Plusy i minusy łączenia długów u tego samego podmiotu/pożyczkodawcy

Skąd wiedzieć, czy Twoich zadłużeń jest zbyt wiele?

 Podejście finansowe każdego człowieka jest inne. To, co dla jednej osoby może nie być dużą sumą pieniędzy, dla drugiej może być całym miesięcznym budżetem. Zależy to nie tylko od tego, ile zarabiasz. Ma to również duży związek ze stosunkiem ludzi do pieniędzy. Niektórzy muszą mieć co najmniej 6 miesięcy oszczędności, aby czuć się bezpiecznie i dobrze spać w nocy. Dla innych, 6 miesięcy oszczędności nic nie znaczy.

niewolnik_kredytow

Niezależnie od stylu życia i dochodów istnieją pewne oznaki wskazujące, że nadszedł czas na zmiany – pokonaj swoje długi.

Spóźniasz się z opłaceniem rachunków, a kiedy je opłacasz, robisz to pożyczonymi pieniędzmi? To dość niepokojące. Zawsze powinieneś mieć odłożone pieniądze na pewne niezbędne kwestie, takie jak zakwaterowanie i wyżywienie. Nie zapominaj, że obejmuje to również płacenie za zakupy kartą kredytową. Korzystanie z karty kredytowej to pożyczanie pieniędzy. Kiedy musisz pożyczać pieniądze na jedzenie (a także spłacać długi), wyraźnie żyjesz ponad swoje możliwości. A może nie śpisz w nocy, martwiąc się o swoją sytuację finansową i fakt, że nie masz żadnych oszczędności? To kolejny znak, że powinieneś zacząć zastanawiać się, jak spłacić długi. Niemożliwe jest posiadanie oszczędności w każdym momencie naszego życia, ale jeśli wykorzystałeś je wszystkie na spłatę długów i mimo to wciąż nie udało Ci się ich pozbyć – to zły znak. Weź się w garść i pokonaj swoje długi!

Jednym z najbardziej niepokojących sygnałów jest fakt, że nie jesteś pewien, ile dokładnie wynosi Twój dług. Twoje zadłużenia są w wielu różnych miejscach. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad skonsolidowaniem ich wszystkich u jednego kredytodawcy? Przyjrzyjmy się, jak możesz na tym skorzystać, jeśli zdecydujesz się na konsolidację długów u jednego kredytodawcy. Postaw na konsolidację kredytów i pokonaj swoje długi!

Czym jest konsolidacja zadłużenia i dlaczego to dobry pomysł?

 Konsolidacja zadłużenia jako taktyka wyjścia z długu oznacza, że masz do spłaty jedną dużą pożyczkę zamiast kilku mniejszych. Oznacza to jedną miesięczną płatność, a co ważniejsze - tylko jedną stopę procentową. To właśnie w ten sposób zaoszczędzisz swoje pieniądze.

Istnieją pewne niedogodności, które mogą wynikać z posiadania kilku mniejszych długów. Jednym z nich jest to, że możesz na przykład zapomnieć o którymś z nich. Prowadzi to do naliczenia odsetek za opóźnienie w spłacie, co jeszcze bardziej zwiększa Twoje zadłużenie finansowe.

Radzenie sobie z wieloma pożyczkami jest również znaczącym obciążeniem pod względem psychicznym, a ponadto pochłania więcej czasu. A ten, jak wszyscy wiemy, jest niezwykle cenny. Zarządzanie wieloma zobowiązaniami finansowymi u różnych pożyczkodawców nie przyniesie Ci więc nic dobrego.

Podsumowując - istnieje wiele zalet konsolidacji długów u jednego pożyczkodawcy. Więc jak spłacić długi? Najważniejsze, aby wszystkie decyzje finansowe były dokładnie przemyślane. Miej rękę na pulsie, podejmuj świadome kroki, kontroluj swoje finanse i pokonaj swoje długi! Przyjrzyjmy się teraz bliżej względnym pułapkom konsolidacji długów. 

 Dlaczego łączenie pożyczek może nie być dobrym pomysłem

Kiedy zaciągasz pożyczkę, podpisujesz umowę z określonymi warunkami. W zależności od kwoty pożyczonych pieniędzy, ludzie mogą nie zwracać wystarczającej uwagi na to, co podpisują.

Zdarza się, że w umowach jest coś „napisane drobnym druczkiem”. Jedną z takich rzeczy jest polityka wczesnego anulowania. Instytucje pożyczające pieniądze zarabiają na stopie procentowej. Kiedy spłacisz pieniądze wcześniej, stracą zarobki z odsetek. Zawsze obliczaj, ile zyskasz konsolidując długi i ile wynosi opłata za ich anulowanie. Jeśli ta ostatnia jest większa niż twoje zainteresowanie na dłuższą metę, konsolidacja może nie być dobrym rozwiązaniem. Rozważając, jak spłacić długi, zawsze myśl w perspektywie długoterminowej, a nie krótkoterminowej.

Jeśli łączona pożyczka ma okres spłaty dłuższy niż pierwotny, faktycznie płacisz więcej, ponieważ odsetki obowiązują dłużej. Łączenie zadłużeń jest wskazane tylko wtedy, gdy odsetki zostaną ostatecznie zmniejszone. Dlatego tak ważne jest, aby usiąść i wybrać najlepszą opcję w zaistniałych okolicznościach. Jeśli możesz sobie pozwolić na spłatę większej kwoty przez krótszy okres czasu, prawdopodobnie zyskasz w odniesieniu do kwot płaconych jako odsetki - niezależnie od tego, jak zdecydujesz się to zrobić – pokonaj swoje długi.

Chcę skonsolidować swój dług, jak to zrobić?

 Jeśli zdecydowałeś się połączyć swoje długi (sposób na to, jak spłacić długi), pierwszą rzeczą, która prawdopodobnie przychodzi ci na myśl, jest skierowanie się do banku. Ten proces może być jednak bardzo czasochłonny.

Dobrą alternatywą jest uzyskanie pożyczki online. Jest to proces szybszy i bezproblemowy. Wymaga ponadto znacznie mniej formalności.

 Credy to firma pośrednicząca w udzielaniu pożyczek, która współpracuje z najlepszymi firmami pożyczkowymi na rynku, aby zagwarantować klientom najlepsze stopy procentowe. Credy nie udziela pożyczek, a łączy klientów z najlepszymi firmami pożyczkowymi i dopasowuje klientów do poszczególnych ofert i pożyczkodawców.

 Składanie wniosku o pożyczkę w Credy jest banalnie proste i zajmuje tylko kilka minut. Nie musisz wypełniać długich i skomplikowanych formularzy. Wystarczy podać swoje imię i nazwisko, PESEL, adres e-mail i numer telefonu. Następnie otrzymasz spersonalizowaną ofertę od pożyczkodawcy. Po potwierdzeniu pożyczki pieniądze zostaną przelane na Twoje konto bankowe.

Dzięki temu możesz spłacić swoje mniejsze pożyczki i ustalić jedną płatność miesięczną na spłatę jednej głównej pożyczki.