Impreza Andrzejkowa z pożyczką od Credy

Impreza Andrzejkowa z pożyczką od Credy

pozyczkiOd dawna chciałeś zrobić imprezę dla znajomych, ale jakoś nie było okazji? Lubisz tematyczne spotkania i chciałbyś urozmaicić spotkanie ze znajomymi? Już za kilka dni Andrzejki. Zaskocz swoich znajomych i zrób imprezę, jakiej jeszcze nie widzieli. Wszystkie ewentualne koszty przygotowań i rekwizytów pokryjesz z darmowej pożyczki w Credy. To co, zaczynamy planować?

Kilka słów o Andrzejkach

Pierwsze wzmianki o Andrzejkach w Polsce można znaleźć już na początku XVI w. jednak niektórzy twierdzą, że sama tradycja wróżenia w tym dniu pochodzi już ze starożytnej Grecji. Na początku obrzędy były jedynie przeznaczone dla niezamężnych panien, które odprawiały je w zaciszu swoich domów. Przepowiednie matrymonialne były traktowane bardzo poważnie, dlatego też panny wykonywały je w samotności. W następnych wiekach Andrzejki stawały się coraz bardziej okazją do wspólnego wróżenia dla wolnych dziewcząt z wioski, aby w obecnych nam czasach przerodzić się w okazję do zabawy dla wszystkich. Wróżby, które są  traktowane z dużym przymrużenia oka, mogą wykonywać obecnie zarówno chłopcy jak i dziewczęta, jak również osoby zamężne.

Impreza Andrzejkowa z Credy

Na początek należy wybrać miejsce. Największe możliwości do ewentualnego wykonania tematycznego wystroju i różnorodności wróżb daje prywatne mieszkanie, ale jeśli to nie wchodzi w grę to można spróbować dogadać się z właścicielem restauracji lub herbaciarni. Mniejsze i mniej znane lokale chętnie przystają na propozycje takich zorganizowanych przyjęć, gdyż jest to dla nich zastrzyk gotówki.

Po drugie ustal liczbę gości. Najlepiej sprawdza się w takich wypadkach grupa około 8-15 osób, jednak najważniejsze jest, aby byli to ludzie, których lubisz i w których towarzystwie się dobrze czujesz. Jeśli robisz przyjęcie w domu zaplanuj listę zakupów i dania jakie przygotujesz. Możesz włączyć też w przygotowania swoich znajomych. Ciasteczka z wróżbą w środku to standard, ale warto aby inne potrawy także dopasowane były do tej okazji. Jeśli przyjęcie przygotowujesz w herbaciarni zapytaj się, czy możliwe jest przyniesienie własnego jedzenia i omów menu dla gości. Kreatywny właściciel na pewno pomoże wybrać Ci ciekawe ciasta i herbaty, które pomogą Ci przenieść Twoich znajomych w świat andrzejkowej magii.

Ostatnią, ale najważniejszą częścią całej zabawy jest przygotowanie wróżb. Szklana kula, przepowiednie, lanie wosku, to wszystko sprawi, że Twoi znajomi długo jeszcze będą mówić o tym przyjęciu. Jeśli organizujesz je w domu, to zadbaj również o wystrój mieszkania. Duża liczba świeczek, kartki z runami na ścianach i nastrojowa muzyka pomoże dodać całości mistycyzmu.

Jak za to wszystko zapłacić ?

Na to są zasadniczo dwie metody. Pierwsza to samodzielne finansowanie wszystkiego. Jest to kosztowne, jednak zawsze możesz posiłkować się darmową chwilówką od Credy. 2000 zł dostaniesz nawet w 15 minut niezależnie od zatrudnienia, czy historii kredytowej.

Drugi sposób mniej kosztowny, to impreza składkowa, czyli każdy partycypuje w kosztach. Ta opcja ma jedną wadę. Jeśli wszyscy płacą, to też każdy ma prawo mieć inną wizję tej imprezy, co ewentualnie może tworzyć pewne konflikty. Niektórzy znajomi mogę też chcieć obniżyć składkę kosztem na przykład rezygnacji z dodatkowego wystroju. Oczywiście wszystko zależy od znajomych i ich sytuacji finansowej, jednak składkowa impreza potencjalnie może prowadzić do pewnych trudności organizacyjnych.

Opcją pomiędzy dwiema powyżej wymienionymi jest poproszenie gości o wkład, jaki oni będą uważać za słuszny. Ty jako organizator ponosisz główne koszty, ale każdy z Twoich gości przynosi coś do jedzenia, czy przygotowuje część wystroju, według własnej chęci. Jest to najlepsza opcja, gdyż nie jest tak droga jak pierwsza, a przy okazji nie zmusza się gości do składki o konkretnej wysokości.

Impreza Andrzejkowa to świetny pomysł na wyrwanie się z listopadowej rutyny i zorganizowanie niezapomnianego spotkania z przyjaciółmi. W zależności od twojego budżetu i chęci możesz zrobić ją w domu lub w restauracji, przygotować dekoracji i wiele różnych wróżb lub tylko jedną symboliczną andrzejkową zabawę, koszty możesz podzielić ze znajomymi lub sfinansować wszystko sam. Jakąkolwiek decyzję nie podejmiesz, Credy zawsze chętnie pomoże Ci w realizacji Twoich planów.

Miłej zabawy

 

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności