Czy wiesz czym są pożyczki pod zastaw samochodu?

Czy wiesz czym są pożyczki pod zastaw samochodu?

Kiedy zaciągasz pożyczkę – niezależnie czy jest to standardowa pożyczka bankowa, czy decydujesz się na pożyczki online - istnieją zasadniczo dwie opcje pożyczkowe - pożyczka zabezpieczona lub niezabezpieczona. Załóżmy, że wybrałeś pożyczkę z zabezpieczeniem (pod zastaw).

pożyczka

Większość ludzi posiada samochód, więc najczęstszym pytaniem związanym z pożyczkami pod zastaw jest „Czy mogę użyć mojego samochodu jako zabezpieczenia?” Krótka odpowiedź brzmi: tak. Jeśli zdecydowałeś się użyć swojego samochodu jako zabezpieczenia, musisz najpierw pozwolić specjaliście ocenić jego wartość. Zazwyczaj możesz pożyczyć do około 50% wartości swojego pojazdu. Po dokonaniu oceny wartości, możesz skorzystać z oferty pożyczki, która Ci odpowiada. Jest jednak kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć na temat korzystania z samochodu jako zabezpieczenia.

Po pierwsze - aby użyć czegoś jako zabezpieczenia, Ty musisz być prawnym właścicielem danej rzeczy. Jeśli zapłaciłeś w całości za leasing samochodu i jesteś jego właścicielem, wtedy możesz oczywiście użyć go jako zabezpieczenia. Jeśli jednak nadal zostało Ci kilka rat leasingowych, musisz sprawdzić swój kapitał. Aby użyć samochodu jako zabezpieczenia, musisz być dłużny na kwotę mniejszą niż bieżąca wartość samochodu.

W tym celu możesz skorzystać z różnych stron internetowych, które pomogą Ci oszacować, ile twój samochód jest wart w danym momencie. Porównaj ceny i weź pod uwagę wszystko, co może ewentualnie obniżyć jego cenę (wcześniejsze naprawy itp.). Porównaj uzyskaną wartość z kwotami spłat samochodu. Jeśli rzeczywiście masz wystarczającą ilość kapitału, możesz użyć go jako zabezpieczenia.

Następnie - sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada Twój samochód. Większość ubezpieczeń pokrywa tylko koszty, które ponosisz w stosunku do drugiego samochodu. I odwrotnie - gdy ktoś spowoduje wypadek, jego ubezpieczenie płaci za naprawę samochodu.

Zwykłe ubezpieczenie najczęściej nie obejmuje jednak kosztów naprawy samochodu, gdy sam spowodowałeś wypadek. Upewnij się, że ubezpieczasz również swój samochód od tego typu okoliczności. W przeciwnym razie pożyczkodawca może nie uznać Twojego zabezpieczenia, jeżeli istnieje ryzyko utraty jego wartości rynkowej w razie wypadku i ponadto bez odpowiedniego ubezpieczenia. Możesz też podpisać z pożyczkodawcą umowę, z której będzie wynikało, że dostanie on pieniądze, jeśli samochód zostanie uszkodzony.

Ostatnia kwestia – pamiętaj, że samochód, który jest używany jako zabezpieczenie nie może zostać sprzedany. Pożyczkodawca jest w takiej sytuacji kimś w rodzaju współwłaściciela. Ponadto bardzo ważne jest dokonywanie płatności zgodnie z harmonogramem i unikanie jakichkolwiek opóźnień w spłacie.

Dlaczego zabezpieczenie pożyczki to dobry pomysł i o czym należy pamiętać?

W przypadku jakiejkolwiek pożyczki, w tym pożyczki online, zawsze obowiązuje stopa procentowa podzielona na wszystkie płatności. Zależy ona od wielu różnych czynników: okresu kredytowania, historii kredytowej, pożyczanej kwoty - wszystkie te czynniki odgrywają równie ważną rolę. Jednak ogólna zasada brzmi, że im większe ryzyko stanowisz dla pożyczkodawcy, tym wyższa stopa procentowa. Oznacza to, że jeśli jesteś w trudnej sytuacji finansowej - Twoje dochody nie są zbyt wysokie lub Twoja historia kredytowa nie jest korzystna – czeka Cię wyższa stopa procentowa. To z kolei oznacza, że ludzie w złej sytuacji finansowej mają oferowane gorsze warunki pożyczki niż ci, którzy są bardziej uprzywilejowani. Jednym ze sposobów zmniejszenia tego ryzyka dla pożyczkodawcy i uzyskania lepszych warunków dla siebie jest zabezpieczenie pożyczki.

Bardzo ważną kwestią do rozważenia przed wzięciem pożyczki pod zastaw samochodu, jest to, jakie jest Twoje wyjście awaryjne. Tak naprawdę, istnieje wiele rzeczy, które mogą stanowić zabezpieczenie pożyczki. Mogą to być zarówno nieruchomości, wypłaty, pojazdy, a nawet rachunki inwestycyjne i kosztowności, takie jak przedmioty kolekcjonerskie lub dzieła sztuki. Zależy to również od kwoty, którą chcesz pożyczyć - na przykład pożyczki online oferują często niewielkie kwoty, w przypadku których zabezpieczenie nie jest konieczne.

Jeśli finalnie zdecydowałeś się na użycie samochodu jako zabezpieczenia, pamiętaj, że musisz być bardzo dokładny w swoich spłatach. Jeśli potrzebujesz samochodu do pracy lub codziennych dojazdów, nie możesz pozwolić sobie na jego konfiskatę w przypadku problemu ze spłatą pożyczki.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z zabezpieczenia pożyczki, czy nie, bardzo ważne jest, aby upewnić się, czy pożyczkodawca, którego wybierzesz jest wiarygodny. Credy współpracuje tylko z najbardziej zaufanymi partnerami na rynku.

Proces aplikacji w Credy jest prosty i szybki. Wystarczy podać swoje dane osobowe i czekać na oferty. Po ich otrzymaniu wybierasz tę najlepszą dla siebie i gotowe. To banalnie proste!

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności