Zmiana opon, czyli jak to zrobić tanio i bez kolejki?

Zmiana opon, czyli jak to zrobić tanio i bez kolejki?

pożyczka na samochódTo dopiero początek listopada, ale dni już są znacząco chłodniejsze. W niepamięć odeszły letnie długie dni oraz urlopowy czas i większość osób powoli zaczyna przygotowywać się do nadchodzącej zimy. Wyciągają ciepłe ubrania, planują święta, myślą o wyjściu na Sylwestra oraz z nadzieję wyczekują pierwszego śniegu. Tylko czy ty kierowco jesteś gotowy na zimę?

Nie ma śniegu, nie zmieniam opon

Większość osób przed pierwszym śniegiem w ogóle nie myśli o zmianie opon. Ten temat zupełnie się nie pojawia aż do momentu pierwszych opadów, kiedy wszyscy jak jeden mąż lecą w pierwszy wolny dzień (najczęściej w sobotę) wymienić opony. Powoduje to ogromne kolejki w warsztatach. Wymieniając opony zaraz po pierwszych opadach śniegu nie tylko tracimy mnóstwo czasu na stanie czasem nawet w kilkugodzinnych kolejkach do wymiany, ale również pieniądze, gdyż wtedy wybieramy warsztat, gdzie są jeszcze miejsca, a nie gdzie jest najtaniej, najlepiej.

Jeśli jednak opon nie wymienimy, to narażamy zdrowie swoje jak i pasażerów, czyli najczęściej naszej najbliższej rodziny. Co roku jest wiele wypadków spowodowanych brakiem wymiany opon. Po pierwszych opadach można zobaczyć na każdym ostrzejszym zakręcie samochód w rowie lub ślady  auta ewidentnie w poślizgu. Pytanie, czy da się tego wszystkiego uniknąć?

Nie czekaj, wymień opony już teraz

Twórcy opon podają, że bezpieczeństwo na drodze, gdy temperatura oscyluje pomiędzy 10-15 stopniami Celsjusza jest porównywalna przy oponach zimowych i letnich. Jednak już od 7 stopni w dół znaczącą przewagą mają opony zimowe. Z tego powodu nie warto czekać na pierwszy śnieg, ale już teraz zmienić opony na zimówki.

Jeśli zaplanujesz wymianę w najbliższym czasie przede wszystkim zadbasz o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Gdy spadnie pierwszy śnieg będziesz przygotowany i bez ryzyka wsiądziesz do samochodu. Co więcej unikniesz kilkugodzinnych kolejek w warsztatach, gdyż teraz niewiele osób myśli jeszcze o wymianie. Kolejną zaletą jest możliwość zaplanowania wcześniej takiej wizyty i porównanie cen w poszczególnych warsztatach. Czy wiesz, że wymiana opon o tych samych wymiarach może się wahać w zależności od warsztatu od 50 do nawet 250 zł za komplet.  Dlatego warto wcześniej sprawdzić cenę i porównać z innymi warsztatami w okolicy.

Ostatnią zaletą jest spokój, jaki daje załatwienie tego wcześniej. Jest to jedna z rzeczy do odhaczenia, która potem w gorącym okresie przedświątecznym tylko niepotrzebnie napnie i tak ciasny grafik.

Nie mam teraz gotówki

Jeśli nie masz chwilowo gotówki na wymianę opon skorzystaj z oferty Credy. W Credy do 2 000 zł na 30 dni otrzymasz za darmo. Taka pożyczka nic Cię nie kosztuje, a jak widzisz dużo możesz niej zyskać. Co więcej, aby zawnioskować o pieniądze wystarczy Ci dostęp do internetu. Wypełniasz online krótki wniosek i po 15 minutach masz środki na koncie.

Wcześniejsza wymiana opon to przede wszystkim kwestia Twojego bezpieczeństwa. Dodatkowo możesz oszczędzić pieniądze, czas i nerwy, ale to i tak nic w porównaniu ze spokojem, że gdy będziesz odwoził dzieci do szkoły po pierwszych opadach śniegu to zarówno one, jak i ty będziecie bezpieczni. Chyba nie trzeba Cię już namawiać. Wymień opony i namów swoich znajomych i rodzinę, aby również zrobili to w niedalekim czasie. W końcu chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo na drodze.

Bezpiecznej podróży.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności