Jak bezproblemowo spłacić pożyczkę?

Jak bezproblemowo spłacić pożyczkę?

jak spłącić pożyczkę, jak najtaniej spłacić pożyczkę, harmonogram spłaty

Pomimo kuszących ofert pożyczkodawców, swoje zobowiązanie zawsze należy oddać. Wszyscy wyszukują informacje, gdzie jest najtaniej, jakie firmy są polecane lub też, która posiada miano rzetelnej. Prawie nikt jednak nie zadaje sobie pytania, jak spłacić pożyczkę pozabankową terminowo, czyli jak się do tego przygotować i co zrobić, aby na pewno nie przekroczyć terminu spłaty. 

Dla niektórych to bardzo proste pytania, jednak część osób ma z tym problem, przez co nie oddaje gotówki w terminie, co skutkuje karnymi odsetkami oraz obowiązkiem płacenia za monity przypominające o wystąpieniu zadłużenia. Postaramy się więc opisać sposoby, które pozwolą uniknąć zarówno tej sytuacji, jak i wpadnięcia w spiralę kredytową, o której już wspominaliśmy na naszym blogu.

Sposoby na to, jak spłacić pożyczkę terminowo

Dobre pożyczki to takie, które są tanie i szybkie, jednak w ich przypadku również należy przestrzegać kilku podstawowych zasad, aby takimi pozostały. Przede wszystkim podczas wyboru kwoty i terminu spłaty ustal racjonalnie harmonogram spłaty pożyczki. Nie możesz założyć, że akurat wtedy pieniądze trafią na Twoje konto, jeżeli nie jest to np. dzień wypłaty. Zrób to więc powoli i dokładnie. Musisz być absolutnie pewien, że w wybranym przez Ciebie dniu firma, od której wziąłeś pieniądze, będzie je miała na koncie. Pamiętaj o tym, że przelew krajowy - jeżeli nie posiadasz konta w tym samym banku co firma -  zajmuje cały dzień roboczy. Dlatego upewnij się, że pieniądze na swoim koncie będziesz miał odpowiednio wcześniej.

Oczywiście czasami po prostu zdarza się nam zapomnieć o spłacie. Może brzmi to trochę niewiarygodnie, jednak wiele osób zapomina, aby przelać pieniądze terminowo, przez co narażają się na niechciane koszty. Dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem jest zapisanie, kiedy pieniądze muszą znaleźć się na naszym koncie i to najlepiej w kilku miejscach. Korzystanie z dodatkowych narzędzi takich jak telefon komórkowy z kalendarzem, jak również różne aplikacje przeznaczone do zarządzania czasem to najlepsze rozwiązania. Jeżeli więc masz słabą pamięć, to zrób wszystko, aby nie zapomnieć o spłacie raty za pożyczkę.

Przedłużenie terminu spłaty

Wiele firm na rynku oferuje możliwość uzyskania dodatkowych dni na zwrot pieniędzy, a oddalenie w czasie terminu spłaty to awaryjne wyjście z sytuacji patowej. Narażanie się na dodatkowo płatne odsetki to bardzo niekomfortowa sytuacja. Jeżeli jednak wszystkie powyższe rady u Ciebie się nie sprawdziły, nadszedł dzień zwrotu, a Ty nie dysponujesz całą gotówką, postaraj się przedłużyć termin spłaty. Za drobną opłatą firma pożyczkowa może dać Ci dodatkowe dni na zwrot. To, ile dokładnie to będzie, zależy już jednak od firmy.

Proces ten wygląda tak, że przelewasz na konto serwisu określoną sumę pieniędzy, która jest odpowiednia dla konkretnej ilości dni. W ten sposób Twoja szybka chwilówka nie zostanie obciążona karnymi odsetkami, które są nierzadko wyższe, niż ewentualny koszt przedłużenia spłaty. Warto więc mieć zawsze pieniądze na koncie, pozwoli Ci to bowiem zabezpieczyć się przed przeterminowaniem Twojego zobowiązania.

Jak widać odpowiedź na pytanie, jak spłacić pożyczkę pozabankową nie jest tak trudna, jak niektórym mogłoby się wydawać. Dzięki przestrzeganiu powyższych zasad można upewnić się, że zobowiązanie zostanie zwrócone terminowo, co pozwoli na uniknięcie wielu dodatkowych problemów.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności