Dlaczego ludzi interesują prywatne pożyczki na procent?

Dlaczego ludzi interesują prywatne pożyczki na procent?

pożyczka prywatna, prywatna pożyczka, pożyczka na procent, pożyczka prywatna na procent

Rozwiązanie to przeznaczone jest dla wszystkich, gdyż nie ma ograniczeń, kto może skorzystać z tego rodzaju wsparcia finansowego, a kto nie. Najczęściej jednak osoby, które sięgają po szybkie pożyczki prywatne to te, które mają przeróżne problemy finansowe z przeszłości lub też ich zdolność finansowa jest ograniczona. Standardowe firmy pożyczkowe, oferując swoje produkty, dokładanie analizują zdolność kredytową oraz sprawdzają historię kredytową w takich miejscach jak rejestr BIK, BIG, KRD. Osoby prywatne nie praktykują tego jednak i można u nich uzyskać lepsze warunki niż w znanych parabankach.

Pożyczka prywatna rozwiązaniem problemów finansowych

Tak jak już zostało wspomniane, firmy pożyczkowe mają konkretne wymagania, kto może aplikować o ich szybkie pożyczki. Gdy posiada się komornika na karku, a w rejestrach osób zadłużonych widnieje nasze nazwisku, firma nie podejmie wtedy współpracy z taką osobą. Rozwiązaniem tego jest właśnie pożyczka prywatna. Osoby udzielające tego rodzaju wsparcie zdają sobie sprawę z problemów finansowych osoby zgłaszającej się, jednak za odpowiednią opłatą są w stanie pożyczyć określoną ilość pieniędzy, praktycznie bez żadnych formalności. Przeznaczenie tych pieniędzy jest zazwyczaj jedno – spłata wcześniejszych zobowiązań, najczęściej tych przedawnionych, od których zostały już naliczone odsetki karne. Z powodu ich przedawnienia, całkowity koszt ciągle rośnie, a odsetki mnożą się, co czasami uniemożliwia wybrnięcie z tej sytuacji. Pożyczka od osoby prywatnej to rozwiązanie tego problemu, ponieważ otrzymaną kwotę można przeznaczyć na spłatę wszystkich lub też większości przedawnionych zobowiązań i pozbyć się komornika i zatrzymać ciągle wzrastające odsetki.

Rozwiązanie to również niesie ze sobą koszty, ponieważ nowe zobowiązanie również trzeba spłacić, jak również opłacić jej koszt. Różnica jest jednak taka, że zamieniając wiele różnych długów na jeden, łatwiej jest wynegocjować niższe raty miesięczne, co pozwoli w końcu wyjść z tej patowej sytuacji.

Prywatna pożyczka to także rozwiązanie dla tych, którzy nie posiadają wystarczającej wiarygodności kredytowej. Banki oraz parabanki mają określone wytyczne, na podstawie których pożyczają pieniądze swoim klientom. W wypadku, gdy zgłaszamy się do osoby prywatnej, nie jest to już taki ścisły warunek. Osoby te zabezpieczają się zazwyczaj wekslem, który wypisuje pożyczkobiorca. Pożyczka prywatna pod weksel to najbezpieczniejsze rozwiązanie dla obu stron, gdyż zarówno osoba otrzymująca pieniądze posiada potwierdzenie, że je dostała od konkretnej osoby, a przede wszystkim osoba udzielająca pożyczki prywatne na procent ma pisemną gwarancję, że te pieniądze otrzyma z powrotem. Weksle to często stosowany sposób zabezpieczenia, można na nim wpisać kwoty, odpowiednie daty oraz oprocentowanie. Gdy następuje dzień spłaty, pożyczkodawca otrzymuje pieniądze, a druga strona weksel, który w tym momencie powinna zniszczyć.

Jak nie dopuścić do błędnego koła

Wszystkie instytucje udzielające pomocy finansowej, nieważne czy są to pożyczki, czy kredyty, liczą przede wszystkim na zwrot udzielonej gotówki. Właśnie z tego powodu, również w interesie tych instytucji, jest umożliwienie Ci spłaty w jak najkorzystniejszych warunkach. Rozwiązania są różne:
Konsolidacja zobowiązania bezpośrednio w firmie, od której otrzymaliśmy pieniądze
• Przeniesienie długów do jednej zewnętrznej firmy i obniżenie raty
• Renegocjacja wysokości rat w obecnej firmie

Musisz mieć świadomość, że nawet jeżeli wpadłeś w błędne koło, nie wiesz co masz zrobić i nie starcza Ci do pierwszego, to nie jesteś sam. Zarówno Ty, jak i firma w której masz dług, chcecie pozbyć się tego problemu, dlatego nie warto czekać do ostatniej chwili i narażać się na poważne konsekwencje. Zrób wszystko, aby pozbyć się problemu raz na zawsze, zarówno kontaktując się z osobą, która chętnie udzieli pożyczki prywatnej, jak i bezpośrednio z właścicielem Twojego długu.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności