Pożyczka na komunię. Ile kosztuje organizacja przyjęcia?

Pożyczka na komunię. Ile kosztuje organizacja przyjęcia?

pożyczka na komunię
Maj to czas komunii. Rodzice doskonale wiedzą, że Pierwsza Komunia to bardzo ważne przeżycie duchowe dla małego człowieka i chcą, aby zapamiętał to wydarzenie jak najlepiej. Z drugiej strony Komunia dziecka to duży wydatek, szczególnie, że po uroczystości w Kościele, nadchodzi pora na uroczysty obiad. Wiele rodzin decyduje się na pożyczenie pieniędzy na ten cel. Pożyczka na komunię jest prostym i szybkim sposobem na uzyskanie gotówki na pokrycie wszystkich wydatków związanych z tym świętem. Na jakie koszty muszą przygotować się rodzice komunijnego dziecka i ile dokładnie kosztuje organizacja przyjęcia? O tym dzisiaj w naszym artykule.

Pożyczka na komunię, czy skromne przyjęcie?

Jeżeli stoisz przed wyborem pomiędzy pożyczką, a zmniejszeniem wydatków na przyjęcie komunijne, to na początku rozważ, ile gotówki Ci brakuje. Następnie zastanów się, czy w czerwcu Twój budżet zdoła znieść dodatkowy wydatek w postaci spłaty zobowiązania. Jeśli spodziewasz się kilku dodatkowych groszy w czerwcu to pożyczka na komunię to bardzo dobry wybór. Szczególnie ze względu na fakt, że maj jest miesiącem wspaniałych promocji w branży pożyczek i gotówkę można dostać na wielu portalach zupełnie bez żadnych odsetek, czy prowizji.
Jeśli jednak twój budżet jest już i tak nadwyrężony, to zastanów się nad spłatą pożyczki w ratach. Dzięki temu rozwiązaniu możesz rozłożyć zobowiązanie nawet na dwa lata, co pozwoli Ci spłacać bardzo drobne kwoty co miesiąc. Dzięki pożyczce na raty możesz spokojnie wnioskować o kwoty nawet wyższe niż 2 000 zł i możesz mieć pewność, że spłata nie sprawi Ci problemów.

Ile kosztuje organizacja Pierwszej Komunii?

Aby lepiej oszacować wysokość pożyczki na Pierwszą Komunię należy powoli przeanalizować wszystkie możliwe wydatki. Poniżej przedstawimy nasz kosztorys niezbędnika komunijnego.
1. Ubranie dla dziecka
Na cały strój dla dziecka rodzice powinni liczyć około 300 – 500 zł. Nawet jeśli sukienkę, czy też garnitur uda się znaleźć w okazyjnej cenie lub zastąpimy ją albą, to nie należy zapominać o wydatkach na buty, wianuszek na głowę dla dziewczynki czy koszulę dla chłopca itp.
2. Uroczystość w Kościele
Rodzice rzadko zdają sobie sprawę, że dużą część gotówki przeznaczoną na Komunię należy wykorzystać na opłatę uroczystości w Kościele. Koszty silnie zależą od parafii i innych rodziców, jednak do swojego budżetu należy doliczyć koszt udekorowania Kościoła (głównie kwiaty), opłaty za książeczkę do nabożeństwa, pismo Święte, różaniec, a także trzeba pamiętać o opłacie za posługę kapłańską. Dewocjonalia, wystrój oraz dar ołtarza może wynieść rodzica nawet do 300 zł.
3. Przyjęcie dla rodziny
Średni koszt wyprawienia uroczystego obiadu to 100 – 150 zł od osoby, czyli licząc, że zaproszonych gości jest zwykle 20-25, to sam obiad będzie kosztować około 3 000 zł. Dodatkowo warto pamiętać, że większość restauracji prosi o dodatkowe opłaty, jeśli na stole ma się pojawić alkohol..
Podsumowując, średnio na wydatki związane z Komunią dziecka należy wydać 3 500 zł. Oczywiście przy dużych staraniach i skromnym obiedzie w domu tylko dla kilku najbliższych można równie dobrze zamknąć się w 700-800 zł, jednak większość rodzin wydaje na Komunię sporo więcej, gdyż chce ten dzień przeżyć również z dalszą rodziną, a swojemu dziecku zapewnić wspomnienia na długie lata. W takim przypadku warto wesprzeć się pożyczką w firmie Credy i zagwarantować sobie spokój finansowy i niezwykłą uroczystość dziecku.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności