Jakie są wady posiadania wielu małych długów?

Jakie są wady posiadania wielu małych długów?

W dzisiejszych czasach trudno jest spotkać osobę, która nie ma jakiegokolwiek długu. Wiele spraw i okoliczności w życiu zmuszają nas do skorzystania z pożyczki. Studia na dobrym uniwersytecie, zakup samochodu lub własnego domu, a czasem nawet wymarzone wakacje. Posiadanie długu nie jest niczym nadzwyczajnym - dla większości ludzi jest to po prostu codziennością.

dlug

Nowoczesne życie niesie ze sobą wiele obowiązków i obciążeń psychicznych. Jeśli zsumujesz wszystkie rachunki, formalności i biurokratyczne sprawy i obowiązki, które musisz wykonywać każdego miesiąca, wszystkie te czynności wydają się być kolejną pracą na etat.

Ponadto dodatkowy obowiązek pamiętania o małych pożyczkach, które należy spłacać co miesiąc nie pomaga w prowadzeniu spokojnego życia. Na przykład, jeśli spłacasz pożyczkę studencką, miesięczna rata jest zwykle bardzo mała, ale będziesz się z nią borykać przez długi czas. Zapomnienie o choćby jednej lub dwóch płatnościach może zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej. Jak więc ułatwić sobie życie?

Czy mogę skonsolidować swoje długi??

Jednym ze sposobów na ułatwienie sobie życia jest konsolidacja kilku mniejszych zadłużeń do jednego lub dwóch większych. Oznacza to, że będziesz mieć o wiele mniej rzeczy do zapamiętania i znacznie zmniejszy to szansę, iż zapomnisz o jakiejś płatności. Mogłoby się to z kolei zdarzyć w przypadku wielu mniejszych pożyczek, zwłaszcza kiedy masz dużo rzeczy na głowie.

To nie jedyny powód, dla którego konsolidacja zadłużenia to dobry pomysł. Kiedy posiadasz dużo małych pożyczek, jednocześnie posiadasz wiele stóp procentowych. Płacisz odsetki od każdej pożyczki, którą posiadasz. Decydując się na konsolidację długów, zaciągasz jedną pożyczkę, zwykle na dłuższy okres i o niższej stopie procentowej. W ten sposób możesz faktycznie zaoszczędzić pieniądze, ponieważ zamiast kilku stóp procentowych masz jedną i płacisz odsetki od jednej pożyczki. Krótko mówiąc – wszystkie twoje długi łączą się w jeden większy dług, który zazwyczaj ma lepsze warunki spłaty.


Kolejną pozytywną rzeczą w tego rodzaju rozwiązaniach jest to, że zwykle nie wiążą się one z karami za spłatę pożyczki przed czasem. Jeśli zdarzy ci się sprzedać nieruchomość, odziedziczyć pieniądze lub uzyskać premię w pracy, możesz użyć tych środków do spłaty swoich długów, unikając tym samym dodatkowych opłat.

O czym należy pamiętać konsolidując zadłużenia?

Jeśli po prostu zależy Ci na tym, aby uporać się z licznymi płatnościami o których musisz pamiętać co miesiąc, konsolidacja zadłużenia występuje również w formie innego znakomitego rozwiązania. Wiele firm konsolidujących długi oferuje tego typu usługę. Na czym to polega? Zamiast dokonywać wszystkich płatności samodzielnie, przekazujesz pewną sumę pieniędzy na konto takiej firmy, a ta sama nimi zarządza i spłaca Twoje zadłużenia. W ten sposób Twoje długi pozostają wciąż rozdzielone, ale sama płatność jest konsolidowana. Będzie to bardzo wygodne dla osób, które nie chcą zaciągać pożyczki, która może mieć dłuższy okres spłaty, ale nadal chcą pozbyć się obowiązku przestrzegania wielu terminów płatności każdego miesiąca.

Duża liczba osób korzysta z kredytu mieszkaniowego, kiedy w grę wchodzi konsolidacja zadłużenia. Oznacza to, że pożyczają pieniądze, wykorzystując kapitał własny w postaci swoich domów. Ten rodzaj pożyczki nazywany jest czasem „drugą hipoteką”. Przed zdecydowniem się na tego rodzaju zobowiązanie należy dokładnie ocenić swoją sytuację finansową. Jeśli nie spłacisz pożyczki na czas, w najgorszym wypadku możesz nawet stracić swój dom.

Kiedy w końcu zdecydujesz się spłacić wszystkie swoje karty kredytowe, pojawi się kolejny problem, a właściwie chęć, aby zacząć z nich korzystać ponownie. Nieuleganie tej słabości jest jedną z kluczowych kwestii, o których należy pamiętać, łącząc swoje zadłużenia. Ponowne korzystanie z kart kredytowych zniweluje wszystkie korzyści, które zyskałeś na ich spłacie i pogorszy Twoją sytuację finansową. Istotą unifikacji mniejszych długów jest poprawa sytuacji finansowej, a także uniknięcie zaciągania nowych długów.

Pamiętaj jednak o odpowiednich kalkulacjach. Może Ci się wydawać, że finansowo znajdziesz się w korzystnej sytuacji, jeśli zdecydujesz się połączyć swoje długi w jeden większy, ale podwójnie sprawdź, czy aby na pewno tak będzie. Okres spłaty jednej większej pożyczki będzie dłuższy, dlatego nawet jeśli oprocentowanie jest niższe, nie zawsze finalnie będziesz płacić mniej.

Oblicz, ile odsetek będziesz płacić łącznie z bieżącymi zobowiązaniami i porównaj je z kwotą, którą będziesz płacić za pomocą jednej większej pożyczki. Niższe oprocentowanie dłuższego okresu spłaty może czasem wprowadzać w błąd. Jest mniejsze, ale może się sumować w większą kwotę z powodu dłuższego okresu spłaty.

Zastanów się również, czy dłuższy okres spłaty jest dla Ciebie korzystny. Ludzie są różni i ich potrzeby finansowe również się od siebie różnią. Niektóre osoby są skłonne zapłacić więcej, aby szybciej pozbyć się długu. Inni wolą mniejsze płatności przez dłuższy czas. To dobre rozwiązanie, jeśli masz już spore długi, o ile tylko nie wpłynie to znacząco na Twoje codzienne finanse. Bez względu na preferencje lub dostępne opcje, zastanów się nad najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie, zanim podejmiesz nowe zobowiązanie finansowe.

Czy muszę udać się do banku, aby skonsolidować swoje zadłużenia?

Jeśli zdecydowałeś się skonsolidować swoje długi, nie oznacza to, że musisz przechodzić przez skomplikowane procedury w banku. Proces konsolidacji długów w banku może wymagać dużo czasu i energii, a brak tych dwóch czynników jest prawdopodobnie głównym powodem, dla którego zdecydowałeś się na konsolidację.

Dobrą alternatywą jest uzyskanie pożyczki online. Na rynku funkcjonują specjalne firmy, które oferują pożyczki dla zadłużonych.

Credy to firma pośrednicząca w udzielaniu pożyczek, która współpracuje z najlepszymi partnerami pożyczkowymi na rynku, aby zagwarantować klientom najlepsze oferty finansowania. Credy nie udziela pożyczek, ale wyszukuje dla Ciebie najlepszych pożyczkodawców i najlepsze oferty pożyczkowe.

Aplikowanie o pożyczkę w Credy jest niezwykle proste i zajmuje tylko kilka minut. Nie wymagamy od klientów wypełniania skomplikowanych formularzy. Potrzebujemy tylko kilka najważniejszych danych: Twoje imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu. Po ich dostarczeniu w krótkim czasie otrzymasz ofertę pożyczki, a po potwierdzeniu pieniądze zostaną przelane na twoje konto bankowe. Następnie możesz już spłacić swoje mniejsze długi i mieć tylko jedną miesięczną płatność za okres, który sam wybrałeś.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności