Raport: zaciągamy najwyższe pożyczki od lat

Raport: zaciągamy najwyższe pożyczki od lat

Średnia wysokość pożyczki udzielanej przez firmy pożyczkowe rośnie od 2010 roku, ale to dopiero w I połowie 2015 roku wyniosła aż 2564 zł (o 18% więcej w porównaniu do II półrocza 2014 roku) – takie informacje przekazuje raport „Sektor instytucji finansowych w Polsce” autorstwa Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych.

Chociaż kwota pożyczki w wysokości 2564 zł wydaje się niemała, wciąż nie jest całkiem bliska średniej kwocie kredytu niskokwotowego, którego średnia wartość sięga do 4 tysięcy zł. Ponadto kredyty o stosunkowo niskich kwotach są także (wg danych Biura Informacji Kredytowej) najliczniejsze wśród produktów bankowych: odpowiadają 56% liczby udzielonych kredytów.

Pożyczamy więcej pieniędzy, ale czy bierzemy więcej pożyczek?

Wzrost wysokości pożyczek nie idzie w parze z ich liczbą, która w dwóch porównywanych okresach (II półroczu 2014 i I półroczu 2015) nie zmieniła się znacznie – wg odpowiedzi firm biorących udział w badaniu, udzielono odpowiednio 309 tysięcy i 310 pożyczek.

Pożyczki długoterminowe – im ufamy bardziej

38% pożyczek udzielonych przez uczestników badania to pożyczki długoterminowe. KPF w badaniu podaje również, że coraz większy jest udział sprzedaży pożyczek w modelu ratalnym przez sprzedawców online. Sprzedaż przez telefon czy drogą internetową w 2010 roku nie przekraczała kosztowo 3% udziału całej sprzedaży, ale w ubiegłym roku ów udział podniósł się do aż 21%.

Kto korzysta z szybkich i długoterminowych pożyczek?

Jak możemy również przeczytać na stronie KRD, z badań e-commerce, przeprowadzonych przez Gemius Polska, wynika, że typowe grupy korzystające tylko z usług firm pożyczkowych to gospodarstwa o dochodach mieszczących się w przedziałach od 500 euro do 1250 euro i 1250 euro do 2500 euro.

Źródło: https://www.kpf.pl/o-nas/761-o-prawie-18-proc-wzrosla-srednia-wartosc-pozyczki-raport-kpf-sektor-instytucji-pozyczkowych-w-polsce

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności