Kredyt online bez zaświadczeń - Credy.pl

Kredyt online bez zaświadczeń w świetle ustawy antylichwiarskiej

kredyt bez zaświadczeńKredyt bez zaświadczeń to bardzo wygodne rozwiązanie kłopotów finansowych. Klienci cenią je przede wszystkim za brak formalności i szybkość. W przeciwieństwie do propozycji bankowych kredyt bez zaświadczeń o dochodach jest do otrzymania nawet w 15 minut, a do wypełnienia formularza nie potrzeba żadnych dokumentów oprócz dowodu osobistego. Ze względy na rosnącą popularność tego produktu finansowego na rynku, otrzymaliśmy wiele pytań o to, czy kredyt bez zaswiadczen jest zgodny z prawem. Szczególne wątpliwości budzi kredyt na dowód bez zaświadczeń w świetle ustawy antylichwiarskiej. Dlatego dzisiejszy artykuł jest poświęcony w całości temu zagadnieniu.

Ustawa antylichwiarska

Ustawa antylichwiarska obowiązująca obecnie została wprowadzona 11 marca 2016 roku. Ustala ona maksymalne koszty odsetkowe i pozaodsetkowe kredytów, czy też pożyczek. Regulacja ma na celu uchronić klientów banków i firm pożyczkowych przez tak zwaną „lichwą”, czyli pobieraniem nadmiernych i nieuzasadnionych opłat z tytułu jakiegokolwiek zobowiązania finansowego.

A co to w praktyce oznacza dla klienta? Załóżmy, że decydujesz się na kredyt bez zaświadczeń przez internet. Koszty odsetkowe (czyli po prostu odsetki lub potocznie procent) nie mogą przekroczyć 25 % całkowitej kwoty kredytu, jak również nie mogą być wyższe niż 30 % tej kwoty w stosunku rocznym. Co więcej koszty pozaodsetkowe (czyli wszystkie inne koszty, jakie ponosi klient  w związku z podjęciem kredytu oprócz odsetek) nie mogą być w sumie wyższe niż 100% danego zobowiązania. W przypadku, gdy kredytodawca nie zastosuje się do tych wytycznych, klient ma prawo do zwrócenia kredytu bez odsetek i innych opłat.

Kredyt bez zaświadczeń, a ustawa

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś dlaczego kredyt online bez zaswiadczen o okresie spłaty 30 dni ma odsetki równające się zaledwie kilkunastu, czy kilkudziesięciu złotym, a prowizja wynosi nawet kilkaset, to odpowiedź znajdziesz właśnie w ustawie antylichwiarskiej. Kredyt przez internet bez zaświadczeń na krótki okres czasu nie może mieć wysokich odsetek, gdyż prawo pozwala na pobranie odsetek równych 30% sumy kredytu w stosunku rocznym. Jeśli więc kredyt na dowód osobisty bez zaświadczeń ma okres tylko do 30 dni, to odsetki mogą być naprawdę niewielkie.

Jeżeli firma oferująca kredyt bez zaświadczeń o zarobkach stosuje się do wytycznych z ustawy antylichwiarskiej to, to zobowiązanie jest w pełni zgodne z prawem Polskim. Firmy pożyczkowe są bardzo często kontrolowane, dlatego wszyscy więksi kredytodawcy przestrzegają bardzo dokładnie wszystkich zapisów prawnych. Odpowiadając zatem na główne pytanie, które stało się tematem przewodnim tego artykułu: Kredyt online bez zaświadczeń nie narusza ustawy antylichwiarskiej, o ile opłaty z nim związane mieszczą się w wytyczonych ramach. Dlatego też można ze spokojnym sumieniem korzystać z tego produkty i cieszyć się w pełni jego korzyściami.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności