Pożyczka na samochód - jak ją uzyskać?

Pożyczka na samochód to sposób na spełnienie swoich marzeń o własnym aucie, bez potrzeby walczenia z biurokracją bankową. Rozumiemy, że samochód to nie lada wydatek i niewiele osób może pozwolić sobie na jego kupno bez pomocy finansowej, dlatego proponujemy łatwą i prostą pożyczkę, a także doradzamy jak wybrać odpowiednie auto.

Jakie powinno być wymarzone auto?

Przede wszystkim warto zainwestować w nowsze auto ze sprawdzoną marką. Co z tego, że cena starszego samochodu będzie niższa, jak może się potem okazać, że kupiony pojazd więcej przestoi u mechanika niż posłuży nam do jazdy. Dlatego lepiej jest wziąć wyższą pożyczkę na samochód i cieszyć się potem naprawdę sprawnym autem, niż żałować.

Najbardziej opłacalne jest kupno auta 3 lub 4-letniego, ponieważ jego wartość nie maleje tak diametralnie, jak w pierwszych latach. Co więcej, większość 3 lub 4-letnich pojazdów jest również w bardzo dobrym stanie technicznym i nie powinny sprawiać problemów przez następne parę lat. Tu jednak należy bardzo uważać, bo ze względu na to, że rynek tych aut jest wyjątkowo gorący, to można spotkać się z oszustami. Dlatego przed wpłatą gotówki warto wybrać się do przez siebie wybranego mechanika, aby on ocenił stan pojazdu i jego rzeczywisty wiek.

credypl-carloan

Jak dobrać ratę pożyczki na samochód?

Najważniejsza zasada to „pożycz tylko tyle, ile na pewno jesteś w stanie oddać”. Aby obliczyć najwyższą możliwą ratę, należy podsumować budżet rodzinny. Po podliczeniu łącznych dochodów i wydatków ¾ nadwyżki dochodów możemy przeznaczyć na spłatę pożyczki samochodowej miesięcznie. Dlaczego tylko ¾ ? To proste, w życiu zdarzają się niespodziewane sytuacje, w których gotówka jest potrzebna jak na przykład choroba, stłuczka, popsuty sprzęt kuchenny, dlatego warto zawsze mieć w zanadrzu odłożonych trochę pieniędzy, aby nie obciążać budżetu dodatkowymi kredytami.

O czym należy pamiętać przed kupnem?

Pożyczka na samochód wraz z odsetkami to nie koniec wydatków związanych z zakupem auta. Należy pamiętać, że trzeba się też ubezpieczyć. W Polsce wykupienie OC jest obowiązkowe, a jeśli wcześniej nie miało się zarejestrowanego na siebie samochodu, to może być to dość duży wydatek. 

Kolejną rzeczą, o której nie można zapomnieć w planowaniu wydatków, są przeglądy i niewielkie naprawy oraz kupno opon zimowych lub letnich, o ile sprzedających nie dodał ich do kompletu. Te wydatki warto wziąć pod uwagę, wnioskując o pożyczkę, gdyż bardziej opłaca się wziąć jedno duże zobowiązanie, niż parę małych.

Jak otrzymać pieniądze na kupno auta?

Aby otrzymać pożyczkę na samochód, wystarczy złożyć wniosek na stronie Credy.pl. Portal współpracuje z liderami na rynku pożyczek samochodowych, dzięki czemu możesz mieć pewność, że otrzymasz najkorzystniejszą ofertę na rynku. Jak to działa? To proste. Credy rozpatrując Twój wniosek, szuka firmy, w której będziesz miał największą możliwość otrzymania najdogodniejszego zobowiązania, a ponieważ współpracuje ze wszystkimi liczącymi się na rynku pożyczkodawcami, możesz być pewien otrzymania pieniędzy.