Kredyty dla rolników – na jakich warunkach są przydzielane?

Kredyty dla rolników – na jakich warunkach są przydzielane?

Kredyty dla rolników w Credy.pl

Rolnictwo to trudny biznes do prowadzenia, szczególnie ze względu na swoją sezonowość. Są okresy, w których zarobki są wyższe, ale zdarzają się też takie, kiedy są marginalne. Co więcej, rolnicy nie posiadają zwykłych umów o pracę, co może im przysparzać problemów, gdy starają się o kredyt. Aby wyjść naprzeciw ich potrzebom powstały kredyty dla rolników, czyli zobowiązania dopasowane do specyfiki zawodu, jaki oni wykonują.

Najkorzystniejszy kredyt dla rolnika - jakie wymogi trzeba spełnić?

Przede wszystkim warto zauważyć, że rolnicy nie powinni mieć problemów z otrzymaniem gotówki na rozwój swojej działalności, czyli na przykład zakup sprzętu, na nawozy, jedzenie dla zwierząt, czy zakup żywego inwentarza. Aby wspomóc ich w tym przedsięwzięciu, istnieje wiele instytucji, banków specjalizujących się w takich kredytach, jak również programów unijnych.

Problem rozpoczyna się, gdy rolnik chciałby postarać się o gotówkę, jednak nie na rozwój działalności, ale na swoje prywatne potrzeby. W Polsce istnieje kilka banków, które udzielają podobnych zobowiązań, jednak wymagają następujących dokumentów:

  • zaświadczenia o dochodach gospodarstwa,
  • wielkości gospodarstwa (liczba hektarów przeliczeniowych),
  • zaświadczenie z KRUS-u o niezaleganiu,
  • zaświadczenie o braku opóźnień w płaceniu podatków,
  • potwierdzenie prowadzenie działalności przez co najmniej rok,
  • faktur, umów świadczących o sprzedaży,
  • potwierdzenie zdolności kredytowej z ARiMR.

Jak widać, zbiór dokumentów potrzebnych do otrzymania kredytu dla rolnika jest naprawdę rozbudowany. Na dodatek zebranie wszystkich potrzebnych zaświadczeń wcale nie gwarantuje otrzymania zobowiązania, ponieważ ostateczna ocena zdolności kredytowej należy do banku i równie dobrze pomimo dostarczenia wszystkich wymaganych dokumentów jest możliwe otrzymanie negatywnej odpowiedzi.

Pożyczki i kredyty online dla rolników

Z powodów wskazanych powyżej warto zapoznać się z ofertą Credy.pl. Na przykład pożyczka na raty może być dobrym rozwiązaniem dla rolników, ponieważ można otrzymać gotówkę na długi okres. Ogromną zaletą portalu jest też fakt, że formalności sprowadzają się do minimum (do wypełnienia formularza wystarczy dowód osobisty), a decyzję otrzymuje się nawet w 15 minut. Jest to ogromna oszczędność czasu w porównaniu do oferty banków, w których zebranie potrzebnych materiałów może potrwać nawet do kilku tygodni. B

Biorąc pod uwagę te argumenty, na pewno opłaca się rozważyć wnioskowanie o kredyt dla rolnika w Credy. Co więcej, szybkie pożyczki online w Credy są akceptowane w ponad 95%, dlatego nie trzeba się martwić o odrzucenie wniosku.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności