Kredyt bez zdolności kredytowej.

Kredyt bez zdolności kredytowej.

kredyt bez zdolności kredytowejCzy zastanawiałeś się kiedyś, co to zdolność kredytowa i co oznacza, że niektórzy ją mają lub wręcz przeciwnie. Jeśli tak to dzisiejszy wpis jest specjalnie dla Ciebie. Na początek dowiesz się co to jest zdolność kredytowa i jak dokładnie określają ją firmy pożyczkowe. Następnie druga część artykułu będzie poświęcona przypadkom, kiedy klient nie posiada zdolności kredytowej, a potrzebuje gotówki natychmiast, czyli tak zwanemu kredytowi bez zdolności kredytowej.

Zdolność kredytowa i jak się ją określa

Mianem zdolności kredytowej nazywa się możliwość klienta do spłacenia długu na czas. Jeżeli zdolność kredytowa jest wysoka, oznacza to że dana osoba poradzi sobie z terminową spłatą nawet bardzo dużych sum w krótkim czasie, mała oznacza, że danej osobie nawet niewielkie sumy mogą sprawić problem podczas spłaty. Przy określaniu zdolności kredytowej bardzo ważnym elementem są zarobki. Wiadomo, że osoba z dużymi dochodami łatwiej poradzi sobie z dużym długiem niż osoba zarabiająca najniższą krajową. Kolejnym czynnikiem jest ilość osób na otrzymaniu. Przy tych samych zarobkach, dużo większą zdolność ma osoba samotna, niż klient utrzymujący kilkuosobową rodzinę, gdyż wiadomo, że ten pierwszy może dużo łatwiej znaleźć pewne oszczędności niż osoba z dużą rodziną. Ważnym elementem jest również historia kredytowa, czyli zbiór wszystkich dotychczasowych zobowiązań spłaconych lub niespłaconych przez daną osobę. Jeżeli w przeszłości dana osoba nie miała problemów ze spłatą, to jest większa szansa, że z kolejnym zobowiązaniem poradzi sobie równie dobrze.

Kredyt bez zdolności

Banki, jak również większość firm pożyczkowych oblicza za pomocą specjalnie przez siebie opracowanych algorytmów zdolność kredytową klienta. Jest to dla nich sposób na zmniejszenie ryzyka związanych z pożyczeniem pieniędzy. Dzięki określaniu zdolności klientów mogą oni wybrać jedynie pewnych pożyczkobiorców, którzy z dużym prawdopodobieństwem oddadzą gotówkę na czas.

Jednak, co z klientami, którzy zdolności kredytowej nie mają lub jest ona bardzo niska? Dla nich specjalnie jest przygotowany kredyt bez zdolności. Oznacza, to, że firmy nie określają zdolności kredytowej klienta lub robią to, jednak nie jest to czynnik wpływający na decyzję o udzieleniu kredytu. To zobowiązanie jest jedyną dostępną deską ratunku dla osób o małych zarobkach, które w przeszłości nieraz spóźnili się ze spłatą. Otrzymanie kredytu bez zdolności kredytowej jest bardzo proste i wygląda właściwie identycznie jak procedura otrzymania chwilówki online. Ogromną jego zaletą jest fakt, że można otrzymać je przez internet. Co więcej zobowiązanie może otrzymać dosłownie każdy, ponieważ pożyczkodawca nie sprawdza zdolności kredytowej. Wadą jest niestety dość wysoka cena. Kredyt bez zdolności jest dla każdego i za właśnie tę pewność, że się go otrzyma bez względu na inne czynniki, przychodzi klientom dość sporo zapłacić. Choć biorąc pod uwagę, że kredyt bez zdolności to w takich przypadkach jedyna możliwość i pożyczkodawca ponosi ogromne ryzyko związane z takim kredytem, to naprawdę nie można temu zobowiązaniu wiele zarzucić.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności