Jaka jest historia najbardziej popularnego wydarzenia piłkarskiego na świecie?

Jaka jest historia najbardziej popularnego wydarzenia piłkarskiego na świecie?

Pierwsze Mistrzostwa Świata w piłce nożnej odbyły się w Urugwaju w 1930 roku. ( Innymi uczestnikami tego wydarzenia były Włochy, Szwecja, Holandia, Hiszpania i Węgry)

Podobnie jak teraz, Mistrzostwa odbyły się w pełni lata – od 13 do 30 lipca. Łącznie uczestniczyło w nim 13 drużyn. Jednakże tylko kilka z nich było z Europy ze względu na trudną i długą podróż do Ameryki Południowej. To był wyjątkowo udane mistrzostwa dla Urugwaju, który wygrał finał pokonując Argentynę na swoim boisku (4:2). Zwycięzcą Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej do tej pory zawsze była drużyna z Europy (10 wygranych) albo Ameryki Południowej (9 wygranych) – inne kontynenty, jak na razie nie mogą się pochwalić się żadnym zwycięskim krajem. Wydaje się również, że organizator tego przedsięwzięcia ma pewną przewagę, gdyż 6 z 20 mistrzostw została wygrana przez gospodarza wydarzenia.
poland

Jakie są zasady Mistrzostw Świata?

Do pierwszych mistrzostw nie było żadnych kwalifikacji. Jednak w dzisiejszych czasach istnieją bardzo rozbudowany system, który pozwala wybrać zespoły z poszczególnych kontynentów.
Proces ten rozpoczyna się niemal natychmiast po wyłonieniu zwycięzcy mistrzostw i odbywa się w ciągu 4 lat pomiędzy turniejami. Afryka, Azja, Ameryka Północna i Środkowa oraz Karaiby, Ameryka Południowa, Oceania i Europa to strefy kontynentalne, gdzie odbywają się eliminacje.

Same gry są podzielone na kilka różnych etapów. Dla części osób, które na co dzień nie interesują się piłką nożną może to być bardzo mylące, ale po zapoznaniu się z zasadami, rozgrywki są bardziej emocjonujące i łatwo zauważyć, że jest to właściwie ustalony system do wskazania najlepszej drużyny na świecie.

Na początku odbywają się rozgrywki grupowe, które trwają dwa tygodnie. Podczas nich wyłaniane są dwa najlepsze zespoły ( zwycięzcę grypy i drużynę wychodzącą z drugiego miejsca). Nikt nie jest eliminowany. Każda drużyna gra z każdą, aby wyłonić dwie drużynę z największą ilością wygranych, które przechodzą do fazy pucharowej.

W fazie pucharowej zwycięzca jednej grupy gra z drużyn, która wyszła na drugim miejscu z innej grupy.

Potem przychodzi czas na ćwierćfinały. To jest moment, kiedy emocje sięgają zenity i nawet osoby nei interesujące się na co dzień piłką są przyklejone do ekranów. Nie jest możliwe, aby ignorować radość, która płynie ze wspólnego cieszenia się tą grą.

W ćwierćfinale bierze udział osiem drużyn, które wygrały pierwszą fazę pucharową. Potem następują oczywiście półfinały, gdzie grają zwycięzcy ćwierćfinałowych meczy.

Ostatnim meczem przed wielkim finałem jest mecz o trzecie miejsce. Biorą w nim udział drużyny, które przegrały w półfinałach.

W finale dwie dryżyny rywalizują o Puchar Mistrzostw Świata..

Jak popularna jest piłka nożna?

Finał mistrzostw jest najczęściej oglądanym programem w telewizji. Ostatni mecz turniejowy, w którym Argentyna rywalizowała z Niemcami, oglądało ponad miliard fanów piłki nożnej na całym świecie. Cały turniej oglądało 3,2 miliarda ludzi. Nawet największe sportowe wydarzenie w Stanach Zjednoczonych – The Super Bowl – blednie w porównaniu do tego wydarzenia. Największą frekwencją na trybunach cieszył się mecz w 1950 r. Kiedy Urugwaj grał przeciwko Brazylii – prawie 200 000 ludzi było na miejscu, aby obejrzeć go na żywo.

Reprezentacja Narodowa Polski – duma i radość naszego kraju

Polski zespół jest czasami nazywany „biało-czerwonymi” lub „białymi orłami”. Odzwierciedla to oczywiście kolory zespołu inspirowane polską flagą narodową – czerwono-białą. Strój naszej reprezentacji składa się zazwyczaj z białej koszulki i skarpetek są białe i czerwonych szortów. Warto zauważyć, że zestaw, z którego korzysta zespół, pozostał w zasadzie niezmieniony od 1921 roku. Kiedy drużyna gra z dala od domu, ich zestaw jest czerwony. Jeśli zdarzy się, że zderzają się z kolorami przeciwników, używają czarnego lub niebieskiego zestawu. Wszystkie zestawy zdobi orzeł biały i polski herb.

Polska miała swój pierwszy międzynarodowy mecz w 1921 roku w Budapeszcie, gdzie grała przeciwko Węgrom i przegrywała 1: 0. Jednak nie musieli długo czekać na swoje pierwsze międzynarodowe zwycięstwo, gdyż już w 1922 roku grali przeciwko Szwecji w Sztokholmie i wygrali!

Po raz pierwszy pojawili się na Mistrzostwach Świata w 1938 roku, kiedy mecze odbywały się we Francji. Rozgrywka z Brazylią jest znana w historii futbolu. Nawet wtedy Brazylia była już uznawana za drużynę, którą trudno pokonać. Polska drużyna przegrała, ale zdecydowanie nie była łatwym przeciwnikiem dla Brazylijczyków. Polska drużyna przegrała dopiero w dogrywce 5-6. Ten mecz na zawsze zostanie zapamiętany jako jeden z najbardziej imponujących indywidualnych występów w historii futbolu – Ernest Wilimowski zdobył cztery z pięciu goli dla Polski.

To nie było jedyne znaczące osiągnięcie z Polski w turnieju. W 1974 roku, gdy mistrzostwa odbywały się w Niemczech Zachodnich, nasza reprezentacja grała z Brazylią o trzecie miejsce. I tym razem wygrali – 0: 1. W 1982 r. turniej odbywał się w Hiszpanii i Polska ponownie ubiegała się o trzecie miejsce. Tym razem ich przeciwnikiem była Francja. Polska pokonała francuski zespół 3: 2. Potem nastąpiła przerwa – Polska nie brała udziału w turnieju od 1986 roku do 2002 roku. Polska zakwalifikowała się do tegorocznego turnieju. W historii miało to miejsce łącznie siedem razy.

W 2018 roku Polska zagra w fazie grupowej przeciwko Senegalowi 19 czerwca. 24 czerwca będą grać przeciwko Kolumbii, a 28 czerwca ich przeciwnikiem będzie Japonia.

Będą to noce pełne podniecenia i dreszczyku emocji. W całej Polsce ludzie będą przyklejani do ekranów telewizyjnych lub będą oglądać mecze na żywo w Rosji.

Nie przegap okazji, aby poczuć atmosferę największych piłkarskich uroczystości. Niezależnie od tego, czy chcesz spędzić ten czas ze znajomymi, czy rodziną, weź kilka dni wolnego lub nawet wybierz się do Rosji, aby zobaczyć gry – Credy może zaoferować ci pomoc w realizacji tych planów.
Credy współpracuje z najlepszymi i najbardziej wiarygodnymi partnerami na rynku. Bez względu na to, czego potrzebujesz, możemy dopasować do Twoich potrzeb odpowiedniego partnera.

Proces wnioskowania z Credy jest łatwy i przejrzysty. Wystarczy założyć konto na Credy.pl, wypełnić prosty formularz, wybrać sumę pieniędzy i okres czasu. Po wysłaniu wniosku pieniądze pojawią się wkrótce na Twoim koncie.

Ciesz się piłkarskim sezonem!

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności