Pożyczka prywatna

Potrzebujesz gotówki na realizację przedsięwzięcia? A może szukasz pieniędzy na niespodziewane wydatki? Każdemu z nas mogą przytrafić się sytuacje, w których dodatkowy zastrzyk pieniędzy jest niezbędny. W takich wypadkach często zastanawiamy się nad kredytami. Sprawdzamy możliwości, wyliczamy wysokość raty, zostawiamy numer telefonu dla konsultanta i… niestety, odpowiedź banku jest odmowna. Może się to często zdarzyć w przypadku posiadania innych zobowiązań, ale również przy wpisie do rejestru dłużników lub braku stałego dochodu. Bywa jednak i tak, że pomimo spełnienia wszystkich wymagań banku samo uzyskanie kredytu jest tak czasochłonnym przedsięwzięciem, że traci ono zupełnie sens. Czym innym jest przecież branie kredytu na wieloletnią budowę domu, a czym innym w przypadku konieczności pilnego zakupu sprzętu, prawda? Dlatego wszędzie tam, gdzie liczy się przede wszystkim czas i uproszczenie procedur warto rozważyć inną formę pożyczki. Jedną z nich jest pożyczka prywatna od zaraz. 

Pożyczka od zaraz - czym się charakteryzuje? 

Przede wszystkim nie pożyczamy pieniędzy od banku – stąd często spotykane określenie „pożyczka pozabankowa”. W takim przypadku nie jest konieczna czysta historia kredytowa – pożyczkodawca nie sprawdza naszej zdolności kredytowej oraz wcześniejszych zobowiązań. Brzmi ryzykownie? Niekoniecznie – zazwyczaj osobami zainteresowanymi taką formą finansowania są nie tylko osoby w wyjątkowo trudnej sytuacji materialnej. Często są to również na przykład przedsiębiorcy, którzy potrzebują gotówki na dalsze inwestycje czy rozwój swojej firmy. Choć banki nie są zainteresowane udzieleniem pożyczki z powodu jakichś dodatkowych zobowiązań, to jednak firma wcale nie musi znajdować się na krawędzi bankructwa. W wielu przypadkach może być to kwestia braku dobrej historii kredytowej. W takim wypadku pożyczkodawca nie jest narażony na straty – majątek firmy może być zabezpieczeniem spłaty długu. 

Zalety pożyczki od zaraz

Zaletą tego typu pożyczek jest przede wszystkim wygoda. Nie trzeba składać oświadczeń, dokumentacji, czekać na rozpatrzenie wniosków: pożyczka jest udzielana niemal natychmiastowo. To dobre rozwiązanie dla inwestorów, którzy szybko potrzebują gotówki jako wkładu w przypadku inwestycji, a nie mają możliwości błyskawicznej sprzedaży towaru czy udziałów. Warto pamiętać o takim rozwiązaniu w przypadku nagłych problemów finansowych czy perspektywy możliwości zainwestowania środków. Część firm potrzebuje możliwości pożyczenia mniejszej sumy pieniędzy by móc sfinalizować rozpoczęty projekt, bez którego perspektywa nowych zysków jest zablokowana – warto zebrać brakującą kwotę i ruszyć z nowymi projektami, dzięki którym firma zyska finansowo. 


Niezależnie jednak od kuszącej perspektywy szybkiej i niekłopotliwej pożyczki warto dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw. Jest to przecież również zobowiązanie, które należy spłacić w określonym terminie. Dlatego niezależnie od tego, czy chodzi o kilkaset, czy też kilka tysięcy złotych należy dobrze zastanowić się przed zaciągnięciem dodatkowego zobowiązania.