Jak zaoszczędzić pieniądze i cieszyć się pełnią życia?

Jak zaoszczędzić pieniądze i cieszyć się pełnią życia?

sukces-z-pieniedzmi

Oszczędzanie nie należy do największych przyjemności. Wszyscy wiedzą, że prawie zawsze wiąże się ono z kompromisami i poświęceniem czegoś, co chcesz kupić lub zrobić. Wydaje się, że wszystkie sposoby oszczędzania pieniędzy polegają na rezygnacji z czegoś przyjemnego. Dlatego większość ludzi jest w tym tak kiepska. Trudno im oprzeć się pokusie i ulegają emocjom kupując niekonieczne niezbędne do życia rzeczy.

Na szczęście, istnieją też inne sposoby. Dzięki nim naprawdę dużo zyskasz. Przede wszystkim stabilność finansową i poczucie bezpieczeństwa. Kiedy stanie się coś nieoczekiwanego, będziesz mieć pod ręką odłożoną kwotę pieniędzy. Tak naprawdę własnymi pieniędzmi kupujesz sobie spokój i poczucie bezpieczeństwa.


Jednak, podobnie jak inne nawyki, oszczędzanie pieniędzy jest czymś, co musisz ćwiczyć, aby być w tym dobrym. Nie nauczysz się tego z dnia na dzień. I najważniejsze - oszczędzanie nie musi oznaczać, że twoje życie będzie nudne i pozbawione przyjemności.

Oto 5 wskazówek, jak zaoszczędzić pieniądze bez poświęcania zabawy i przyjemności w codziennym życiu. 

Odkryj swoją garderobę na nowo

Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak często ludzie udają się na zakupy tylko po to, by poczuć się lepiej. Dotyczy to zwłaszcza rzeczy, które nosimy na sobie lub używamy do swojego ciała - dla kobiet mogą to być kosmetyki, perfumy, dla mężczyzn- ubrania.

Zakup i noszenie czegoś nowego sprawia, że czujesz się lepiej i pewniej. Jednak smutna rzeczywistość jest taka, że wielu z nas ma mnóstwo ubrań, których nie nosimy i które czekają na swoją kolej gdzieś na dnie szafy. W końcu wyrzucamy je lub przekazujemy na cele charytatywne i ponownie stajemy przed problemem „nie mam co na siebie włożyć”. Często też kupujemy rzeczy bez zastanowienia się, czy naprawdę będziemy z nich korzystać i zakładamy je tylko raz, a potem lądują w szafie.

Zadaj sobie pytanie – jakiej ilości ubrań tak naprawdę potrzebujesz? Zacznij korzystać z tych, które już masz. Jeśli musisz kupić coś nowego, skorzystaj z wyprzedaży – to bardzo prosty sposób na to, jak zaoszczędzić pieniądze. Ubrania zwykle mają dość wysokie marże. Pamiętaj również, aby przy zakupie czegoś nowego upewnić się, że nowy nabytek będzie pasować do innych ubrań w Twojej szafie. W przeciwnym razie będziesz mieć niepraktyczny element garberoby, który będzie wymagał dokupienia kolejnych kilku rzeczy, abyś mógł go nosić. Obiektywne podejście do zakupów odzieży jest jednym z najlepszych sposobów oszczędzania pieniędzy.

Poznaj swoje miasto

Sposób w jaki spędzamy wolny czas, jest dla nas często wierzchołkiem strefy komfortu. Robimy rzeczy, do których jesteśmy przyzwyczajeni i które sprawiają nam przyjemność. Restauracja i film, wyjście do baru z przyjaciółmi lub weekend w spa. Wszystko to może cię sporo kosztować, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że miesiąc ma 4 weekendy, a nie tylko jeden. Dlaczego nie zainteresować się bardziej swoim miastem? W każdej miejscowości jest mnóstwo bezpłatnych zajęć i aktywności, zarówno na mniejszą, jak i większą skalę. Zazwyczaj szukasz ich podczas podróży do nowego miejsca, ale czy wiesz, co jest w zasięgu Twojej ręki? Pozwoli ci to nie tylko odkryć muzea, parki i inne miejsca w Twoim mieście, ale także da inną perspektywę miejsca, w którym mieszkasz, i sprawi, że bardziej je docenisz. Jak widać, opisane metody oszczędzania pieniędzy nie zawsze oznaczają rezygnację z czegoś przyjemnego – oszczędzania może czasami po prostu polegać na robieniu czegoś inaczej. 

Naucz się gotować

Jedzenie poza domem jest jednym z najłatwiejszych sposobów wydawania pieniędzy. Kiedy jesz na mieście, możesz nie czuć, że dużo wydajesz, ponieważ jeden posiłek nie kosztuje aż tak dużo. Jednak jeśli policzysz, ile wszystkie te posiłki łącznie kosztują w ciągu jednego miesiąca, uzyskana suma może Cię przerazić. Poszukaj przepisów online lub sięgnij po książkę kucharską z biblioteki i naucz się przygotowywać własne posiłki.

Nie postrzegaj tego jako ograniczania się czy kompromisu, gotowanie również może być przyjemne i ekscytujące. Zaproś znajomych i przygotujcie wspólnie jakiś posiłek. Domowe jedzenie jest nie tylko dobrym sposobem na to jak zaoszczędzić pieniądze, ale jest też o wiele zdrowsze, ponieważ nie zawiera dodanych cukrów, soli i innych niekorzystnych dla naszego organizmu dodatków. 

Anuluj subskrypcje z których nie korzystasz

Czy pamiętasz ten internetowy magazyn o projektowaniu wnętrz, który zasubskrybowałeś 7 miesięcy temu? Oczywiście, że nie. Z pewnością jest ich o wiele więcej.

Subskrybujemy coś, co w danym momencie wydaje się ważne, a potem o tym zapominamy. Przejrzyj wszystkie swoje abonamenty i anuluj wszystko, czego regularnie nie używasz i nie jest Ci potrzebne. Czasopisma, kanały telewizyjne, karnet na siłownię - zachowaj tylko to, czego naprawdę używasz i z czego korzystasz. Nie wydawaj swoich pieniędzy na rzeczy, których prawie nie używasz i nie potrzebujesz. Jak widzisz, aby zaoszczędzić pieniądze, musisz być świadomy swoich finansów i kontrolować, na co wydajesz swoje pieniądze. 

Zostań wolontariuszem

Może to wydawać się nietypową sugestią na liście wskazówek dotyczących oszczędzania, ale zaraz wyjaśnimy dlaczego o tym wspomnięliśmy.

Kiedy ludzie wydają najwięcej pieniędzy? Kiedy nie mają nic do roboty. Kiedy masz ręce pełne obowiązków i masę spraw do załatwienia, nie masz czasu, aby przeglądać sklepy internetowe lub kręcić się po mieście, jeść i kupować rzeczy, których nie potrzebujesz.

Wolontariat zajmuje Twój wolny czas, a ponadto daje Twojemu życiu dodatkowy cel. Kiedy pomagasz potrzebującym, zaczynasz inaczej patrzeć na rzeczy materialne. Czujesz się bardziej wdzięczny i masz większy szacunek do posiadanych pieniędzy. Prawdopodobnie nie będziesz już ich wydawać tak łatwo i bezmyślnie. Ponadto z pewnością będziesz się dobrze bawić pomagając innym i nawiążesz nowe znajomości. Sposoby na to „jak zaoszczędzić pieniądze” mogą również uczynić cię lepszą wersją siebie! 


Czasami nie udaje ci się, pomimo wypróbowania wszystkich sposobów zaoszczędzić wystarczającej sumy pieniędzy. Może dopiero zaczynasz, a może niespodziewany wydatek właśnie puka do twoich drzwi. W takiej sytuacji może pojawić się potrzeba zaciągnięcia osobistej pożyczki.

Credy to firma pośrednicząca w udzielaniu pożyczek, która współpracuje z najlepszymi firmami udzielającymi pożyczek na rynku, aby zagwarantować klientom możliwie najniższe stopy procentowe i najkorzystniejsze oferty. Credy nie oferuje klientom bezpośrednio pożyczek, ale łączy i znajduje dla nich   najbardziej odpowiednich pożyczkodawców.

Złożenie wniosku o pożyczkę w Credy jest proste i zajmuje tylko minutę lub dwie. Wystarczy podać swoje imię i nazwisko, numer PESEL, adres e-mail i numer telefonu. Wkrótce otrzymasz ofertę od pożyczkodawcy, a po jej zatwierdzeniu pieniądze zostaną przelane na twoje konto bankowe.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności