Korzyści płynące z ćwiczeń w domu

Korzyści płynące z ćwiczeń w domu

Dlaczego aktywność fizyczna jest tak ważna?

Regularne ćwiczenia mają tak wiele zalet, że trudno jest zdecydować, od czego zacząć.

Kiedy ćwiczysz, Twoje ciało zaczyna wytwarzać endorfiny, które zwane są hormonami szczęścia i zmniejszają odczuwanie bólu. Kiedy ćwiczysz dochodzi również do zmian w częściach mózgu, które odpowiadają za regulowanie emocji takich, jak stres i lęk. Badania pokazują, że osoby z depresją, które regularnie uprawiają aktywność fizyczną czują się znacznie lepiej. Dotyczy to również niepokoju i lęków. Każdy z nas chce czuć się szczęśliwy, a regularna aktywność fizyczna to jeden z najtańszych i najlepszych sposobów na poprawę nastroju.

Ćwiczenia w domu

Dla wielu osób motywacja do treningu wynika z chęci schudnięcia. Sama dieta nie wystarczy, aby zrzucić zbędne kilogramy. Jednak połączenie diety i treningu może przynieść ogromne efekty. To, jak wyglądamy, jest bezpośrednio związane z naszą samooceną, więc kiedy jesteś zadowolony ze swojego wyglądu, wyglądasz lepiej, czujesz się lepiej i jesteś w lepszym nastroju.

Czy wiesz, że ćwiczenia wzmacniają nie tylko mięśnie, ale także kości? Zwłaszcza sporty takie jak bieganie. Przy regularnym ich uprawianiu wpływają na poprawę gęstości kości. To z kolei zmniejsza ryzyko złamań w przypadku urazów i pomaga uniknąć osteoporozy w starszym wieku. Regularne ćwiczenia w domu pomagają również zmniejszyć ryzyko wystąpienia wielu chorób przewlekłych i poprawiają zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

Wszystkie wyżej wymienione korzyści płynące z ćwiczeń są dość dobrze znane. Pomówmy teraz o tych mniej znanych. Jedną z nich może być to, że trening może podnieść poziom energii w organizmie. Zapewne myślisz sobie, że trening przecież męczy, a nie relaksuje. Istnieje jednak wiele badań, które wykazują, że trening tak naprawdę zmniejsza zmęczenie i dodaje energii. Ponadto poprawia jakość snu! Ludzie, którzy regularnie ćwiczą, lepiej śpią i mają mniej zaburzeń snu.

Ćwiczenia w domu – jak się za to zabrać?

Kiedy jesteś ograniczony do własnego domu, możesz sobie pomyśleć - nie mogę trenować, nie mam przecież sprzętu ani miejsca do ćwiczeń.

Istnieje wiele sposobów na utrzymanie sprawności fizycznej w swoim domu.  Mowa tutaj o ćwiczeniach w domu. Sprawdź najpopularniejsze z nich:

  • Ćwiczenia z ciężarem własnego ciała. Kiedy nie masz żadnego sprzętu do ćwiczeń, możesz użyć własnego ciała jako ciężaru. Istnieje bardzo wiele ćwiczeń, które efektywnie pracują nad wszystkimi mięśniami Twojego ciała bez konieczności sięgania po dodatkowe obciążniki. Do takich ćwiczeń należą na przykład: pompki, wiele ćwiczeń brzucha w różnych kombinacjach, które pozwolą na zaangażowanie mięśni głębokich, plank w wielu różnych wersjach. 
  • Użyj tego, co masz w domu jako sprzęt. Jeśli nie masz w domu hantli, możesz użyć różnych innych przedmiotów, jak większe książki, karton soku, butelka wody, możesz też napełnić małą torbę kamieniami, jeśli masz do nich dostęp. Jako maty do ćwiczeń użyj grubego koca złożonego na pół. W ten sposób uzyskasz bardziej miękką powierzchnię.
  • Jak zabrać się do ćwiczeń w domu? Korzystaj z zasobów internetu. Istnieją setki, jeśli nie tysiące filmów z treningami online. Dzięki nim ćwiczenia w domu nie będą tak skomplikowane. Możesz układać własne plany treningowe lub korzystać z gotowych treningów i dobierać je według stylu, poziomu zaawansowania, intensywności, czasu treningu, a nawet na podstawie płci. W internecie każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto, większość treningów jest darmowa! To sprawia, że trening domowy jest łatwy, nawet jeśli jesteś osobą początkującą. Ćwiczenia w domu z trenerem online są wygodne i bezpieczne.
  • Nie lekceważ regularnych obowiązków domowych. Cały dzień sprzątania mieszkania to ćwiczenie samo w sobie. Podobnie jest w przypadku remontów czy malowania ścian. Jeśli masz ogród, ogrodnictwo to świetny sposób na odrobinę aktywności na świeżym powietrzu. To znakomite sposoby na aktywność fizyczną bez ćwiczeń.

Chcę ulepszyć mój sprzęt treningowy!

Jeśli regularnie trenujesz i ćwiczenia w domu sprawiają Ci przyjemność, w pewnym momencie możesz chcieć ulepszyć swój sprzęt. Dotychczas używane ciężary i inne akcesoria treningowe mogą stać się dla ciebie niewystarczające. Nie ma nic lepszego niż zafundowanie sobie nowego sprzętu treningowego. Oczywiście, tylko jeśli planujesz kontynuować ćwiczenia w domu i rozwijać swoje umiejętności. Nie musisz od razu inwestować w najnowszy sprzęt, możesz zacząć od profesjonalnej odzieży sportowej.

Co jakiś czas marki produkujące sprzęt i akcesoria sportowe przeprowadzają promocje i wyprzedaże. Korzystaj z nich! Jeśli brakuje Ci środków, aby kupić potrzebne Ci rzeczy, Credy może zaoferować ci elastyczną pomoc finansową.

Credy to firma pośrednicząca w udzielaniu pożyczek online, która współpracuje z najlepszymi partnerami pożyczkowymi na rynku. Credy nie oferuje pożyczek, a gromadzi dla klientów najkorzystniejsze oferty finansowania od najlepszych firm pożyczkowych. 

Aplikowanie o pożyczkę w Credy jest proste i zajmuje tylko kilka minut. Nie musisz wypełniać długich i skomplikowanych formularzy. Wystarczy podać swoje imię i nazwisko, numer PESEL, adres e-mail i numer telefonu. Następnie otrzymasz ofertę od pożyczkodawcy. Po jej potwierdzeniu pieniądze zostaną przelane bezpośrednio na Twoje konto.

Sprawdź również, jak zaoszczędzić pieniądze - np. na sprzęt sportowy.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności