Pożyczki dla bezrobotnych

Co zrobić w sytuacji, w której straciłeś pracę i potrzebujesz dodatkowych środków lub nie możesz udokumentować dochodów od pracodawcy? Złóż wniosek w Credy i skorzystaj z pożyczki na dowód bez zaświadczeń dla bezrobotnych. Pozyskana w ten sposób gotówka to pomoc w nagłej sytuacji, w której mamy nieprzewidziane wydatki.

Kto udziela pożyczki dla bezrobotnych?

Brak zatrudnienia stanowi przeszkodę dla otrzymania oferty pożyczki w banku. Instytucje te zobowiązane są bowiem do działania zgodnie z przepisami Prawa bankowego i Rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego i każda ich decyzja wydawana jest na podstawie oceny zdolności kredytowej.

 

Pożyczka w banku możliwa jest zatem tylko wtedy, kiedy możemy udokumentować nasze dochody. W przypadku braku zatrudnienia o pomoc możemy zwrócić się do instytucji pozabankowych, które działają według bardziej liberalnych przepisów. Pożyczka dla osoby bezrobotnej możliwa jest tylko w firmach pożyczkowych i o takie pieniądze w łatwy sposób zawnioskujesz poprzez Credy.

Z naszego bloga dowiesz się też, jakie są inne powody, dlaczego bank nie chce udzielić kredytu lub pożyczki.

Kto może skorzystać z pożyczki dla bezrobotnych?

Pożyczka dla bezrobotnych przeznaczona jest głównie dla osób, które nie posiadają w danej chwili pracy, czyli takich, które nie mają stałych dochodów. Rozwiązanie to może być również pomocne dla osób, które:

 • nie mają pracy, ale dysponują dochodami z innych źródeł, np. wynajmują mieszkanie, otrzymują stypendium, utrzymują się z alimentów, bądź innych świadczeń,

 • pracują za granicą i nie mają zaświadczeń, aby ten fakt potwierdzić,

 • pozostają bez pracy, ale otrzymują zapomogę od rodziny.

Pieniądze z pożyczki dla bezrobotnych możesz przeznaczyć na dowolny cel. Nie musisz podawać tych informacji w składanym wniosku ani tłumaczyć się z tego, w jaki sposób wykorzystałeś środki. 

Jak uzyskać pożyczkę dla bezrobotnych online?

Do złożenia wniosku o pożyczki dla bezrobotnych w Credy potrzebujesz posiadać ważny dowód osobisty, być obywatelem Polski i mieć ukończone 18 lat. Szybkie pożyczki dla bezrobotnych możliwe do uzyskania są bez konieczności przedstawiania dodatkowych zaświadczeń, wystarczy wypełnić prosty wniosek.

Po pierwsze, wybierasz kwotę i okres spłaty pożyczki, a w kolejnym kroku uzupełniasz prosty formularz. W informacji o źródle zatrudnienia zaznaczasz pole – osoba bezrobotna. Aby uzyskać pożyczkę dla bezrobotnych konieczne będzie również posiadanie:

 • polskiego numeru telefonu,

 • adresu e-mail,

 • konta bankowego.

Rachunek bankowy jest niezbędny do potwierdzenia własnej tożsamości i jest to związane z bezpieczeństwem pożyczania w sieci. Ma zapobiec potencjalnym wyłudzeniom, tak aby z pożyczki nie można było skorzystać na skradziony dowód osobisty. W tym przypadku wykonanie przelewu z rachunku bankowego pozwoli sprawdzić dane z wniosku z danymi nadawcy przelewu. Wysokość takiego przelewu to kwota 1 grosz lub 1 złoty i kwota ta zazwyczaj nie jest zwracana. 

Firma pożyczkowa może sprawdzać też Twoje dane w bazach dłużników, jednak nawet negatywne wpisy nie przesądzają o tym, że nie otrzymasz dodatkowej gotówki. Złóż więc wniosek w Credy, aby sprawdzić, z jakiej oferty możesz skorzystać. Informacja o decyzji w sprawie pożyczki dla bezrobotnych można uzyskać nawet w 10 minut.

Na jakich warunkach udzielana jest pożyczka dla bezrobotnych?

Oferty pożyczek dla bezrobotnych w firmach pożyczkowych tak naprawdę nie różnią się od tych przeznaczonych dla osób z umową o pracę. Składając wniosek w Credy masz więc możliwość uzyskać pożyczkę dla bezrobotnych już od kwoty 500 zł do 3000 zł, a termin spłaty takiego zobowiązania to maksymalnie 30 dni. Oznacza to, że w tym czasie masz zwrócić pożyczone pieniądze. Im jednak czas ten jest krótszy, tym zazwyczaj niższe będą koszty. 

Po złożeniu wniosku otrzymasz od Credy informację na temat firm, które mogą udzielić Ci pożyczki dla bezrobotnych. Takie zestawienie pomoże porównać oferty i dzięki temu będziesz mieć możliwość wybrania najkorzystniejszej dla siebie. Wniosek składasz całkowicie bezpłatnie, niezależnie od decyzji, którą otrzymasz.

Jakie są korzyści z pożyczki dla bezrobotnych?

Utrata pracy w przypadku braku oszczędności może prowadzić do poważnych problemów finansowych. W czasie, w którym szukasz nowej pracy pozyskane w ten sposób środki, pozwolą uregulować bieżące zobowiązania, by nie wpaść w długi. 

Zalety pożyczek dla bezrobotnych to:

 • szybka decyzja o przyznaniu pożyczki i tym samym gotówka w 10 minut,

 • dodatkowe pieniądze bez konieczności wychodzenia z domu,

 • ograniczenie formalności do minimum,

 • brak konieczności dokumentowania dochodów,

 • elastyczne warunki spłaty zobowiązania,

 • możliwość wnioskowania bez pozytywnej historii kredytowej.

To, czy otrzymasz pożyczkę, uzależnione jest od indywidualnej decyzji danej firmy. Nie trać jednak czasu na żmudne poszukiwania ofert. W Credy porównasz oferty w prosty sposób za pomocą jednego formularza. Przed akceptacją oferty otrzymasz od nas wszystkie niezbędne informacje. Sprawdzisz też koszty rozwiązania i przeczytasz umowę. To najlepszy sposób, by wybrać ofertę najkorzystniejszą dla siebie.