Wielofunkcyjne bankomaty

Wielofunkcyjne bankomaty

Bankomaty oprócz swojej funkcji pierwotnej jaką jest wypłacanie pieniędzy, na przestrzeni lat zyskały nowe zastosowania. Na przykład za pośrednictwem tak zwanych wpłatomatów można wpłacić pieniądze na swoje konto. Co więcej mogą służyć one do zapłacenia podstawowych rachunków za prąd, gaz czy mieszkanie. Taką usługę proponuje np. Bank Millenium. Po uprzednim zdefiniowaniu odbiorcy można w wybranym bankomacie Millenium dokonać płatności za dany rachunek. Wystarczy włożyć kartę, a następnie wybrać opcję „płatności za rachunki” i odbiorę, a potem wpisać kwotę jaką chce się przelać.
Co potrafią bankomaty?
Za pomocą bankomatów można też przekazać darowiznę na konto wybranej organizacji charytatywnej. Za przelew na konto ani Euronet, który udostępnia tą funkcję, ani bank, nie pobierają żadnej opłaty, a cała procedura przebiega dokładnie jak wypłata pieniędzy, z tym że na końcu gotówka trafia na konto fundacji, a nie do naszych rąk. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą pomóc, a zwykle nie mają na to czasu.

Co więcej często możemy posłużyć się tymi urządzeniami w celu wymiany waluty, nieraz może się nawet okazać, że to rozwiązanie będzie dużo bardziej opłacalne niż wymiana w zwykłym kantorze. Problemem jest tylko fakt, że bankomaty najczęściej wypłacają tylko najpopularniejsze waluty, czyli dolary, euro i funty.

Reklamy w bankomatach

Coraz częściej bankomaty są używane do kampanii reklamowych. Przed i w czasie oczekiwania na wykonanie transakcji często pojawiają się na wyświetlaczu informacje o nowej pożyczce online, chwilówce czy kredycie hipotecznym. Co więcej coraz częstszą praktyką jest wydawanie dodatkowych zniżek czy bonów za wypłacenie gotówki z danego bankomatu. Na przykład jeśli znajduje się on na stacji benzynowej, prawdopodobnie możemy liczyć na zniżkę na paliwo, lub choć bon na hot-doga.

Przekaz bankomatowy

Ostatnio do licznych funkcji bankomatów doszła nowa usługa, która umożliwia przesłanie gotówki osobie, która nie posiada karty. Aby to zrobić wystarczy znaleźć dowolny bankomat Euronetu i wpisać następujące dane:
-swój numer telefonu
-numer telefony osoby odbierającej pieniądze
-swój PESEL
-kwotę
W chwilę po wykonaniu tych czynności, osoba w dowolnym miejscu może odebrać gotówkę. Wystarczy, że znajdzie najbliższy bankomat Euronetu i wpisze:
-nr transakcji – przekazany przez nadawcę pieniędzy
-swój PESEL
-kod PIN, który otrzyma w wiadomości SMS

Ta nowa usługa to ciekawa alternatywa, dla nadawania pieniędzy pocztą. Po pierwsze jest to dużo szybsze rozwiązanie, gdyż gotówka jest dostępna w parę sekund po zakończeniu operacji przez nadawcę. Co więcej przekazanie pieniędzy drugiej osobie w ten sposób jest zupełnie darmowe, w przeciwieństwie do usługi na poczcie, która przy kwocie 500 zł, kosztuje 15-18 zł. Jeśli chodzi o zasięg i dostępność obu metod to jest podobny, gdyż poczta ma około 7400 oddziałów, a Euro bank około 5000. Kolejną niezaprzeczalną przewagą przekazu bankomatowego jest to, że pieniądze można pobrać o dowolnej godzinie przez cały tydzień i nie trzeba stać w tym celu w kolejkach, które często zdarzają się na pocztach.

Usługa może być wykorzystana do wypłacenia dziecku kieszonkowego, czy wysłania mu dodatkowych pieniędzy na kolonie albo obóz. Dzięki wyjątkowo intuicyjnej procedurze nawet pociechy w pierwszych klasach podstawówki będą w stanie skorzystać z tej funkcji. Może to być też wygodne rozwiązanie na przekazanie pieniędzy rodzinnie w innej części Polski. Ze statystyk wynika, że 34% społeczeństwa przesyła gotówkę za pośrednictwem poczty, dlatego nowa funkcja Euronetu może być ciekawym rozwiązaniem dla nich i nie byłoby to zaskakujące, gdyby w niedługim czasie zyskała duże grono zwolenników.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności