Kredyty z komornikiem. Czy są bezpieczne?

Kredyty z komornikiem. Czy są bezpieczne?

kredyt z komornikiemKażdy ma gorsze i lepsze okresy w finansach. W życiu często zdarzają się nieprzewidziane wypadki jak na przykład  utrata pracy, choroba, nadprogramowe wydatki i tym podobne. W większości przypadków mogą ratować nas uzbierane oszczędności, jednak nie zawsze one wystarczają. Opcją na szybkie otrzymanie gotówki jest kredyt. Z jego otrzymaniem nie ma większych problemów, o ile ma się stałą pracę i dobrą historię. Jednak, co jeśli potrzeba pieniędzy, a nasza sytuacja finansowa jest na tyle zła, że wszczęto przeciwko nam postępowanie komornicze? Wtedy jedynym sposobem jest kredyt z komornikiem, któremu jest poświęcony ten artykuł. Porozmawiamy o tym, czy to bezpieczne rozwiązanie i kiedy warto niego skorzystać.

Dla kogo jest kredyt z komornikiem?

Kredyt z komornikiem jest przede wszystkim dla osób, które mają na tyle wysokie zaległości w spłacie, że sprawa trafiła do komornika. Jak wiadomo w takiej sytuacji niewiele firm zgodzi się na udzielenie kredytu, dlatego właśnie powstał kredyt na komornika, który pozwala na spłatę komornika lub najbardziej naglących zaległości. Pieniądze można także wykorzystać na bieżące potrzeby jak leki, jedzenie, czy też zepsuty sprzęt domowy.

Kredyt z komornikiem jest dla osób zadłużonych, które nie radzą sobie ze spłatą poprzednich zobowiązań. Dzięki kredytowi mogą one wyrównać rachunki z poprzednimi firmami i powoli spłacić kredyt na komornika, tak aby uspokoić swoją sytuację finansową.

Czy kredyt z komornikiem jest bezpieczny?

Kredyt z komornikiem udzielają instytucje pozabankowe, które podlegają prawu Polskiemu i ich działanie jest regulowane odpowiednimi aktami prawnymi. Dlatego ze strony portali nie ma zagrożenia. Co więcej ustawa antylichwiarska jasno określa najwyższe możliwe koszty kredytów, dlatego też klienci są chronieni przed nadużyciami w tej kwestii przez prawo. Dlatego też wybierając jeden z wielu rozpoznawanych portali, które prężnie działają na rynku, można mieć pewność, że do nadużyć nie dojdzie i jest to w pełni bezpieczne.

Trzeba jednak pamiętać, że w sieci oprócz kilkudziesięciu legalnych i bezpiecznych firm pożyczkowych, istnieje także wiele naciągaczy i oszustów, którzy żerują na nieszczęściu innych. Najczęściej obiecują oni wysoki kredyt z komornikiem właściwie za darmo, który ma znaleźć się na koncie zaraz po przelaniu kilkudziesięciu złotych na podany rachunek. Ludzie przelewają gotówkę, w zamian nigdy nie otrzymując kredytu. Dlatego pamiętaj:

  1. Zawsze korzystaj tylko z zaufanych firm
  2. Przed wypełnieniem formularza, sprawdź firmę w KRS i przeczytaj opinie innych użytkowników
  3. Uczciwe firmy proszą o przelanie 1 gr lub 1 zł w celu weryfikacji. Nigdy więcej.

Kredyt z komornikiem, a spirala kredytowa

Teraz warto przejść do kwestii, czy kredyt z komornikiem jest dobrym pomysłem, jeśli wcześniejszych zobowiązań nie udało się spłacić na czas. Tu kwestia jest mocno indywidualna. Na pewno trzeba zdawać sobie sprawę z zagrożeń. Kredyt na komornika też trzeba będzie kiedyś spłacić. Pobierając go, obciążamy budżet domowy kolejnymi odsetkami. Dlatego przed wzięciem kredytu należy zadać sobie pytanie, czy na pewno kredyt z komornikiem jest mi niezbędny? Możliwe, że lepszym pomysłem okaże się obcięcie do kompletnego minimum wszystkich wydatków i zdobycie kolejnej pracy na czas spłaty zobowiązań.

Kredyt z komornikiem może pomóc „zagasić” pożar w finansach, ale istnieje niebezpieczeństwo, że jego spłata również przysporzy wiele problemów, co tylko zwiększy zadłużenie. Dlatego kredyt z komornikiem jest bezpiecznym rozwiązaniem dla osób, które są pewne, że ich sytuacja finansowa jest na tyle dobra/ na tyle się poprawi, że dadzą radę spłacić zobowiązanie bez najmniejszych problemów. W innym wypadku warto wstrzymać się od kolejnych zobowiązań, bo tylko powiększą one już istniejące zadłużenie.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności