Jak przesunąć termin spłaty pożyczki na oświadczenie?

Na co dzień lepiej mieć optymistyczne podejście do życia, ale świadomość negatywnego obrotu planów na pewno nie zaszkodzi. Każdy powinien być przygotowany na nagłe załamanie się stabilności finansowej, aby poradzić sobie w sytuacji, która wywraca dotychczasowy spokój i zaplanowany budżet do góry nogami.

W przypadku ogromnej większości dostępnych na rynku ofert taka sytuacja wymusiłaby zaciągnięcie kolejnej, przeznaczonej na spłatę zobowiązań pożyczki na oświadczenie – co grozi popadnięciem w niebezpieczną spiralę zadłużenia.

Jak zaczynają się problemy?

W przypadku sztywno ustalonych terminów i umów jakiekolwiek potknięcie ze strony Klienta – nawet związane z sytuacją całkowicie niezależną od jego działań – może mieć groźne konsekwencje.

Konieczność spłaty takiego zobowiązania sprawia, że ratuje się on wtedy zaciągnięciem kolejnej szybkiej pożyczki na oświadczenie – zazwyczaj na wyższą kwotę, a także z mniej korzystnym oprocentowaniem. Jeżeli i przy niej pojawi się problem – nieszczęsny dłużnik zostaje wciągnięty w błędne koło, które wcześniej czy później kończy się egzekucją komorniczą. Co gorsza – istnieją firmy, które opierają swoje zyski na takim procederze!

Elastyczny termin spłaty – to się naprawdę opłaca!

Filozofia działania Credy.pl i naszych Partnerów jest inna – ważne jest dla nas bezpieczeństwo i satysfakcja naszych Klientów. Większość spośród współpracujących z Credy.pl firm pożyczkowych umożliwia darmowe lub obciążone niewielką opłatą przedłużenie okresu spłaty – a niektórzy pozwalają dokonać tego nawet za pomocą sms-a!

Pozwala to nie tylko uchronić się przed zaciąganiem kolejnych długów – ale i z większym spokojem planować wydatki, kiedy masz już świadomość, że pożyczkę na oświadczenie spłacisz niekoniecznie w tym miesiącu, ale dopiero w następnym.

Jak postępować w przypadku problemów ze spłatą pożyczki?

Najważniejsze jest zachowanie spokoju – spokojna analiza sytuacji i poszukiwanie rozwiązania w możliwie najbardziej rzetelny sposób pozwolą Ci uniknąć większości błędów.

Niezmiernie istotne będzie poinformowanie firmy, która udzieliła Ci pożyczki bez oświadczeń – zatrudnieni tak specjaliści pomogą Ci wybrać najlepszą metodę wybrnięcia z trudnej sytuacji, a im szybciej dowiedzą się o Twoim problemie – tym skuteczniejsza i bardziej opłacalna ona będzie. Odwlekanie sprawy do samego końca działa na Twoją niekorzyść!

Pamiętaj, że zarówno Tobie, jak i firmie zależy na znalezieniu optymalnego rozwiązania– nie pozwól, by przejściowe trudności przerodziły się w prawdziwy problem i ciesz się szybką pożyczką o niespotykanej elastyczności!