Czym jest kredyt konsumpcyjny?

Czym jest kredyt konsumpcyjny?

Termin „kredyt konsumpcyjny” zazwyczaj oznacza kwotę pożyczoną osobie fizycznej, zwykle na zasadzie niezabezpieczonej. Taki kredyt ma zazwyczaj charakter osobisty. Tego rodzaju kredyt jest nazywany kredytem konsumpcyjnym lub kredytem konsumenckim.

dziewczyna z laptopem

Kredyt konsumpcyjny występuje w wielu różnych wariantach. Przed złożeniem wniosku należy wiedzieć, jakie są cechy i cele każdego z nich. W dużej mierze kredyt ten wyróżnia dwa rodzaje pożyczek: pożyczka krótkoterminowa i pożyczka odnawialna. Obie mają również w sobie inne podkategorie.

Pożyczka nieodnawialna – różne rodzaje

Jednym z najczęstszych kredytów jest zdecydowanie kredyt pod zastaw domu. Kiedy kupujesz dom dla swojej rodziny, wydatki nie kończą się na miesięcznych ratach hipotecznych. Dom jest ciągle ewoluującym zobowiązaniem i wymaga niemal ciągłej opieki i naprawy. Czasami trzeba wykonać na przykład drobne prace remontowe.

Decydując się na kredyt pod zastaw domu, możesz pożyczyć pieniądze na poczet kapitału własnego domu. Warunki takiej umowy zwykle obejmują od pięciu do piętnastu lat. Pieniądze są głównie wykorzystywane na ulepszenie samego domu lub wykonanie dodatkowej budowy w pobliżu domu.

Ubiegając się o kredyt pod zastaw domu, trzeba się jednak dobrze nad tym zastanowić. Oznacza to bowiem, iż dom będzie zagrożony, jeśli będziesz miał problem z miesięcznymi płatnościami. Nigdy nie decyduj się na pożyczkę, na którą realnie nie możesz sobie pozwolić. Rozważ przedłużenie kredytu na dłuższy okres, aby mieć pewność, że będziesz w stanie spłacać miesięczne raty.

Inną bardzo popularny kredyt to kredyt na samochód lub innymi słowy, leasing samochodu. Niemal wszyscy, którzy posiadają samochód, kupili go przy pomocy pożyczki samochodowej. Nowe pojazdy są bardzo drogie i ludzie rzadko są w stanie zaoszczędzić aż tyle pieniędzy.

Zanim zaczniesz śnić o nowym samochodzie, zastanów się, ile możesz na niego wydać. Następnie, zgodnie ze swoimi możliwościami finansowymi, pooglądaj samochody, które spełniają te kryteria.

To oczywiście kuszące, aby kupić droższy samochód i rozciągnąć płatności na dłuższy okres. Nie jest to jednak dobre posunięcie. Samochody z czasem tracą na wartości i możesz łatwo znaleźć się w sytuacji, w której nadal spłacasz kredyt, mimo że samochód stracił na wartości i pojawiła się potrzeba zakupu nowego.

Oczywiście pożyczka nieodnawialna oferuje więcej rodzajów finansowania - na przykład różne mikro-kredyty i szybkie pożyczki - ale to te wyżej wymienione są najczęściej spotykane.

Czym jest pożyczka odnawialna?

Pożyczka odnawialna to pożyczka, która może być używana wielokrotnie i pozostaje otwarta tak długo, jak pieniądze są Ci potrzebne. Jeżeli nie jest spłacana w pełni co miesiąc, naliczane są odsetki (oparte na stopie procentowej przypisanej do pożyczki).

Pożyczka odnawialna w najpopularniejszej formie to karta kredytowa. Używana jest ona na całym świecie i każda osoba, która ma lub miała w pewnym momencie stabilny dochód, posiada przynajmniej jedną kartę kredytową.

Karty kredytowe są zwykle używane podczas podróży, do rezerwacji biletów lotniczych lub hoteli. Również w przypadku nieprzewidzianych sytuacji awaryjnych. Niektóre osoby używają kart kredytowych do płacenia za codzienne wydatki, takie jak jedzenie i transport, a następnie spłacają pieniądze co miesiąc, aby pożyczka nie gromadziła odsetek. Osoby te mają limit ustalony przez bank i zależny od dochodów - z reguły im więcej zarabiasz, tym wyższy limit możesz uzyskać. Ma to również związek z twoją historią kredytową - jeśli jest korzystna, limit jest wyższy.

Inna popularna pożyczka odnawialna to pożyczka mieszkaniowa. Podobnie jak pożyczka pod zastaw domu, linia pożyczki mieszkaniowej polega na tym, że pożyczasz na poczet kapitału własnego domu. W tym przypadku musisz uważać, aby nie przekroczyć zgromadzonego kapitału. Pamiętaj również, że w tej sytuacji Twój dom jest wykorzystywany jako zabezpieczenie.

Pożyczka mieszkaniowa jest głównie wykorzystywana do naprawy lub przebudowy czegoś w domu. Często odbywa się to w celu zwiększenia wartości nieruchomości.

Kredyt konsumpcyjny - o czym należy pamiętać przy składaniu wniosku?

Zawsze wybieraj sprawdzonego pożyczkodawcę. Oprócz banków istnieje wiele instytucji i firm online, więc najpierw porównaj wszystkie oferty.

Zapoznaj się ze stopami procentowymi oferowanymi przez różnych pożyczkodawców, aby mieć pewność, że wybierasz najkorzystniejszą opcję.

Weź pod uwagę swoją obecną sytuację finansową, a także swoje plany na przyszłość. Jeśli planujesz zmianę kariery lub przeprowadzisz się do innego miasta, prawdopodobnie nie jest to najlepszy czas na kredyt.

Pomyśl także o tym na jak długo zaciągasz kredyt - jaki jest dla Ciebie najbardziej optymalny okres.

Jak aplikować o kredyt?

Często proces składania wniosku zniechęca ludzi do ubiegania się o kredyt. Z Credy nie będziesz miał takich problemów.

Credy pośredniczy w udzielaniu kredytów i znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla każdego klienta, niezależnie od jego potrzeb finansowych.

Proces aplikacji jest prosty i szybki. Musisz tylko podać swoje imię i nazwisko, PESEL, adres e-mail i numer telefonu. Po złożeniu wniosku Credy skontaktuje się z Tobą z najlepszymi ofertami pożyczek od wybranych pożyczkodawców, abyś mógł wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie opcję. Po potwierdzeniu oferty pieniądze zostaną przelane na twoje konto.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności