Pożyczka na raty – dla kogo?

Pożyczka na raty przez internet to rozwiązanie dla osób, które potrzebują wyższej sumy ze względu na naglące wydatki, ale ich sytuacja finansowa nie pozwala na spłatę zobowiązania za jednym razem. Dzięki tej opcji mogą one rozłożyć oddanie gotówki na parę albo nawet parędziesiąt miesięcy, dzięki czemu łatwiej są w stanie poradzić sobie nawet ze zwróceniem wysokiego zobowiązania. Pożyczki na raty były jeszcze przed paroma laty domeną banków, jednak wraz z rozwojem firm pożyczkowych pojawiły się one również w ich ofercie. Dziś większość z pożyczkodawców oprócz tradycyjnych chwilówek, oferuje także pożyczki online na raty. Jakie są ich plusy i minusy? – dowiecie się za chwilę.

Kto może otrzymać pożyczkę ratalną?

Tak naprawdę każda pełnoletnia osoba posiadająca obywatelstwo polskie może starać się o ten typ zobowiązania. Pożyczkodawcy nie stawiają wysokich wymagań swoim klientom, ponieważ to jeden z najbezpieczniejszych typów pożyczek. Dzięki temu, że spłata jest rozłożona w czasie, rata, którą trzeba uiścić w każdym miesiącu, nawet przy dużych sumach, nie jest ogromna. Dlatego pożyczka poza bankowa przez internet jest odpowiednia nawet dla osób z bardzo trudną sytuacją finansową, gdyż nawet one są w stanie spłacić w terminie duże kwoty.
Tego typu pożyczki są szczególnie przeznaczone dla osób, którym przytrafił się wypadek losowy jak zepsuta pralka, awaria samochodu albo wymuszony remont. W takim przypadku potrzebna jest natychmiast duża suma pieniędzy, którą nie wszyscy dysponują. Pożyczki ratalne pozwalają na otrzymanie potrzebnej gotówki, a także na jej spokojną spłatę.

Zalety i wady pożyczek na raty

Największą zaletą pożyczek ratalnych jest to, że spłata zobowiązania jest rozłożona na dłuższy czas, co ułatwia oddanie długu w terminie. Jednak wiąże się to też z wyższym kosztem całkowitym pożyczki niż w przypadku chwilówek na 15 czy 30 dni. A to wszystko ze względu na odsetki, które według definicji zależą nie tylko od wysokości zobowiązania, ale również od jego długości. Pomimo tego, że w skali roku oprocentowanie jest niższe dla pożyczek ratalnych niż chwilówek, to jednak w ostatecznym rozliczeniu całkowity koszt jest wyższy, gdyż zobowiązanie jest rozłożone na dłuższy czas. Niepodważalną zaletą pożyczek ratalnych jest natomiast fakt, że nie jest trudno je dostać i można starać się o dużo wyższe kwoty niż w przypadku chwilówek. Czasem, gdy potrzebny jest naprawdę duży zastrzyk gotówki, pozyczka na raty może okazać się nie tylko najlepszą, ale i jedyną opcją na rynku, jeśli nie bierze się pod uwagę banków.

Jaki okres spłaty wybrać przy pożyczce ratalnej?

Jak było wytłumaczone w poprzednim paragrafie, im dłuższy okres, tym koszt całkowity zobowiązania się zwiększa, dlatego nie ma sensu bez potrzeby rozciągać spłaty w czasie. Jednak z drugiej strony warto zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo finansowe i nie można zobowiązać się do zbyt szybkiej spłaty pożyczki, bo grozi to niedotrzymaniem terminu, co z kolei wiąże się z dodatkowymi opłatami. Dlatego warto spędzić chwilę przed wysłaniem formularza na analizie budżetu domowego, aby w jak najlepszy sposób dopasować ewentualne raty pożyczki do swoich możliwości.

Pożyczka na raty – na co szczególnie zwrócić uwagę?

Tak jak przy każdym innym zobowiązaniu należy dokładnie zapoznać się z warunkami udzielenia pożyczek ratalnych w danej firmie. Często portale przyciągają klientów niskim oprocentowaniem lub zerową prowizją, jednak większość takich ofert ma w sobie jakiś haczyk. Jeśli oprocentowanie jest niewyobrażalnie niskie, to znaczy, że prawdopodobnie prowizja będzie wygórowana. Dlatego, żeby uniknąć przykrych niespodzianek, warto bardzo dokładnie linijka po linijce prześledzić zarówno dane na stronie pożyczkodawcy, jak również umowę, którą on oferuje.

Pożyczki na raty przez internet

Złóż wniosek – szybka pożyczka na raty online dostępna jest w naszym serwisie. Cały proces trwa bardzo szybko i można go przejść przez internet.