Dlaczego gry są ważne dla dzieci?

Dlaczego gry są ważne dla dzieci?

Jeśli masz małe dzieci, z pewnością zastanawiasz się, jak je przygotować do przyszłej edukacji. Czy jest coś, co możesz zrobić, aby pomóc w ich rozwoju już teraz, w domu?

Kiedy Twoje dzieci się bawią (głównie, gdy są małe), możesz postrzegać to jako rozrywkę, która nie przynosi żadnych korzyści. Jednak warto zauważyć, że nawet prosta zabawa może być okazją do nauki dla dzieci. Otaczający ich świat jest dla nich nowy i wszystko, co napotykają, może ich stymulować i być nową okazją do nauki rozwiązywania problemów.

rola gier dla dzieci

Podczas zabawy dzieci uczą się wpływania na otoczenie. Używają tego do neutralizowania stresu i kontrolowania swoich działań. Dlatego nawet najbardziej podstawowe sprzęty gospodarstwa domowego mogą mieć ogromny wpływ na rozwój Twojego dziecka. Dzieci uczą się nie tylko za pomocą zabawek, ale także obserwując, jak zachowują się dorośli. Niektóre osoby zabraniają pewnych rzeczy, na które inne osoby pozwalają - przez to dziecko uczy się i rozumie, że ludzie mogą mieć różne preferencje i wartości.

Dzięki zabawie dzieci odkrywają również własne umiejętności. Widzą, co idzie im dobrze i uczą się to kochać i doceniać. Jak często słyszałeś ludzi mówiących „Od zawsze wiedziałem, że chcę zostać…”? Takie myślenie ma swoje podłoże w dzieciństwie, a także w zabawach i aktywnościach, którymi cieszyliśmy się jako dzieci. Dzieci nie myślą, że niektóre zawody są cenniejsze lub bardziej prestiżowe niż inne. To myślenie i punkt widzenia przychodzą z wiekiem. Dlatego dzieciństwo to świetny okres kształtowania i rozwijania naturalnych talentów. Dzieci również nie osądzają - co oznacza, że nie porównują się z innymi. Jest to coś, co większość dorosłych robi cały czas i jest to poważna przeszkoda w osiągnięciu pełnego potencjału i samorozwoju.

Kolejnym cudownym aspektem gier i zabaw jest rozwój umiejętności społecznych. To fantastyczna okazja, aby dowiedzieć się trochę o innych i ich zachowaniu. Jest to szczególnie powszechne w przedszkolach, podczas zabaw z innymi dziećmi. Jednak nawet samodzielnie - dziecko może fantazjować i pielęgnować swoją wyobraźnię, marzyć o różnych scenariuszach i sposobach rozwiązywania problemów.

Które gry edukacyjne lub minigry są najlepsze?

Istnieje wiele gier rozwojowych, ale chcielibyśmy skupić się dzisiaj na tych, które najlepiej służą celom edukacyjnym dla dzieci w różnym wieku.

  • Dopasowywanie – tego typu gry są odpowiednie nawet dla bardzo małych dzieci. Zasada takiej gry jest prosta - dziecko musi zauważyć podobieństwa dwóch przedmiotów i dopasować je. Jest to dobry trening, który pozwala dzieciom zauważać różnice w kolorze, kształcie lub rozmiarze. Kiedy dziecko jest starsze, może nauczyć się rozróżniać liczby, litery i inne rzeczy.
  • Gry pamięciowe – ponownie, zasady gry są bardzo proste. Zazwyczaj tego typu zabawy składają się z talii kart lub klocków, które występują parami. Dzieci układają je na stole, twarzą w dół, a następnie próbują znaleźć pasujące pary. To doskonała gra do treningu pamięci krótkotrwałej, ale także uważności i koncentracji.
  • Gry pieniężne – tego typu gry są bardziej odpowiednie dla starszych dzieci, które mają za sobą pierwszy kontakt z pieniędzmi, na przykład otrzymują kieszonkowe co tydzień. Gry pieniężne mogą nauczyć dziecko liczenia pieniędzy lub rozpoznawania różnych walut. Ponadto, nauczą dzieci najważniejszych informacji o budżetowaniu, co jest bardzo ważne. Dzieci od najmłodszych lat muszą wiedzieć, że pieniądze nie są zasobem nieskończonym, a ograniczonym i często zakup czegoś może oznaczać rezygnację z zakupu czegoś innego. Odpowiedzialność za pieniądze jest jedną z najważniejszych rzeczy, których rodzic może nauczyć swoje dzieci.
  • Puzzle – ponownie, bardzo rozbudowana i doskonała gra na wielu płaszczyznach. Puzzle mogą składać się z zaledwie kilku elementów, jako gra dla małych dzieci lub kilku tysięcy elementów, jako gra dla dorosłych. Puzzle to świetna, bezkonkurencyjna gra dla dzieci, która pozwala na codzienną godzinę lub kilka godzin głębokiej koncentracji. Puzzle mogą również zapewnić satysfakcję z ukończonego zadania, gdyż są czynnością, którą można ukończyć. Mogą być również edukacyjne, przez to, że coś znajduje się na obrazku układanki, czy to mapa, zwierzę, czy cyfry na mniejszych drewnianych puzzlach.

Gdzie znaleźć najlepsze gry edukacyjne i minigry?

Szukając najlepszych gier dla dzieci łatwo dać się zwabić kolorowymi opakowaniami i chwytami marketingowymi. Jednak faktem jest, że najlepszych gier nie można znaleźć w supermarkecie, w dziale z zabawkami dla dzieci. Zamiast tego, spróbuj poszukać specjalnych sklepów, które specjalizują się w grach dla dzieci w różnym wieku. Możesz także zapytać lekarza, który sklep poleca dla najlepszych gier edukacyjnych. Mogą to być mało znane miejsca, które zapewniają bardzo dobre produkty.

Pamiętaj jednak, że takie gry mogą być droższe niż zwykłe gry dla dzieci. Jeśli uważasz, że potrzebujesz pomocy finansowej w zapewnieniu dzieciom najlepszego i najbardziej edukacyjnego środowiska, zastanów się nad skorzystaniem z pomocy Credy.

Credy to firma pośrednicząca w udzielaniu pożyczek online, która współpracuje z najlepszymi partnerami pożyczkowymi na rynku. Credy nie udziela pożyczek, a gromadzi dla klientów oferty pożyczkowe najbardziej dopasowane do indywidualnych potrzeb. 

Złożenie wniosku o pożyczkę w Credy jest łatwe i zajmuje tylko kilka minut. Nie musisz wypełniać długich formularzy. Wystarczy podać swoje imię i nazwisko, numer PESEL, adres e-mail i numer telefonu. Następnie otrzymasz ofertę od pożyczkodawcy. Po jej potwierdzeniu pieniądze zostaną przelane bezpośrednio na Twoje konto bankowe.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności