Dlaczego zdrowie jest najważniejsze wśród Twoich aktywów finansowych?

Dlaczego zdrowie jest najważniejsze wśród Twoich aktywów finansowych?

Wszystko, co robisz w życiu, jest zależne od tego, jak się czujesz. Jeśli nie czujesz się dobrze lub jesteś chory, wszystko się zmienia. Nie mamy na myśli wyłącznie zdrowia fizycznego, ale również zdrowie psychiczne. Dla osoby chorującej na depresję cały świat staje w miejscu. Twoje zdrowie jest więc bezpośrednio powiązane z tym, co osiągniesz w życiu. 

raport zdrowia

Wyobraź sobie sytuację, gdzie przed długi czas jesteś w ciągłym stresie. Planujesz rozwijać się zawodowo i może liczysz na awans w pracy. Stres bardzo negatywnie wpływa na Twoje zdrowie i osłabia Twój układ odpornościowy, co z kolei może doprowadzić do wielu chorób. Finalnie problem zdrowotne mogą przeszkodzić Ci w realizacji planów zawodowych. To tylko jeden z przykładów, jak problem zdrowotne mogą pokrzyżować Twoje plany zawodowe. 

Dbając o zdrowie, stosując zdrową dietę i uprawiając sport, z pewnością będziesz mieć więcej energii na różne aktywności w ciągu dnia. Badania wykazały, że ludzie, którzy wstają wcześniej i uprawiają sport, odnoszą więcej sukcesów w życiu od tzw. „śpiochów”. Osoby aktywne mają więcej energii do realizacji swoich planów i są bardziej nastawione na sukces.  

Jak widzisz, Twoja sytuacja finansowa jest w dużym stopniu powiązana z Twoim zdrowiem. Nie wspominając już o bezpośrednim wpływie na Twoją jakość życia. Kiedy czujesz się źle lub jesteś chory, nawet najlepsze rzeczy w życiu nie sprawią Ci radości. 

Tak naprawdę, najlepszym sposobem na zadbanie o swoje zdrowie jest regularne stosowanie pewnych działań. Stosuj się do tych kilku wskazówek każdego dnia. Najważniejsza jest w tym przypadku regularność:

  • Jedz zdrowo – jesteś tym, co jesz. Traktuj swój organizm z dużym szacunkiem i dbaj o niego jedząc jak najwięcej świeżych owoców i warzyw. Wysoko przetworzona żywność jest szybka w przygotowaniu i uzależniająca z uwagi na obecność ulepszaczy smaku, ale na dłuższą metę może negatywnie wpływać na Twoje zdrowie.
  • Wysypiaj się. To zadziwiające, jak wiele osób zapomina o tak podstawowej kwestii. Wydaje im się, że sen to strata czasu i jeśli będą go ograniczać, to więcej osiągną w ciągu dnia. To oczywiście nieprawda. Niewystarczająca ilość snu negatywnie wpływa na podejmowanie decyzji i koncentrację. Ograniczanie snu może wydawać się zachęcające, gdyż pozwoli Ci na wykonanie większej ilości aktywności w ciągu dnia, ale na dłuższą metę może prowadzić do problemów zdrowotnych. 
  • Pamiętaj o aktywności fizycznej – to absolutna podstawa. W dzisiejszych czasach, kiedy większość dni spędzamy przed komputerem lub na kanapie, jest to szczególnie istotne. Aktywność fizyczna pozwoli Ci zadbać o swoje ciało oraz utrzymać dobre zdrowie psychiczne. Ponadto, regularna aktywność fizyczna uchroni Cię od poważnych chorób w przyszłości.

Co jeśli moje zdrowie zawiedzie, mimo stosowania się do wszystkich wskazówek?

Nawet, jeśli prowadzisz bardzo zdrowy tryb życia, wciąż mogą pojawić się problem zdrowotne. Możesz znaleźć się w otoczeniu, w którym rozprzestrzenia się choroba zakaźna– zwłaszcza podróżując za granicę.  Możesz stać się ofiarą wypadku samochodowego. Niektóre wypadki samochodowe powodują wieloletnie problemy zdrowotne. Może nie będziesz w stanie pracować przez tygodnie, miesiące lub dłużej. Konieczne może okazać się zatrudnienie pomocy domowej (zwłaszcza jeśli mieszkasz sam) lub opiekunki, jeśli Twój stan zdrowia będzie tego wymagać.

Wszystkie te sytuacje są niestety niemożliwe do przewidzenia, a znacznie wpływają na nasze zdrowie i sytuację finansową.

Czy ubezpieczenie zdrowotne może mnie uchronić?

Ubezpieczenie zdrowotne to najlepszy sposób na uchronienie się przed tymi sytuacjami. Wykupując odpowiednią polisę i decydując się na ubezpieczenie zdrowotne, zapewniasz sobie bezpieczną przyszłość. Niektóre polisy pokrywają nawet sytuacje, w których w wyniku problemów zdrowotnych nie będziesz mógł pracować. W razie wypadków ubezpieczenie zdrowotne pokrywa wszelkie koszty leczenia i transport. Jeśli padniesz ofiarą wypadku samochodowego w swoim kraju, możesz mieć pewność, że wszystkie koszty medyczne zostaną pokryte przez ubezpieczyciela. Warto jest dopasować ubezpieczenie zdrowotne do swoich indywidualnych potrzeb.

Ubezpieczenie zdrowotne jest czymś, co zapewni Ci spokój i pewność. Płacąc symboliczną sumę każdego miesiąca zapewniasz sobie spokój w sytuacji, w której będziesz potrzebować opieki medycznej.

Co, jeśli mnie na to nie stać?

Większość ubezpieczycieli oferuje klientom możliwość dopasowania oferty do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Jeśli jednak potrzebujesz bardziej rozbudowanej oferty ubezpieczenia, niż pozwalają Ci na to Twoje finanse, możesz skorzystać z pożyczki online.

Pożyczka osobista może zostać dopasowana do Twojej sytuacji finansowej. Sam możesz wybrać, jaka suma jest Ci potrzebna i zdecydować o okresie spłaty. Decydując się na pożyczkę osobistą możesz dopasować plan spłaty do swoich innych zobowiązań finansowych. Jednocześnie masz pewność, że w razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych, posiadasz ubezpieczenie, które pokryje wszystkie koszty. 

Credy to firma, która pośredniczy w udzielaniu pożyczek online. Credy nie udziela pożyczek, a łączy klientów z najbardziej zaufanymi firmami pożyczkowymi na rynku. 

Aplikowanie o pożyczkę w Credy jest bardzo proste i zajmie tylko kilka minut. Nie musisz wypełniać skomplikowanych formularzy. Wystarczy podać swoje imię i nazwisko, numer PESEL, adres e-mail i numer telefonu.  Następnie otrzymasz ofertę od pożyczkodawcy. Po jej zaakceptowaniu, pieniądze zostaną przelane bezpośrednio na Twoje konto bankowe. 

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności