Pożyczka bez BIK- wady i zalety

Pożyczka bez BIK - wady i zalety

pożyczka bez bik

Pożyczki bez BIK to dobre rozwiązanie dla osób zadłużonych. Jednak biorą je nie tylko osoby z niedobrą historią kredytową, ale również osoby, które poprzednie zobowiązania oddały na czas. Czemu? Zwykle dlatego, że istnieje przeświadczenie, że sprawdzanie w BIK, to coś złego i pożyczki online bez BIK są korzystniejsze. Ten pogląd nie jest do końca poprawny, bo tak jak wszystko takie zobowiązania mają swoje zalety i wady, o których będzie traktował poniższy artykuł.

Zalety pożyczek bez BIK i KRD

Największym plusem tego typu pożyczek przez internet jest brak sprawdzenia osoby wnioskującej w bazach BIK i KRD. BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, która zbiera informacje, na temat historii kredytowej Polaków. Jeśli jakaś instytucja współpracuje z tą bazą, to nie tylko może pobierać informację na temat pożyczkobiorców, ale również dostarcza informacji o przebiegu zwrotu zobowiązań przez swoich klientów. KRD działa na bardzo zbliżonych zasadach, co BIK. Celem obu instytucji jest pomoc firmą pożyczkowym w ocenie ryzyka, jakie ponoszą przy udzieleniu pożyczki danej osobie. Instytucje finansowe wychodzą z prostego założenia, jeśli pożyczkobiorca ma wiele niespłaconych długów, to wynika z tego, że szansa na to, że spłaci kolejne zobowiązanie na czas jest bardzo niewielka, więc pieniędzy lepiej mu nie pożyczać.

Naturalnie zdarzają się w życiu różne sytuacje i nie każda osoba, która ma za sobą niechlubną historię finansową, będzie powtarzać poprzednie błędy. Jest przecież wiele osób, którym raz czy dwa podwinęła się noga, ale są to osoby odpowiedzialne, które kolejne zobowiązania oddadzą na czas. Jednak pożyczkodawcy nie mogą rozróżnić tych uczciwych od tych którzy będę uciekać przed odpowiedzialnością i nie oddadzą gotówki na czas, dlatego zwykle sugerują się danymi, a dokładnie oceną punktową, jaką wystawia danemu klientowi baza BIK.

Aby pomóc uczciwym ludziom, którzy cierpią przez te nieubłagane wyliczenia systemu powstały pożyczki online bez BIK. Aby je otrzymać nie trzeba mieć dobrej historii kredytowej, ponieważ pożyczkodawca nie sprawdza danych klientów w bazie BIK czy KRD.

Wady pożyczek bez BIK dla zadłużonych

Poznaliśmy zalety takich pożyczek. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to marzenie, bo przecież pożyczkodawca nie sprawdza danych w bazach, daje gotówkę nawet osobom zadłużonym. Jednak każdy kij ma dwa końce, w tym przypadku liberalne podejście do sprawdzania wypłacalności i wiarygodności klientów przekłada się również na koszty samego zobowiązania. Pożyczki bez BIKu i KRD przez Internet mają zwykle większe oprocentowanie i prowizje niż zwykłe pożyczki, dlatego, że pożyczkodawca w ten sposób się chroni przed oszustwem. Wysoki zysk dla niego, wiąże się z ryzykiem, że część osób prawdopodobnie weźmie pieniądze i zniknie, lub nie uda się nigdy od nich uzyskać zwrotu należności, stąd właśnie wynikają wyższa opłaty.

Co więcej pożyczki bez BIK i KRD online charakteryzują się dość rygorystycznymi zasadami. Opóźnienie w spłacie pożyczki online nawet o jeden dzień, zwykle skutkuje naliczeniem wysokiej kary, a dłuższe zaniechanie zwrotu pieniędzy wizytą komornika. Natychmiastowe wszczęcie postępowania w przypadku braku spłaty, wiąże się również z ogromnym ryzykiem pożyczkodawcy, który ma świadomość, że w niektórych przypadkach odzyskanie pożyczonych pieniędzy może być nie lada wysiłkiem.

Plusy i minusy historii kredytowej w BIK 

Podsumowując pożyczki online bez BIK są bardzo dobrą opcją, dla osób, które chcą szybko i bez problemów uzyskać gotówkę. Dają one też możliwość wyjścia na prostą osobom, które wcześniej zaliczyły parę finansowych wpadek. Jednak nie należy ich traktować, jako środka na wszystko. Jeśli nie było problemów ze wcześniejszymi spłatami zobowiązań, to warto najpierw zacząć od wypełnienia wniosku o zwykłą pożyczkę, a dopiero, gdy ten plan zawiedzie o pożyczkę bez BIK i KRD.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności