Bezrobocie ciągle spada

Bezrobocie ciągle spada

Bezrobocie ciągle spadaStatystyki GUS pokazują jednoznacznie, że obecnie bezrobocie jest na najniższym poziomie od 8 lat i ciągle spada. Wiele miejsc pracy pojawiło się dzięki nowo założonym firmom, które Polacy coraz odważniej zakładają, ale także dzięki większej świadomości pracowników, którzy zaczynają dostrzegać luki w rynku i stawiają na samorozwój. Najlepiej w całej Polsce pod względem rynku pracy wypada miasto Poznań, które posiada stopę bezrobocia na poziomie 2,5 %, najgorzej powiat szydłowiecki, którego stopa bezrobocia wynosi 31,2 %.

Co więcej ze statystyk wynika, że w ostatnim roku liczba miejsc pracy wzrosła o 10 %, co daje ponad 85 tysięcy nowych stanowisk. Rozwój ten dotyczy nie tylko sektora publicznego, ale i prywatnego. Szczególnie dużo ofert pojawiło się w województwie podlaskim, gdzie do rozwoju przyczynił się rozwój przemysłu. Tak gwałtownie rosnąca liczba miejsc pracy doprowadza do deficytu pracowników, co przyczynia się do chętniejszego zatrudniania osób zza wschodniej granicy. W Polsce obecnie legalnie pracuje już 650 000 Ukraińców.

Polacy w ostatnim czasie, również coraz bardziej są świadomi zasad odpowiedzialnego pożyczenia. Około 85 % pożyczkobiorców oddaje zobowiązania na czas, nawet tak zwane pożyczki dla bezrobotnych uzyskują wysokie wartości zwróconych na czas kredytów, co oznacza, że klienci traktują coraz częściej chwilówkę jako doraźną pomoc, aby móc wyjść na prostą, a nie rozwiązanie długotrwałych problemów finansowych.

Źródło artykułu:
stat.gov.pl
gospodarka.dziennik.pl

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności