rolowanie pożyczek -  polega na spłacie jednego długu za pomocą pieniędzy z kolejnej pożyczki - czasami wziętej w tej samej firmie, czasami w innej. Przy zaciąganiu kolejnego zobowiązania trzeba mieć na uwadze, aby jej koszt nie przekraczał kosztów pierwszej chwilówki. Innymi słowy - stary dług zostaje zastąpiony nowym z nowym terminem spłaty.
RRSO -  Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania sumująca wszystkie koszty kredytu lub pożyczki, którymi jest obarczony konsument: oprocentowanie, prowizje i inne opłaty. RRSO stanowi wartość procentową całego kosztu pożyczki w stosunku rocznym – dlatego przy pożyczkach sięga nawet kilkutysięcy procent - nie należy się tym przerażać. Im RRSO jest niższe, tym oferta bardziej opłacalna. W przypadku korzystania z usług brokerów system powinien wybrać najkorzystniejszą ofertę.
Rzecznik praw konsumenta -  organ chroniący konsumentów, wykonujący zadania powiatu, do którego obowiązków zależy m.in.:
  • prowadzenie edukacji konsumenckiej,
  • udzielanie bezpłatnych porad,
  • występowanie do przedsiębiorców w celu ochrony praw konsumenta,
  • wytaczanie powództw w sprawie umów uznanych za niedozwolone.