Pożyczka na remont mieszkania

Pożyczka na remont mieszkania

Według raportu KRD – „Portret statystycznego Polaka – skąd się biorą długi” – statystyczna polska rodzina wydaje co miesiąc 920 zł na rachunki (m.in. czynsz za mieszkanie, telewizja, Internet). Jeżeli domowy budżet jest napięty do granic możliwości, przeprowadzenie remontu mieszkania może być sporym obciążeniem finansowym.

Tymczasem – odnowa mieszkania to nie kosztowna fanaberia, ale często konieczność. W takim wypadku liczy się nie tylko pozyskanie dodatkowych środków, np. dzięki szybkiej pożyczce online, ale również zaoszczędzenie na pracach remontowych.

Samodzielny remont mieszkania?

Nie wszyscy mają szczęście być złotą rączką, więc wolą nie ryzykować podejmowania się samodzielnego remontu mieszkania, zatrudniając do tego firmy specjalizujące się w tym zakresie. W końcu nie jest sztuką podjąć się remontu na własną rękę, ale tak odnowić mieszkanie, aby nie być narażonym na ponowne koszty z tytułu źle pomalowanych ścian, na których zaczyna łuszczyć się świeża warstwa farby, a smugi są nieznośne dla oczu.

Opłaca się podpytanie bliskich o osoby o odpowiednich kwalifikacjach – rzetelny fachowiec to podstawa dobrze przeprowadzonego remontu, a jeszcze lepiej, kiedy możemy mu zaufać w 100 procentach i liczyć na drobne zniżki. Poza tym – wiadomo, że znajomego fachowca poleca się kolejnym osobom będącym w potrzebie.

Warto podjąć się remontu mieszkania na własną rękę, kiedy mamy w tym już choćby małe doświadczenie, a poza tym – możemy liczyć na pomoc znajomych i rodziny, wśród których można znaleźć sprawnego samouka. Ponadto – przy samodzielnym remoncie mogą pomóc:

  • artykuły poradnikowo-informacyjne na stronach producentów materiałów budowlanych oraz materiały poradnikowe na stronach marketów budowlanych,
  • materiały video z instruktażami, podczas oglądania których możemy dokładnie przyjrzeć się wykonywanym czynnościom,
  • fora budowlane, na których udzielają się nie tylko wykwalifikowani fachowcy, ale również użytkownicy z dużą wiedzą na temat remontów, uczący się na własnych błędach.

Jak zaoszczędzić na remoncie?

Jeżeli mamy ograniczony budżet, należy przemyśleć, które wnętrze wymaga jak najszybszego remontu – i najbardziej czasochłonnego oraz kosztownego. Wcześniejsze obliczenie wydatków pozwoli na efektywniejsze zaplanowanie budżetu w danym miesiącu, co jest bardzo rozsądnym wyjściem zamiast kupowania wszelkich materiałów do remontu „na gorąco”, bez przeprowadzonego rekonesansu pod względem cen w konkurencyjnych marketach.

Chwilówka na remont mieszkania

Jeżeli rozpoczynamy remont bez przygotowanego wcześniej kosztorysu, możemy wydać więcej niż w przypadku szczegółowego planowania: zakupić materiały droższe lub w zbyt dużej ilości. Oczywiście niektóre z materiałów mogą się przydać podczas kolejnych renowacji (folia malarska, zestaw pędzli) – ale co zrobimy z pozostałymi panelami czy niepotrzebnymi kafelkami do łazienki, które nie pasują nam do innych aranżacji?

Jednym z pomysłów na zaoszczędzenie podczas remontu jest zakup materiałów budowlanych w hurtowniach – jednak te sprzedają je w większych ilościach, więc opłaca się zrobienie zakupów budowlanych na spółkę ze znajomym lub rodziną i stosowne podzielenie się materiałami.

Sprawdzajmy również okazyjne promocje i wyprzedaże – może się okazać, że potrzebne nam materiały możemy zakupić taniej w zestawie, a może później uda się je nam odsprzedać z korzyścią, np. szukając potencjalnego klienta na forum budowlanym?

Drobne prace wykończeniowe, takie jak na przykład ozdabianie pomieszczenia, możesz wykonać samodzielnie ze znajomymi – zaoszczędzając pieniądze, a przy okazji dobrze się bawiąc w miłym gronie.

Pożyczka na remont mieszkania – czy to się opłaca?

Tak – jeżeli w miesięcznym budżecie nie jesteś w stanie zmieścić wszystkich kosztów remontu. Pożyczkę krótkoterminową bierzesz na maksymalnie miesiąc, więc zadłużenie możesz spłacić po otrzymaniu kolejnej wypłaty. W ten sposób podzielisz koszty remontu na dwa miesiące – co znacznie obniży obciążenie Twojego budżetu domowego. Przy odrobinie szczęścia trafisz na ofertę z zerowym oprocentowaniem i niedużymi prowizjami, więc koszty pożyczki nie będą wysokie.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności