Nagła awaria samochodu? Jak sfinansować niespodziewaną naprawę?

Nagła awaria samochodu? Jak sfinansować niespodziewaną naprawę?

pożyczka na samochódSamochód to najważniejszy środek transportu, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne życie. Dla wielu osób auto jest narzędziem pracy, innym potrzebne jest ze względu na miejsce zamieszkania z dala od instytucji publicznych, opieki zdrowotnej i sklepów. Samochód jest niezwykłym udogodnieniem, które także pozwala zaoszczędzić wiele czasu na przejazdach nawet jeśli dana osoba mieszka w dużym ośrodku miejskim. Dlatego nagła awaria samochodu może przewrócić do góry nogami całe życie i zniweczyć pieczołowicie przygotowany plan na zbliżające się dni. W takich sytuacjach nie ma czasu do stracenia i należy jak najszybciej oddać samochód do naprawy. Tylko, co zrobić, gdy gotówki na naprawę jest za mało i jak zapobiegać takim sytuacją?

Stary samochód jest drogi

Wiele osób ze względu na oszczędności kupuje używane auta. Zakup kilkuletniego samochodu na pewno jest bardzo korzystną inwestycją, gdyż pojazdy tracą nawet do 50 % swojej wartości w przeciągu pierwszych kilku lat, a następnie wraz z eksploatacją ich cena już dużo wolniej spada. Jednak należy pamiętać, że najkorzystniej jest inwestować w auta, które mają 2-5 lat. Ich cena jest przystępna, gdyż największą utratę na wartości mają już za sobą, a nadal w większości przypadków są w dobrym stanie technicznym. W takim wypadku raczej nie nagłe awarie nie powinny się zdarzyć, jeśli są wykonywane badania okresowe.

Kuszącą propozycją są też starsze auta. Nawet kilkunastoletnie pojazdy są sprzedawane za symboliczne kwoty w porównaniu z odpowiednikami z salonu. Jednak jest to pewnego rodzaju pułapka. Starsze auta są już znacznie wyeksploatowane i prawdopodobieństwo, że któryś z elementów ulegnie awarii jest naprawdę dość znaczne. Dlatego kupując starsze auto, należy w zanadrzu mieć odłożone czasem nawet drugie tyle, ale podołać wszystkim naprawą.

Co zrobić, jak zepsuje się samochód?

Jeśli auto zepsuło nam się na drodze, to należy jak najszybciej zadzwonić do członka rodziny lub znajomego, który ewentualnie mógłby odholować samochód do warsztatu. Można oczywiście też skorzystać z usług pomocy drogowej, jednak może to nas zaboleć po kieszeni. Samochód najlepiej jest oddać do zaprzyjaźnionego warsztatu, gdzie ma się pewność, że zostanie to zrobione profesjonalne i co najważniejsze szybko. No dobrze, samochód w warsztacie, a skąd wziąć pieniądze? Najszybszą metodą jest szybka pożyczka. Dzięki wnioskowi przez internet gotówkę otrzymasz nawet w 10 minut na swoje konto. Co więcej na rynku istnieje wiele firm pożyczkowych, dlatego każda osoba może odnaleźć dla siebie odpowiadającą ofertę. Nie masz udokumentowanych zarobków? Widniejesz w bazie dłużników? To nie problem. Możesz skorzystać z pożyczki na oświadczenie lub pożyczki bez bik.

Mam nadzieję, że te kilka rad pomoże Ci w razie gdyby auto odmówiło posłuszeństwa. Jednak pamiętaj, że prewencja jest najważniejsza. Tak jak było wspomniane na początku artykułu, czasem lepiej zainwestować jest w droższy samochód, niż potem borykać się z uciążliwymi awariami, które w ostatecznym rozliczeniu mogą kosztować nas więcej niż auto w lepszym stanie. Niestety nawet samochody w dobrym stanie technicznym czasem się psują, dlatego warto pamiętać, że zawsze pod ręką jest chwilówka online.

 

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności