Blue Media – co to jest? Definicja

Firma Blue Media powstała w 1999 roku w Sopocie. Od 2013 roku posiada status krajowej instytucji płatniczej. Kontrolę nad jej działalnością sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Firma posiada również zgodę Narodowego Banku Polskiego na prowadzenie systemu płatności BlueCash. Główną działalnością Blue Media jest dostarczanie nowoczesnych rozwiązań służących do płatności online. Z rozwiązań tych korzystają m.in.: sklepy internetowe, banki, spółdzielnie mieszkaniowe itp. Dzięki Blue Media możemy w szybki sposób opłacić rachunki, doładować telefon, czy wykonać przelew natychmiastowy. 

Łączna wartość transakcji obsłużonych przez Blue Media w roku 2020 wyniosła 4,4 mld euro.

Usługi dostępne w Blue Media

  • Doładowania – za pomocą Blue Media doładujemy online telefon u dowolnego operatora komórkowego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Usługa ta działa od 2002 roku i aktualnie jest wdrożona w większości banków. Telefon doładujemy w aplikacji bankowej lub poprzez stronę internetową.
  • Płatności za rachunki – dzięki tej usłudze zapłacimy nasze rachunki za pomocą jednego kliknięcia linku otrzymanego mailowo wraz z fakturą lub poprzez przycisk Zapłać umieszczony w eBOK danego usługodawcy. Z usługi Blue Media korzysta m.in.: Tauron, Energa, Play, Cyfrowy Polsat, Netia, UPC, PGE i wiele innych firm. Dane do przelewu podstawiają się automatycznie, co znacznie przyspiesza proces płatności.
  • Płatności online w e-commerce – z usługi płatności online za pomocą Blue Media korzystamy podczas zakupów w ponad 30 tys. sklepów internetowych.
  • Doładowania liczników energii – to tak zwane przedpłacone doładowanie licznika energii, podobnie jak w telefonach na kartę. Dzięki temu mamy większą kontrolę nad domowymi rachunkami.
  • Płatności natychmiastowe BlueCash – system ten pozwala zlecić natychmiastowy przelew międzybankowy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Usługa BlueCash dostępna jest w kilkunastu największych bankach w Polsce. 
  • Weryfikacja AIS – dzięki usłudze zaproponowanej przez Blue Media w łatwy i szybki sposób można zweryfikować tożsamość i wiarygodność potencjalnego klienta. Weryfikacja ta bazuje na dostępie do informacji o rachunku bankowym.

Sprawdź również - przelew weryfikacyjny.