Dlaczego warto kontynuować swoją edukację?

Dlaczego warto kontynuować swoją edukację?

Dla wielu osób okres kwarantanny oznaczał dużo zmian w organizacji czasu. Dzieci, którymi trzeba było się zająć, sprzątanie mieszkania, praca i inne obowiązki sprawiały, że ciężko było wszystko zrównoważyć. Podział obowiązków między pracę, rodzinę i edukację nie jest łatwy.

lekcja online

Wiele osób straciło pracę lub miało mniejsze zarobki niż zwykle. Ponadto, w wielu sektorach zwolniono ogromną liczbę osób. W konsekwencji, sektory te (turystyka, hotelarstwo) będą musiały długo wracać do formy sprzed pandemii, a ponadto, nikt nie ma pewności, jak sytuacja będzie wyglądała w przyszłości.

Wszystko to spowodowało, że ogromna liczba osób o podobnych umiejętnościach szuka aktualnie pracy. To oczywiście powoduje, że konkurencja jest bardzo duża. Jakie jest najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji? Nie tylko dla pracowników, którzy zostali zwolnieni z pracy, ale dla wszystkich innych, którzy doświadczają na własnej skórze negatywne skutki obecnej sytuacji?

Niezwykle ważne są teraz edukacja i rozwój. Zwłaszcza dla tych, którzy mają dużo wolnego czasu. Teraz jest najlepszy moment, aby przyjrzeć się nowym dziedzinom i zastanowić się - w jakim kierunku zmierza świat? W jaki sposób ostatnie wydarzenia, które wszyscy odczuliśmy na własnej skórze, zmienią świat i jaka będzie przyszłość niektórych zawodów oraz nowe trendy w zatrudnieniu? Ważne jest, aby zareagować właśnie teraz, a nie czekać, aż wszyscy inni również skupią się na najnowszych trendach w zatrudnieniu i pożądanych profesjach.

Jak to zrobić?

Możliwe, że zastanawiasz się, jak zorganizować uczęszczanie do szkoły, w sytuacji, w której ledwo co umożliwiono nam wychodzenie z domu. Ponadto, wiele szkół nie wie jeszcze, czy zostaną ponownie otwarte w tym roku szkolnym. W związku z tym chodzenie na lekcje nie jest prawdopodobnie najlepszym pomysłem. Co powiesz na lekcje online? Mają one o wiele więcej do zaoferowania niż przypuszczasz.

Lekcje online stały się niezwykle popularne w ciągu ostatnich kilku lat. Spójrzmy na kilka powodów, dla których tak się stało:

  • Elastyczność. Jest to prawdopodobnie jeden z głównych powodów, dla których ludzie wybierają lekcje online zamiast tradycyjnego sposobu nauki. Możesz dostosować terminy lekcji do innych obowiązków, nie musisz marnować czasu na dojazdy do szkoły i ze szkoły, a także możesz pozwolić sobie na realizacją różnych kierunków nauki jednocześnie.
  • Lepsze zarządzanie czasem. Jest to bezpośrednio związane z elastycznością. To od Ciebie zależy, jak zorganizujesz swoje lekcje online i jak będziesz się do nich przygotowywać. Organizacja czasu jest sama w sobie pożądaną i cenną umiejętnością.
  • Wiedza na temat wirtualnej komunikacji. To bardzo istotne. W przyszłości pracodawcy będą prawdopodobnie częściej wykorzystywać spotkania online i możliwości pracy zdalnej. Ludzie, którzy uczęszczali na lekcje online mają już pewną wiedzę na temat korzystania z tych technologii, a także są zmotywowani i mogą pracować niezależnie. To umiejętności, które warto posiadać, zwłaszcza szukając pracy w przyszłości.
  • Lekcje online są tańsze. To całkiem logiczne, że lekcje online kosztują mniej niż standardowe lekcje w szkole. Instytucje prowadzące lekcje online nie muszą płacić czynszu za miejsce ich przeprowadzania. Kolejna kwestia to materiały edukacyjne – w nauczaniu online nie trzeba posiadać książek lub wystarczy kupić ich niewielką ilość, a pozostałe materiały istnieją w formie elektronicznej, co oznacza dużą oszczędność dla studenta. Jeśli dodatkowo nadal pracujesz, możesz dostosować swój grafik zajęć do swojej pracy. Jako student możesz łatwo pogodzić edukację i pracę jednocześnie. Dlatego właśnie lekcje online są korzystne dla obu stron.

Czy mnie na to stać?

Istnieje wiele rodzajów lekcji online, które są całkowicie bezpłatne. Zachęcamy do ich sprawdzenia – to w końcu nic nie kosztuje. Ale jeśli poważnie myślisz o swoim wykształceniu i chcesz, aby Twój przyszły pracodawca zobaczył, że włożyłeś dużo pracy w swój rozwój, zalecamy raczej płatne kursy online. Jaka jest między nimi różnica? Na darmowych kursach często zdarza się, że nie otrzymujesz żadnego certyfikatu po ich ukończeniu. Dlatego nie ma rzeczywistego dowodu, poza Twoim słowem, że ukończyłeś takowy kurs.

Płatne kursy gwarantują certyfikaty, aby przyszły pracodawca mógł mieć pewność, że posiadasz umiejętności, o których opowiadasz. 

Jeśli Twoja sytuacja jest niepewna i nie wiesz, czy będziesz w stanie zapłacić za dodatkowe wykształcenie, możesz skorzystać z rozwiązań finansowych online, takich jak pożyczki osobiste, aby uzyskać niezbędny kredyt.

Pożyczki osobiste są zazwyczaj bardzo elastyczne i możesz uzyskać tyle pieniędzy, ile potrzebujesz, na tak długo, jak potrzebujesz. Pożyczki osobiste mogą początkowo wydawać się odważnym krokiem, zwłaszcza jeśli nie jesteś pewien swojej obecnej sytuacji zawodowej, ale każda inwestycja w edukację jest tego warta. W tym przypadku pożyczki osobiste będą służyć Twoim przyszłym sukcesom – pozwolą Ci być lepiej zabezpieczonym finansowo w przyszłości.

Credy to firma pośrednicząca w udzielaniu pożyczek online, która współpracuje z najlepszymi partnerami na rynku. Credy nie udziela pożyczek, a wybiera najlepsze oferty finansowania online na rynku i dopasowuje je do danego klienta. 

Aplikowanie o pożyczkę w Credy jest proste i zajmuje tylko kilka minut. Nie musisz wypełniać długich formularzy. Wystarczy podać swoje imię i nazwisko, numer PESEL, adres e-mail i numer telefonu. Następnie otrzymasz ofertę od pożyczkodawcy. Gdy ją potwierdzisz, pieniądze zostaną przelane na bezpośrednio Twoje konto. Kiedy to nastąpi, możesz rozpocząć swoją przygodę z edukacją. 

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności