Skąd wziąć pieniądze na rok akademicki?

Skąd wziąć pieniądze na rok akademicki?

kredyt studencki, pożyczka studencka, pożyczka dla uczniów, pożyczka na studia

Wielkimi krokami zbliża się początek nowego roku akademickiego w kraju. Studenci masowo przyjeżdżają do ośrodków akademickich w dużych miastach w każdym województwie. Większość już wie, gdzie będą mieszkać, inni dopinają ostatnie ustalenia z właścicielami mieszkań. Niektórzy już nie mogą się doczekać na przyjazd do akademika, gdzie ponownie zaczną prawdziwe studenckie życie. Gorączką wszystkich jest główny problem, czyli skąd wziąć na to pieniądze? Nie wszyscy dostają okrągłą sumkę na życie studenta od rodziny, wielu młodych ludzi musi jednocześnie pracować i studiować. Niektórzy podejmują śmiałą decyzję „pożyczę pieniądze na studia”, aby móc związać koniec z końcem i móc w pełni oddać się nauce, zamiast martwić się o finanse. Postaramy się więc przybliżyć najczęściej wybierane rozwiązanie przez młodych ludzi.

Kredyt studencki dla wszystkich?

Pomoc dalszej rodziny czy też przyjaciół, to niestety rozwiązanie krótkoterminowe. W przypadku studentów mówimy o długim okresie, ponieważ osiągnięcie wymarzonego tytułu magistra, zajmuje kilka dobrych lat. Wyjściem z te sytuacji są więc kredyty studenckie, które są wyjątkowo nisko oprocentowane, dzięki dofinansowaniu ze Skarbu Państwa. Właśnie z tego powodu banki chętnie je udzielają, a sami pożyczkobiorcy chętnie po nie sięgają. Są one rozłożone na transze, ponieważ nie dostaje się od razu całej kwoty, tylko określoną kwotę miesięcznie. Spłata zobowiązania następuje dopiero po skończeniu studiów, dzięki czemu w czasie ich trwania studenci nie muszą się o to martwić. Dodatkowo, możliwa jest karencja od spłaty tuż po studiach, dzięki czemu można spokojnie znaleźć pracę, by zacząć go oddawać i nie martwić się o pieniądze na spłatę pożyczki dla studentów.

Kredyt studencki to coraz częściej wybierany przez młodych ludzi sposób, aby znaleźć pieniądze na studiowanie. Niskie oprocentowanie, możliwość karencji oraz wysokie kwoty miesięcznych transz to nie jedyne zalety tego rozwiązania. Dla najlepszych absolwentów możliwe jest umorzenie części, a w wyjątkowych przypadkach nawet całego zobowiązania przez bank. Co należy jednak zrobić, aby otrzymać pożyczkę dla studenta?

Co zrobić, by otrzymać pożyczkę studencką

Jest to najczęściej zadawane pytanie przez wiele młodych osób, nawet gdy nie są jeszcze w pełni zainteresowane pożyczką studencką. Rozpocznij od wyboru jednego z banków, które oferują tego rodzaju pomoc. Gdy znajdziesz już ten odpowiednią, będziesz musiał złożyć wniosek o kredyt studencki. Będzie do niego potrzebne zaświadczenia o wysokości zarobków Twoich rodziców, ponieważ kredyt studencki przyznawany jest tylko wtedy, gdy zarobki rodziców nie są za wysokie, a jednocześnie nie są za niskie. Jest to spowodowane tym, że nie masz jeszcze zdolności kredytowej, więc będą oni musieli być Twoimi żyrantami. Z drugiej jednak strony zbyt wysokie zarobki rodziców również Cię zdyskwalifikują, ponieważ ten rodzaj produktu finansowego przeznaczony jest dla osób, których rodzice nie mogą utrzymywać, a nie studentów z bogatych rodzin. Starając się o szybkie chwilówki online, musisz mieć również status studenta, gdyż jak sama nazwa wskazuje, jest to forma dofinansowania tylko dla osób uczących się.

Jeżeli więc chcesz zainwestować w swoją przyszłość, nie martwić się o pieniądze oraz wysokie odsetki, kredyt studencki to najlepsze rozwiązanie na Twoje potrzeby. Nie potrzebujesz wygórowanej sumy, musi starczyć Ci na przeżycie, abyś Ty martwił się wyłącznie o stopnie na uczelni.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności