Wygląd jest ważny

Wygląd jest ważny

pożyczka onlineDziś nietypowy artykuł, który jest przeznaczony dla osób, które borykają się z brakiem zatrudnienia. Celem będzie pokazanie, że pożyczka dla bezrobotnych, może być przydatna nie tylko do łatania dziury budżetowej, ale także z sukcesem może być wykorzystana na zakup nowych ubrań i zadbanie o swój wygląd. Dlaczego opłaca się będąc bezrobotnym zadbać o swój wygląd? Czy to głupota, a może mądra biznesowa decyzja?

Kompetencja wypisana na twarzy

Wystarczy kilka milisekund, aby ocenić człowieka i wyrobić sobie pierwszą opinię na jego temat. Nie ma ona żadnego związku z jego charakterem, a tylko i wyłącznie z jego aparycją. Każdy odruchowo robi to w stosunku do spotykanych na co dzień ludzi. Na pewno Tobie też zdarzyło się kiedyś powiedzieć „Wygląda na miłą” lub coś o podobnym wydźwięku, gdyż są pewne cechy wyglądu, które sprawiają, że ktoś wydaje nam się miły, opiekuńczy, czy też na przykład kompetentny.
Jeżeli szukasz pracy, to na pewno zależy Ci, aby przyszły pracodawca miał o Tobie jak najlepsze mniemanie. Rozmowa kwalifikacyjna trwa około 10-30 minut i nie można się łudzić, że wygląd nie ma tu znaczenia. Oczywiście, że jest on bardzo ważny. Strój, ułożenie włosów, a nawet jakość paznokci i wcale nie tylko na pozycje hostessy, czy konsultantki.

Ładni zarabiają więcej

Badanie pokazują, że tylko dzięki wyglądowi można stworzyć pozory bardziej kompetentnej osoby i co ciekawe zarobić więcej. Okazuje się, że atrakcyjne osoby średnio zarabiają więcej niż ich przeciętni koledzy pomimo tych samych kwalifikacji i to niezależnie od branży. Dlatego też warto skupić się na kilku aspektach, które pozwolą przekonać pracodawcę, że jesteś kompetentny. Po pierwsze strój powinien być schludny, czysty, wyprasowany, najlepiej w kolorze błękitnym, gdyż właśnie ten kolor zwykle ludzie utożsamiają z ekspertami. Płeć piękna powinna też unikać obcisłych lub prześwitujących ubrań, czerwonych paznokci czy kolorowych rajstop, a także przesadnej biżuterii. U kobiet włosy powinny być gładko zaczesane do tyłu, a mężczyźni nie powinni mieć brody, ponieważ okazuje się, że broda u większości osób powoduje brak zaufania.

Pożyczka, aby zadbać o siebie

Jak się okazuje sytuacja, w której osoba nie otrzymuje posady, ze względu na swój wygląd, wcale nie jest odosobnionym przypadkiem. Oczywiście liczą się głównie umiejętności, ale aparycja może działać na naszą korzyść lub niekorzyść. Jeśli długo szukasz pracy, to może warto zainwestować kilka stówek, aby zadbać o tzw. image. Odpowiednia fryzura, zadbane paznokcie, dobrze odebrany strój powinien podnieść znacząco szanse na następnej rozmowie, również podnosząc samoocenę danej osoby. Osiągnąć to pomoże pożyczka dla bezrobotnych, która pozwala na wzięcie zobowiązania nawet osobom bez pracy – szybko i bez zbędnych formalności.

Szybka pożyczka zapewni środki, a ty zadbaj o dobre wykorzystanie tych funduszu. Nie przejmuj się, jeśli inni będą pukać się w głowę, że w chwilach braku płynności finansowej inwestujesz w nową elegancką bluzkę i fryzjera. Jest to pewne ryzyko, bo choć badania potwierdzają znacząco większe powodzenie osób zadbanych i atrakcyjnych na rozmowach kwalifikacyjnych, to wygląd rzadko kiedy może zastąpić kompetencje. Jest to tylko dodatkowy plus. Jednak może to właśnie ten niewielki plusik u przyszłego pracodawcy przeważy o otrzymaniu zatrudnienia. Na pewno warto się przekonać, bo kto nie ryzykuje, ten nie ma.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności