Podróżowanie zostanie wznowione

Podróżowanie zostanie wznowione

Trudno w to uwierzyć, zwłaszcza teraz, kiedy aktualnie wszyscy siedzimy w domu, ale podróżowanie zostanie niedługo wznowione i ponownie stanie się normalną częścią naszego codziennego życia. Niedługo znów będziemy podekscytowani perspektywą odwiedzenia nowych miejsc, będziemy planować wymarzone podróże, przygotowywać się do nich i zdobywać nowe doświadczenia, a także poznawać nowe kultury i zwiedzać znane na całym świecie zabytki.

zwiedzanie swiata

Ten chwilowy zastój, do którego jesteśmy teraz zmuszeni, jest dobrą okazją, aby spojrzeć wstecz na nasze doświadczenia podróżne i zastanowić się, jak uczynić nasze przyszłe podróże jeszcze bardziej komfortowe i bezpieczne.

Jak wyglądały Twoje poprzednie podróże? Czy wszystko zawsze szło gładko i po Twojej myśli? A może wystąpiły drobne problemy, które nieco zepsuły przyjemność podróżowania? Może Twój bagaż został zgubiony? A może zachorowałeś i musiałeś przełożyć swoją podróż? Obecna sytuacja pokazuje nam, że życie jest bardziej nieprzewidywalne i zaskakujące niż najbardziej zagmatwana fikcja i wszystko jest możliwe. Dlatego warto poświęcić kilka chwil i skupić się na kwestii ubezpieczenia turystycznego.

Dlaczego potrzebujesz ubezpieczenia turystycznego?

Ubezpieczenie turystyczne jest czymś, co może wydawać się niepotrzebne, dopóki naprawdę go nie potrzebujesz. Jesteśmy przyzwyczajeni, że w sytuacjach awaryjnych sięgamy po pożyczki na podróże i pożyczki na wakacje, ale prawie nigdy nie chcemy wydawać dodatkowych pieniędzy na ubezpieczenie turystyczne. Jest tak, ponieważ uważamy, że nic złego nigdy się nie wydarzy, a ubezpieczenie turystyczne to zbędny wydatek. Zobaczmy jednak główne powody, dla których każdy powinien rozważyć zakup ubezpieczenia turystycznego podczas swoich podróży:

  • Problemy ze zdrowiem – czyli najbardziej podstawowa kwestia. Kiedy upadniesz, złamiesz kość lub zachorujesz na chorobę zakaźną, konieczne może być udanie się do szpitala. W wielu krajach pierwsza pomoc w nagłych wypadkach nie jest bezpłatna i trzeba za nią zapłacić. Możesz być bardzo zaskoczony, ile kosztują nawet proste procedury w szpitalach za granicą. Ubezpieczenie medyczne zapewni Ci spokój i da pewność, że jeśli coś się stanie, to jesteś objęty ubezpieczeniem, które pokryje niespodziewane wydatki.
  • Anulowanie podróży. Wiele osób decyduje się na tanie loty, ale zapomina, że często bywają one zawodne. Gdy Twój lot zostanie odwołany, najczęściej linia lotnicza oferuje Ci kupon na nową podróż. Ale co z kosztami zakwaterowania? Co jeśli nie możesz lub nie chcesz przełożyć swojej podróży? Jest to szczególnie problematyczne, jeśli zaciągnąłeś pożyczki na wakacje/pożyczki na podróże, aby opłacić swoją podróż. Kiedy jesteś ubezpieczony, w przypadku odwołania Twojego lotu, otrzymasz zwrot pieniędzy. Podobnie, kiedy anulujesz podróż z powodu choroby. Pamiętaj jednak, aby zawsze sprawdzać dokładnie warunki swojego ubezpieczenia.
  • Małe komplikacje, czyli kwestie, o których większość ludzi nawet nie myśli, a które zdarzają się najczęściej. Twój bagaż ginie na lotnisku i musisz kupić wszystkie niezbędne rzeczy na miejscu. Spóźniasz się na lot i potrzebujesz zakwaterowania. Twój pokój hotelowy wygląda zupełnie inaczej niż na zdjęciach i chcesz go zamienić na taki o lepszym standardzie itp. Wszystkie te małe nieoczekiwane sytuacje mogą znacznie zwiększyć koszt podróży. Oczywiście istnieją specjalne pożyczki na podróże i pożyczki na wakacje, które możesz zdobyć w kilka chwil, ale po co to robić, skoro możesz wcześniej zadbać o specjalną polisę ubezpieczeniową, która pokryje nieplanowane wydatki?
  • Bardzo drogie przedmioty, jak aparaty fotograficzne, laptopy, drony. Wszyscy chcemy zachować wspomnienia z naszych podróży. Wiele z nas dysponuje technologią umożliwiającą uchwycenie najpiękniejszych momentów z wakacji. Nierzadko zdarza się, że ludzie podróżują z wysokiej klasy aparatami fotograficznymi, więcej niż jednym laptopem, kamerą go pro, a może nawet dronem. Wszystko po to, aby uzyskać niesamowite zdjęcia i filmy. Podczas podróży, zwłaszcza gdy wybrałeś tanie loty, możesz zabrać ze sobą bardzo mało rzeczy w bagażu podręcznym, a tego typu sprzęt może łatwo ulec uszkodzeniu w luku bagażowym.

Czy ubezpieczenie turystyczne jest drogie?

Sam pewnie już rozumiesz, że ubezpieczenie turystyczne jest naprawdę niezbędne podczas podróży. Pozostaje jednak pytanie - które ubezpieczenie wybrać? To zależy od Ciebie. Jeśli wybierasz się na wakacje, które obejmują działania wysokiego ryzyka, takie jak wędrówki po górach, ważne jest, aby mieć solidne ubezpieczenie zdrowotne. Kiedy wybierasz się do ośrodka wczasowego, wystarczy ubezpieczyć sam bagaż, aby w razie jego zagubienia, można było zakupić stroje kąpielowe, kosmetyki i inne przedmioty niezbędne do codziennego użytku. Wszystko zależy od rodzaju Twojej podróży. Jeśli zaciągnąłeś pożyczki na wakacje/pożyczki na podróże i obawiasz się o dodatkowe koszty lub jeśli rezerwujesz tanie loty i obawiasz się o swój bagaż, potrzebujesz różnych rodzajów ubezpieczeń turystycznych. Niezależnie od tego, który rodzaj wybierzesz, najważniejsze jest, aby najpierw przeczytać wszystkie warunki polisy i zachować ostrożność, aby uniknąć później nieprzyjemnych niespodzianek.

Potrzebuję niewielkiej pomocy finansowej, co powinienem zrobić?                         

Kiedy zaoszczędziłeś wystarczająco dużo pieniędzy na swoją podróż, ale same koszty podróży wyczerpały wszystkie Twoje zasoby, możesz mieć trudności z uzyskaniem przyzwoitej polisy ubezpieczeniowej. Jedną z opcji na pokrycie tego wydatku jest zaciągnięcie pożyczki osobistej. Zapewni Ci to spokój i pewność, że nie będzie żadnych nieoczekiwanych wydatków i że możesz spokojnie udać się na wakacje, odpowiednio ubezpieczony i bez obaw. Możesz sam zdecydować o harmonogramie spłat i zacząć spłacać pożyczkę dopiero po powrocie z wakacji.

Podobnie jak w przypadku ubezpieczenia turystycznego, należy zawsze zwracać się po pożyczkę do renomowanej i godnej zaufania firmy.

Credy to firma pośrednicząca w udzielaniu pożyczek online, która współpracuje z najlepszymi partnerami pożyczkowymi na rynku. Credy nie udziela pożyczek, a gromadzi dla Ciebie najkorzystniejsze oferty finansowania na rynku.

Aplikowanie o pożyczkę w Credy jest proste i zajmuje tylko kilka minut. Nie musisz wypełniać długich formularzy. Wystarczy podać swoje imię i nazwisko, numer PESEL, adres e-mail i numer telefonu. Następnie otrzymasz ofertę od pożyczkodawcy. Po jej potwierdzeniu pieniądze zostaną przelane bezpośrednio na Twoje konto bankowe.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności