Kredyty dla rolników – na jakich warunkach są przydzielane?

Kredyty dla rolników w Credy.pl

Rolnictwo to ciężki biznes do prowadzenia, szczególnie ze względu na swoją sezonowość. Są okresy, w których zarobki są wyższe, ale zdarzają się też takie, kiedy jest ich niewiele. Co więcej, rolnicy nie posiadają zwykłych umów o pracę, co może im przysparzać problemów, gdy starają się o kredyt. Aby wyjść naprzeciw ich potrzebą powstały kredyty dla rolników. Zobowiązania dopasowane do specyfiki zawodu, jaki oni wykonują.

Przede wszystkim warto zauważyć, że rolnicy nie powinni mieć problemów z otrzymaniem gotówki na rozwój swojej działalności, czyli na przykład zakup sprzętu, na nawozy, jedzenie dla zwierząt, czy zakup żywego inwentarza. Aby wspomóc ich w tym przedsięwzięciu, istnieje wiele instytucji, banków specjalizujących się w takich kredytach, jak również programów unijnych.

Problem rozpoczyna się, gdy rolnik chciałby postarać się o gotówkę, jednak nie na rozwój działalności, ale na swoje prywatne potrzeby. W Polsce istnieje kilka banków, które udzielają podobnych zobowiązań, jednak wymagają następujących dokumentów:
– zaświadczenia o dochodach gospodarstwa
– wielkość gospodarstwa (ilość hektarów przeliczeniowych)
– zaświadczenie z KRUS-u o niezaleganiu
– zaświadczenie o braku opóźnień w płaceniu podatków
– potwierdzenie prowadzenie działalności przez co najmniej rok
– faktur, umów świadczących o sprzedaży
– potwierdzenie zdolności kredytowej z ARiMR

Jak widać, zbiór dokumentów potrzebnych do otrzymania kredytu dla rolnika jest naprawdę rozbudowany. Na dodatek zebranie wszystkich potrzebnych zaświadczeń wcale nie gwarantuje otrzymania zobowiązania, ponieważ ostateczna ocena zdolności kredytowej należy do banku i równie dobrze pomimo dostarczenia wszystkich wymaganych dokumentów jest możliwe otrzymanie negatywnej odpowiedzi.

Dlatego warto zapoznać się z ofertą Credy.pl. Na przykład pozyczka na raty może być dobrym rozwiązaniem dla rolników ponieważ można otrzymać gotówkę na długi okres. Ogromną zaletą portalu jest fakt, że formalności sprowadzają się do minimum (do wypełnienia formularza wystarczy dowód osobisty), a decyzję otrzymuje się nawet w 15 minut. Jest to ogromna oszczędność czasu w porównaniu do banków, gdzie zebranie potrzebnych materiałów może potrwać nawet do kilku tygodni. Biorąc pod uwagę te argumenty, na pewno opłaca się rozważyć wnioskowanie o kredyt dla rolnika w Credy. Co więcej, szybkie pożyczki online w Credy są akceptowane w ponad 95%, dlatego nie trzeba się martwić o odrzucenie wniosku.

Gotowy, aby otrzymać gotówkę w 10 minut?

Otrzymaj pieniądze teraz