Jak bezproblemowo spłacić pożyczkę?

jak spłącić pożyczkę, jak najtaniej spłacić pożyczkę, harmonogram spłaty

Pomimo kuszących ofert pożyczkodawców, swoje zobowiązanie zawsze należy oddać. Wszyscy wyszukują informacje, gdzie jest najtaniej, jakie firmy są polecane lub też która posiada miano dobrej pożyczki. Prawie nikt jednak nie zadaje sobie pytania, jak najlepiej spłacić pożyczkę. Jak się do tego przygotować, co zrobić, aby na pewno nie przekroczyć terminu spłaty. Dla niektórych to bardzo proste pytania, jednak niektóre osoby mają z tym problem, przez co nie oddają gotówki w terminie, co skutkuje karnymi odsetkami oraz obowiązkiem płacenia za monity przypominające o wystąpieniu zadłużenia. Postaramy się więc opisać sposoby, które pozwolą uniknąć zarówno tej sytuacji, jak i wpadnięcia w spiralę kredytową, o której już wspominaliśmy.

Sposoby na terminową spłatę

Dobre pożyczki to takie, które są tanie i szybkie, jednak należy przestrzegać kilku podstawowych zasad, aby takie pozostały. Przede wszystkim podczas wyboru kwoty i terminu spłaty, ustal racjonalnie harmonogram spłaty pożyczki. Nie możesz założyć, że akurat wtedy pieniądze trafią na Twoje konto, jeżeli nie jest to np. dzień wypłaty. Zrób to z powoli i dokładnie. Musisz być absolutnie pewien, że w wybranym przez Ciebie dniu firma, od której wziąłeś pieniądze, będzie je miała na koncie. Pamiętaj o tym, że przelew krajowy, jeżeli nie posiadasz konta w tym samym banku co firma, zajmuje cały dzień roboczy. Dlatego upewnij się, że pieniądze na swoim koncie będziesz miał odpowiednio wcześniej.

Czasami po prostu zdarza się nam zapomnieć o spłacie. Może brzmi to trochę niewiarygodnie, jednak wiele osób zapomina, aby przelać pieniądze terminowo, przez co narażają się na niechciane koszty. Dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem jest zapisanie sobie, kiedy pieniądze muszą znaleźć się na naszym koncie i to najlepiej w kilku miejscach. Korzystanie z dodatkowych narzędzi jak telefon komórkowy z kalendarzem, jak również różne aplikacje przeznaczone do zarządzania czasem to najlepsze rozwiązania. Jeżeli więc masz słaba pamięć, zrób wszystko, aby nie zapomnieć o spłacie raty za pożyczkę.

Przedłużenie terminu spłaty

Wiele firm na rynku oferuje możliwość uzyskania dodatkowych dni na zwrot pieniędzy. Oddalenie w czasie terminu spłaty to awaryjne wyjście z sytuacji patowej. Narażanie się na dodatkowo płatne odsetki to bardzo niekomfortowa sytuacja. Jeżeli jednak wszystkie powyższe rady u Ciebie się nie sprawdziły, nadszedł dzień zwrotu, a Ty nie dysponujesz całą gotówką, postaraj się przedłużyć termin spłaty. Za drobną opłatą firma pożyczkowa może dać Ci dodatkowe dni na zwrot. To, ile dokładnie to będzie, zależy już od firmy. Proces ten wygląda tak, że przelewasz na konto serwisu określoną sumę pieniędzy, która jest odpowiednia dla konkretnej ilości dni. W ten sposób Twoja szybka chwilówka. nie zostanie obciążona karnymi odsetkami, która są wyższe, niż ewentualny koszt przedłużenia spłaty. Warto więc mieć zawsze jakieś pieniądze na koncie, pozwoli Ci to zabezpieczyć się, przed przeterminowaniem Twojego zobowiązania.

Gotowy, aby otrzymać gotówkę w 10 minut?

Otrzymaj pieniądze teraz