Pożyczka 500 zł. Na co najczęściej pożyczamy małe kwoty?

Pożyczka 500 zł. Na co najczęściej pożyczamy małe kwoty?

pożyczka 500 złPrawie każdy w swoim życiu pożyczył pieniądze. Jest to w pełni naturalne, bo to w końcu pożyczki pozwalają się nam szybciej rozwijać i wprowadzać w życie pomysły bez wcześniejszego długiego zbierania środków. Jak myślimy o pożyczaniu, to zwykle pierwsze skojarzenie to wysokie sumy na kupno mieszkania, otworzenie działalności, czy remont całego mieszkania. Jednak jak się okazuje ogromną popularnością cieszy się na przykład pożyczka 500 zł. Ta niewielka suma, co miesiąc pomaga wielu osobom zamknąć domowy budżet i opłacić niespodziewane wydatki. Na co dokładnie Polakom przydaje się pożyczka 500 zł – dowiesz się za chwilę.

Pożyczka 500 zł – nie za dużo nie za mało

Okazuje się, że pół tysiąca to idealna suma, na poratowanie domowego budżetu. Może ją otrzymać każdy, bo nawet zarobki wysokości najniższej krajowej pozwalają na jej spłatę w przeciągu następnego miesiąca. Co więcej pożyczkodawcy chętnie udzielają takich niewielkich kwot i są one dostępne dosłownie w każdej firmie.

Pożyczka 500 zł to nie jest ogromna suma. Na kupno mieszkania, czy inną inwestycję się nie nadaje, jednak na zastąpienie zepsutego sprzętu rtv i agd już tak. Przy odrobinie wkładu własnego i  pożyczonych 500 zł można znaleźć dobrej jakości pralkę, czy też lodówkę. Także pożyczka 500 zł może przydać się do zasilenia budżetu domowego w gorących okresach jak Święta Bożego Narodzenia. Pomimo, że na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to mała kwota, to może ona okazać się wystarczająca w przypadku większości problemów finansowych.

Na co pożyczka 500 zł Polakom?

Według badania przeprowadzonego przez naszą firmę wśród naszych klientów pożyczka 500 zł jest zwykle wydawana na:

  1. Codzienne wydatki

Wielu klientów przyznaje, że właśnie taka niewielka kwota najbardziej przydaje się, gdy pod koniec miesiąca brakuje pieniędzy. Pożyczka 500 zł przeznaczana jest wtedy na zakupy żywności, środków czystości, a także zapłatę rachunków.

  1. Wycieczki i szkolne i wyjazdy dziecka

Szczególnie w czasie wakacji pieniądze potrzebne są na wyjazdy na obozy lub półkolonie dla dziecka. Każdy rodzic ma pewnie jakieś oszczędności przygotowane na tę okoliczność, jednak nie zawsze są one wystarczające. Pożyczka 500 zł albo będzie dodatkowym zastrzykiem gotówki, by opłacić obóz lub jeśli rodzic nie ma odłożonej żadnej gotówki to idealnie starczy na nawet dwutygodniowe półkolonie z wyżywieniem.

  1. Leczenie

Każdy wie, że do specjalisty, jeśli chce się pójść w ramach NFZ, to trzeba umówić się na nawet kilka miesięcy do przodu. Zdrowie, to najważniejsze, co mamy, wiec czasem nie ma co czekać i należy działać na własną rękę i odbyć pewne wizyty prywatnie. Pożyczka 500 zł spokojnie wystarczy na wizytę u specjalisty, a także leki i inne wydatki związane z chorobą.

Choć wydaje się, że pół tysiąca to niewiele pieniędzy (w końcu niektórzy pożyczkodawcy oferują chwilówki online nawet do 6 000 zł) to jednak jest to suma, która wystarczy, aby wyciągnąć nas z większości finansowych tarapatów. Na naszym blogu wielokrotnie pojawiały się artykuły na temat mądrego pożyczania i tego jak wybrać odpowiednią pożyczkę( czytaj więcej na temat szczególnych rodzajów chwilówek). Dlatego jeśli 500 zł wystarczy, to po co ryzykować i brać wyższe kwoty? Pożyczka 500 zł jest nie tylko bezpieczna, ale łatwa do otrzymania i co więcej sprawdzi się w większości sytuacji.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności