Kredyty pozabankowe. Prawdy i mity.

kredyty pozabankowePomimo, że instytucje pozabankowe z miesiąca na miesiąc cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków, to jednak nadal krąży o nich wiele mitów. Ludzie powtarzają zasłyszane i niesprawdzone informacje i w ten sposób błędne przekonania się utrwalają. Co więcej mity odstraszają wiele osób od tego typu produktów, a szkoda, bo może byłyby odpowiednim dla nich rozwiązaniem. Kredyt online pozabankowy, jak każdy inny produkt, ma swoje zalety i wady. Ważne, aby zarówno jednych jak i drugich być świadomym, gdyż dzięki temu można wykorzystać pozabankowe kredyty we właściwy sposób. Dzisiaj poznacie prawdy i mity na temat kredytów pozabankowych przez Internet.

Kredyty pozabankowe bez tajemnic

  1. Kredyty pozabankowe zawsze są droższe od kredytów z banku. – MIT

W kilku przypadkach rzeczywiście kredyty pozabankowe przez internet są droższe od produktów bankowych. Jednak nie można powiedzieć, że jest to reguła. Kredyt hipoteczny jest jednym z najtańszych produktów na rynku finanowym i z nim faktycznie kredyt pozabankowy online nie może się równać, ale z kolei ten pierwszy wymaga dopełniania dużo większej ilości formalności. Z drugiej strony instytucje pozabankowe dla swoich klientów często przygotowują promocje jak na przykład „pierwsza pożyczka za darmo”, który pod względem cenowym nie może się równać nawet kredyt hipoteczny.

  1. Kredyty pozabankowe online można otrzymać jedynie na dowód – PRAWDA

Pożyczkodawcy umożliwiają swoim klientom otrzymanie pieniędzy jedynie na postawie dokumentu tożsamości. Wystarczy wypełnić wniosek i gotowe. Nie potrzeba żadnych innych dokumentów, ani zaświadczeń. Jednak nie wszystkie kredyty pozabankowe nie wymagają żadnych formalności. Taki produkt jest nazywany kredytem bez zaświadczeń lub kredytem na dowód.

  1. Pozabankowe kredyty można otrzymać tylko na 1 miesiąc – MIT

Ostatnio na rynku pojawiło się wiele produktów, które nie tylko mają dużo wyższe sumy maksymalne od zwykłych chwilówek, ale również pozwalają na rozłożenie spłaty pieniędzy nawet do 3 lat. Dzięki temu klient starający się o kredyt pozabankowy online może spokojnie rozłożyć swoje zobowiązanie na tyle rat, ile potrzebuje.

  1. Wniosek o kredyt można złożyć o dowolnej godzinie i w dowolnym dniu – Prawda

Internetowi pożyczkodawcy umożliwiają złożenie wniosku o dowolnej godzinie w ciągu tygodnia, jak również w weekendy i święta. Dzięki temu, że cała procedura odbywa się online klient ma możliwość wybrania najdogodniejszej pory na dokonanie wszystkich formalności. Trzeba jednak podkreślić, że decyzję o przyznaniu kredytu pozabankowego może otrzymać konsument dopiero w godzinach pracy danej firmy. Co oznacza, że jeśli złoży on wniosek o 3 w nocy, decyzji może spodziewać się rano około 9:00.

Powyżej zostały przedstawione dwa mity i dwie prawdziwe informacje o kredytach pozabankowych online. Jeśli macie więcej pytań lub wątpliwości na temat pożyczek, kredytów czy chwilówek możecie pisać do nas na naszej stronie facebookowej. Chętnie odpowiemy na Wasze pytania, a także na ich podstawie stworzymy dla Was kolejne artykuły.

Gotowy, aby otrzymać gotówkę w 10 minut?

Otrzymaj pieniądze teraz