Pożyczka dla zadłużonych – czy to się opłaca?

Przy wyborze pożyczki online konsument samodzielnie wybiera kwotę oraz preferowany termin jej spłaty, którego powinien dotrzymać, aby nie narażać się na dodatkowe koszty z tytułu zwłoki w zwrocie pieniędzy i przedłużania jej terminu. Niestety nie zawsze idealne plany finansowe się spełniają.

Pożyczki dla zadłużonych – nieszczęścia chodzą parami

Pech chodzi po ludziach i czasami zdarzają się sytuacje (nagła choroba, utrata pracy, wystąpienie poważnych szkód w mieszkaniu lub domu, duża i bardzo kosztowna awaria), w których nie jesteśmy w stanie spłacić zadłużenia w terminie – ani szybko zniwelować dodatkowego problemu. Tymczasem – kolejne dni mijają w mgnieniu oka, a dług nieustannie rośnie – finansowy problem staje się coraz bardziej niepokojący, a na horyzoncie nie widać rozwiązania. W takiej sytuacji pomoc dla zadłużonych jest potrzebna jak najszybciej. Ale czy pożyczka dla zadłużonych to odpowiednie wyjście?

Pożyczka na spłatę długu – jak uniknąć powiększania się długu?

Niezmiernie istotne jest nabycie wiedzy na temat tego, jak nie wpaść w pętlę pożyczkową, która jest realnym zagrożeniem, kiedy nierozsądnie rozdysponujemy pozyskane pieniądze lub zainwestujemy w nieopłacalne i drogie pożyczki pozabankowe na spłatę zadłużenia. W takiej sytuacji sięgnięcie po pożyczkę dla zadłużonych na spłatę zobowiązań finansowych może skutkować błędnym kołem nieustannego pożyczania pieniędzy, jeżeli dłużnik nie wie, jak właściwie nimi zarządzać i jak zaplanować spłacanie rosnących długów. Kredyt na spłatę długów powinien być dobrze przemyślaną decyzją podjętą dopiero po kompleksowej analizie domowego budżetu i planów na najbliższe miesiące, niestety większość osób traktuje go jak rozwiązanie problemu zupełnie nie myśląc o późniejszych konsekwencjach.

Jak powstaje spirala długu?

Im więcej pożyczek, tym więcej kosztów związanych z oprocentowaniem, prowizjami i opłatami za spóźnianie się w spłatach. W końcu dochodzi do momentu, w którym dłużnik na mocy porozumienia z wierzycielem zaczyna ratalnie spłacać dług, ale nadal korzysta z możliwości przedłużeń spłaty…Tym samym praktycznie spłaca owe koszty przedłużeń, które nie należą do tanich, a właściwa kwota zadłużenia jest nienaruszona. Z czasem jedynym stresem staje się nie tylko zadłużenie – komornik w każdej chwili może zapukać do drzwi dłużnika.

Bądź ostrożny przy nowych zobowiązaniach finansowych

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych to dobre rozwiązanie, jeżeli klient firmy pożyczkowej jest pewny, że kolejny dług będzie w stanie spłacić w terminie – bez korzystania z kosztownych przedłużeń i naliczania prowizji za powtarzające się opóźnienia.

Jeżeli masz już na swoim koncie kilka kilkutysięcznych długów, których nie jesteś w stanie spłacić – nie bierz kolejnej pożyczki na spłatę długów. Ta decyzja powinna zostać głęboko przemyślana. Jeżeli obecnie nie posiadasz wystarczających środków pieniężnych – skąd weźmiesz kolejne? W ten sposób nie zwiększysz swoich szans na spłacenie zadłużeń, a pożyczka na spłatę zadłużenia, gdy nie masz pomysłu na zwiększenie swojego dochodu, tylko może pogorszyć twoją sytuację finansową.

Zamiast brnąć w kolejne pożyczki dla zadłużonych  – postaraj się o zdobycie dodatkowego dochodu, dzięki któremu będzie możliwe pokrycie części zobowiązań – najszybciej rosnących odsetek. Nawet kilkuset dodatkowych złotych miesięcznie to dobry start. Zacznij spłacać dług za długiem, zaczynając od najbardziej kosztownych ze względu na oprocentowanie i prowizje, aż całkowicie uregulujesz finanse z jednym wierzycielem.

Gotowy, aby otrzymać gotówkę w 10 minut?

Otrzymaj pieniądze teraz