Kredyt dla bezrobotnych. Czy to dobry pomysł?

kredyt dla bezrobotnychKuriozalne wydaje się, że najłatwiej mogą otrzymać pożyczkę te osoby, które mają stałe zatrudnienie, nie mają żadnych długów, swoje oszczędności, najlepiej drogi samochód, czy własne mieszkanie. Niektórzy widzą w tym niesprawiedliwość, bo przecież to klienci bez pracy, z długami, czy bez samochodu i wynajmujący mieszkanie tej gotówki potrzebują najbardziej. Banki patrzą na to z czysto matematyczno-statystycznego punktu widzenia, gdzie osoba z pierwszego przykładu ma dużo większe prawdopodobieństwo na spłatę kredytu niż osoba z drugiego przykładu. Alternatywą dla instytucji bankowych, które faworyzują klientów bogatszych są firmy pożyczkowe. Tam każdy może znaleźć kredyt bez pracy lub pożyczkę bez bik i krd. Jedynie nasuwa się pytanie, czy rzeczywiście osoby w ciężkich sytuacjach finansowych powinny brać kredyty? Czy osoba bez pracy powinna brać na siebie kolejne zobowiązanie?

Czy stać Cię na kredyt?

Dziwne pytanie, prawda? Co to znaczy, że stać mnie na kredyt? Przecież biorę go, aby było mnie stać na coś, na co teraz nie mam wystarczająco gotówki. Jednak to pytanie porusza bardzo ważną kwestię, a dokładnie spłatę zobowiązania. Kredyt to nie jest prezent, jaką przyznaje nam bank, czy firma pożyczkowa, ale pomoc, którą po określonym czasie należy zwrócić i to z nawiązką. Czy kredyt bez zatrudnienia to dobry pomysł, zależy tak naprawdę jedynie od możliwości finansowych w kolejnych miesiącach. Jeśli obecnie jest ciężko z gotówką, jednak w kolejnych miesiącach przychody będą tak duże, że na spokojnie starczą na spłatę długu, jak również normalne życie to jest to trafiony pomysł. Jeśli jednak pieniędzy jest za mało, a pomysłu na zmianę kurczącego się budżetu nie ma żadnego, to kredyt dla bezrobotnych to bardzo zły pomysł.

Zalety kredytu bez zatrudnienia

Kredyt bez zatrudnienia jest przede wszystkim szansą na zdobycie potrzebnej gotówki dla osób, które chwilowo nie mają zatrudnienia (przeczytaj: kto może skorzystać z pożyczki dla bezrobotnych). Jednak kluczowe jest tu słowo CHWILOWO. Jest to idealna opcja dla freelancerów, którzy mieli za dużą pauzę pomiędzy zleceniami lub dla osób, które zdecydowały się zmienić pracę na inną, lepiej płatną, co oznaczało dla nich jeden miesiąc bez wypłaty. W każdym z tych przypadków osoby są w stanie spłacić gotówkę, jednak nie otrzymałyby jej w banku, gdyż nie mają potwierdzenia dochodów. Kredyt dla bezrobotnych pozwala:

  • Łatwo
  • Szybko
  • Bez zaświadczeń

zdobyć potrzebną gotówkę. Co więcej nie trzeba zdradzać celu, na który się pożycza pieniądze.

Wady kredytu dla bezrobotnych

Główną wadą kredytu dla bezrobotnych jest jego cena. Jest to drogie zobowiązanie. Jednak jest to cena, jaką płaci się za szybką i prostą procedurę i brak zaświadczeń. Pożyczkodawca bierze na siebie dość duże ryzyko pożyczając pieniądze osobie bez pracy, dlatego też rekompensuje sobie to wyższymi opłatami.

Kolejną wadą dla niektórych może być dość krótki okres spłaty. Zwykle firmy pożyczkowe udzielają kredytu bez zatrudnienia na okres maksymalnie 30 dni. W przypadku sum do 1 000 zł nie jest to problem, jednak powyżej może się okazać to za mało czasu. W przypadku, gdy brakuje większej sumy należy skorzystać z pożyczek ratalnych dla osób bez zatrudnienia i dzięki nim spłacić bezpiecznie i powoli cały dług.

Kredyt dla bezrobotnych jest dobrą opcją, dla osób, które przechodzą chwilowe problemy finansowe. Jeżeli jest wzięty z głową jest perfekcyjną opcją, jednak jeśli osoba wnioskująca o niego zupełnie nie ma pomysłu na to skąd wziąć pomysły na spłatę, to pogorszy jedynie jej sytuację. Kredyt bez zatrudnienia jest jak wszystko bezpieczne i pożyteczne, jeśli użyte we właściwy sposób. Dlatego jeśli myślisz o kredycie dla bezrobotnych, to najpierw upewnij się, że na pewno uda Ci się go spłacić w wyznaczonym terminie i ciesz się prostą procedurą i gotówką w 15 minut na koncie.

Gotowy, aby otrzymać gotówkę w 10 minut?

Otrzymaj pieniądze teraz