Kiedy nie należy brać pożyczki?

Kiedy nie należy brać pożyczki?

pożyczkaPożyczka online to świetna sprawa. Dzięki niej sfinansujesz swoje marzenia, nagłe wydatki, a nawet spłacisz wcześniejsze długi. Możesz ją wykorzystać na wszystko, co tylko sobie wymyślisz. Na pewno wielokrotnie też czytałeś, o jej wyższości nad pożyczką bankową. Jej dostępność jest o wiele wyższa, a wniosek możesz wypełnić nie wychodząc z domu. Jednak to, że tak prosto ją otrzymać czasem staje się również jej wadą. Dlaczego? Ponieważ nie każdemu pożyczka dla zadłużonych pomoże. W niektórych przypadkach może wręcz pogorszyć sytuację. Zdziwiony? Przedstawiamy poniżej sytuacje, w których nie należy brać pożyczek i wyjaśniamy dlaczego.

Brak zatrudnienia

Na rynku istnieje specjalne zobowiązanie dedykowane osobom, które pracy nie posiadają. Pożyczka dla bezrobotnych lub inaczej chwilówka bez zaświadczeń o zarobkach bije rekordy popularności, gdyż aby ją otrzymać wystarczy dowód osobisty. Żadnych pytań o dochód, ani o rodzaj umowy. Jest to idealne rozwiązanie, dla osób, które zmieniają pracę i potrzebują trochę gotówki na okres przejściowy. Także osoby pracujące „na czarno” mogą poratować się tym produktem finansowym. Jednak dla osób na stałe bezrobotnych może być to pułapka. Każdą pożyczkę trzeba kiedyś spłacić, a w przypadku permanentnego braku zatrudnienie, może być to niemożliwe i doprowadzić nawet do postępowania komorniczego. Wiele osób zapomina, że pożyczka dla bezrobotnych to chwilowa pomoc, a nie prezent. Przy powiększających się problemach finansowych pożyczka może tylko dołożyć trosk i powiększyć rosnące z każdym dniem długi,

Zadłużenie

Pożyczki powinny unikać również osoby ze wcześniejszymi niespłaconymi długami. Oczywiście istnieją produkty takie jak pożyczki dla zadłużonych, jednak one bardzo często prowadzą do spirali kredytowej. Spiralę kredytową można opisać jako zamknięty krąg, w którym, aby spłacić poprzednie zobowiązanie, klient bierze kolejne pożyczki coraz większe i większe, aż w końcu jego dług jest na tyle duży, że nie jest on w stanie sobie z nim w żaden sposób poradzić. Pożyczka dla zadłużonych musi być poparta przemyślaną decyzją, gdyż będzie korzystana tylko i wyłącznie wtedy, kiedy klient wykorzysta ją jako przedłużenie czasu na zebranie potrzebnej gotówki. Jednak tu trzeba zastrzec, że musi on mieć plan pozyskania tych dodatkowych pieniędzy. Dodatkowa praca, sprzedaż swoich rzeczy czy nieruchomości, a może otrzymanie zwrotu długu od rodziny, czy znajomych, albo koniec lokaty na której jest ulokowana gotówka. Jeśli masz pomysł, jak spłacić dług w najbliższym czasie i potrzeba Ci dosłownie kilku tygodni to pożyczka dla zadłużonych jest dla Ciebie. W innym przypadku może ona być przyczyną bardzo poważnych problemów finansowych.

Niestabilna sytuacja

Również bardzo uważnie powinny podchodzić do pożyczki bez zaświadczeń osoby z niestabilną sytuacją finansową. Jeśli Twoje praca nie gwarantuje Ci stałych zarobków lub nie masz pewności, czy w kolejnych miesiącach utrzymasz swoją posadę, staraj się unikać wszelkich zobowiązań finansowych. Dlatego, że w przypadku utraty źródła utrzymania, nie będziesz miał jak zwrócić pożyczonych pieniędzy.

Podsumowując pożyczki online to wspaniały produkt i bardzo dobrze, że jest on dostępny na rynku. Ich ogromną zaletą jest to, że każdy może je otrzymać i wspierają finansowo wszystkich ludzi niezależnie od zatrudnienia, dochodów, czy zadłużenia. Jednak z pożyczek, tak jak ze wszystkiego, trzeba korzystać z głową. Zawsze pożyczając gotówkę miej w głowie, że za miesiąc, dwa trzeba będzie je zwrócić wraz z odsetkami. Dlatego zasada jest prosta, jeśli nie jesteś pewien, że bez problemu zwrócisz gotówkę, nie pożyczaj. Dla swojego własnego bezpieczeństwa, ogranicz wydatki, a nie decyduj się na zobowiązanie finansowe. Niespłacone długi mogą nie tylko urosnąć, ale nawet doprowadzić do postępowania komorniczego. Dlatego zawsze zanim weźmiesz szybką pożyczkę, zastanów się, czy na pewno jest ona niezbędna i co najważniejsze, czy jest dla Ciebie bezpieczna.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności