Pożyczka pozabankowa

Czym są pożyczki pozabankowe? Kto może skorzystać z takiej oferty i czym różni się ona od takiej, którą otrzymasz w banku? W Credy przygotujemy zestawienie najbardziej popularnych ofert. Porównaj i wybierz tę, która będzie dla Ciebie najlepsza!

Czym jest pożyczka pozabankowa?

Pożyczka pozabankowa stanowi alternatywę do rozwiązań bankowych, w których uzyskanie kredytu jest bardziej skomplikowane i wiąże się z koniecznością dostarczania dodatkowych dokumentów, np. w postaci zaświadczeń od pracodawcy.

W praktyce pożyczkę pozabankową otrzymasz online. Wystarczy złożyć wniosek internetowy i potwierdzić tożsamość. Łatwość dostępu do dodatkowych środków jest tym, co wyróżnia na rynku ofertę pozabankową. Firmy pożyczkowe działają na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego, dzięki czemu możliwe są również opcje bezkosztowe takie jak darmowa chwilówka, w ramach których zwracasz dokładnie tę samą kwotę, którą pożyczasz. 

Dostępna oferta na stronie Credy to właśnie pożyczki pozabankowe!

Kto może skorzystać z pożyczki pozabankowej?

Z pożyczki pozabankowej może skorzystać każdy, kto ukończył 18 rok życia, a granica górna zazwyczaj nie przekracza 70 lat. Do złożenia wniosku niezbędny będzie tylko: numer PESEL, ważny dowód osobisty, telefon komórkowy oraz konto bankowe. 

Wymóg w postaci konta jest ważny, jeżeli zależy nam na szybkim otrzymaniu środków. Za pomocą przelewu z rachunku potwierdzimy własną tożsamość, dzięki czemu otrzymanie gotówki możliwe jest nawet w 10 minut od złożenia wniosku. 

Firmy pożyczkowe umożliwiają również wypłatę środków osobom, które nie posiadają konta lub mają rachunek zajęty jest przez komornika. Jednym ze sposobów jest wypłata gotówki na poczcie za pomocą czeku GIRO.

Wypełniając formularz na stronie Credy, dodatkowo przyspieszysz proces uzyskania pożyczki pozabankowej. Jeden wniosek przesyłamy do kilku firm współpracujących, dzięki czemu szybciej otrzymasz decyzję.

Ile pożyczę w ramach pożyczki pozabankowej? 

Kwota w ramach pożyczki pozabankowej jest uzależniona od oferty danego pożyczkodawcy i może wynosić od 100 zł do nawet 60 tys. W zależności od własnych potrzeb ofertę możesz dopasować do indywidualnej sytuacji. Niższa kwota zobowiązania to niższa miesięczna rata. 

Credy specjalizuje się w ofertach od 500 zł do kwoty 3000 zł z maksymalnym okresem na spłatę 31 dni. Uzyskanie takiej pożyczki jest proste, a procedury są maksymalnie uproszczone tak, aby decyzja możliwa była nawet w 10 minut.

Czym są pożyczki pozabankowe na raty online?

Pożyczki pozabankowe na raty to oferty internetowe, w ramach których pożyczysz wyższe kwoty z możliwością rozłożenia na dłuższy okres spłaty. Im więcej rat, tym niższe one będą. Jednak w ogólnym rozrachunku zapłacisz więcej za korzystanie z takiego rozwiązania. Na rachunek wpływa natomiast gotówka, którą możesz wydać na dowolny cel. Wysokość odsetek uzależnienia jest zarówno od kwoty pożyczki pozabankowej, jak i od czasu w jakim, zamierzasz ją spłacić. Krótszy okres to jednocześnie mniejsze odsetki. 

Pożyczki pozabankowe na raty podobne są w praktyce do kredytów bankowych. To, co je różni, to m.in.:

  • czas, w jakim otrzymasz środki - firmy pożyczkowe weryfikują szybciej i zazwyczaj nie potrzebują dodatkowych zaświadczeń, które przy wyższych kwotach pożyczki w banku są niezbędne,

  • procedura bez weryfikacji zdolności kredytowej - pożyczki pozabankowe łatwiej otrzymać, bo obowiązujące przepisy pozwalają na bardziej liberalne podejście do tej kwestii, a dodatkowa gotówka jest możliwa do uzyskania nawet w przypadku utraty pracy, 

  • negatywne wpisy w bazach dłużników takich jak ERIF nie przekreślają szansy na otrzymanie pożyczki pozabankowej - w praktyce bank z automatu odrzuca takie wnioski,

  • wygoda - nie ma konieczności wizyty w placówkach, wszystkie formalności załatwisz wygodnie z domu. To znaczna oszczędność czasu, a pozyskaną w ten sposób gotówkę możesz dowolnie wydać.

Jak złożyć wniosek o pożyczki pozabankowe online?

Jedną z zalet pożyczek pozabankowych jest to, że cały proces odbywa się online, nie musisz więc tracić czasu na kolejki w oddziałach bankowych. Wniosek o pożyczkę pozabankową online możesz złożyć w dowolnym miejscu o każdej porze, a większość firm pożyczkowych akceptuje wnioski również w weekendy i święta. Jest to bardzo przydatna opcja, jeżeli potrzebujesz od razu gotówkę. Księgowanie możliwe jest natomiast za pomocą natychmiastowych przelewów.

Oferty te przeznaczone są dla osób pełnoletnich, które mieszkają na terenie Polski. Potrzebny jest ważny dowód osobisty oraz uzupełnienie formularza o podstawowe dane dotyczące:

  • zatrudnienia lub jego braku, 
  • osób na utrzymaniu,
  • miesięcznych wydatków, 
  • stanu cywilnego,
  • numeru rachunku konta bankowego,
  • numeru telefonu.

Pożyczki pozabankowe przez Internet w Credy dostępne są nawet w 10 minut. Tak szybka decyzja możliwa jest dlatego, że na naszej stronie dostępny jest jeden formularz, za pomocą którego wysyłamy zapytania do najbardziej popularnych pożyczkodawców pozabankowych. 

Dzięki temu możesz porównać kilka ofert, tak aby wybrać tę, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Wniosek w Credy złożysz całkowicie bezpłatnie. Sprawdź jakie to proste!