Kredyt na wesele i ślub – czy warto go brać?

Kredyt na wesele i ślub – czy warto go brać?

Wesele i ślub należą do jednych z najważniejszych wydarzeń w życiu. Organizacja takiego wydarzenia zajmuje wiele czasu i stanowi spory wydatek, który bardzo często przekracza możliwości młodej pary. Co, jeżeli nie możemy liczyć na pomoc rodziny? Skąd wziąć pieniądze na ten cel? W artykule odpowiemy na pytanie, czy kredyt na wesele to dobre rozwiązanie i jak z niego skorzystać.

Ile kosztuje wesele i ślub?

Oszacowanie kosztów wesela to podstawowe zadanie przyszłych małżonków. Od tego uzależnione będzie między innymi to, czy pożyczka na wesele będzie nam potrzebna, czy wystarczą własne środki

Koszt całej imprezy tak naprawdę zależy od naszych indywidualnych preferencji. Każdy ma bowiem inne wyobrażenia na temat przebiegu tego wyjątkowego dnia. Kiedy przykładowo zdecydujemy się na samą ceremonię bez przyjęcia to koszty nie będą wysokie. Ślub cywilny to bowiem wydatek rzędu ok. 100 zł, wystarczy tylko zarezerwować termin w urzędzie stanu cywilnego. Ślub kościelny to natomiast koszt kilkuset złotych. Oczywiście w każdym przypadku musimy doliczyć również zakup obrączek, garnituru i sukienki ślubnej.

Natomiast decydując się na organizację wesela, lista wydatków znacznie się wydłuża. W kosztach należy uwzględnić więc m.in.:

 • salę weselną, obecnie płacimy ok. 220-400 zł/os.
 • oprawę muzyczną 300-10000 zł,
 • fotografa 300-10000 zł lub/i kamerzystę 3000-8000 zł,
 • wystrój kościoła 600-1000 zł,
 • transport gości weselnych 600-1000 zł,
 • hotel dla gości weselnych 100-150 zł/os,
 • tort weselny 700-1200 zł,
 • alkohol 30-40 zł za butelkę,
 • fotobudkę 1000 zł,
 • stół wiejski/słodki 1500-2500 zł,
 • usługi barmana od 2000 zł.

Jak widać lista jest naprawdę długa, a to tylko jedne z najbardziej popularnych wydatków. Według badań, które zostały przeprowadzone, koszt wesela to średnio około 50 tys. zł. W obecnej, pandemicznej rzeczywistości nawet drożej. To właśnie z tego powodu wiele par zastanawia się nad opcją dodatkowego finansowania tego wydarzenia.

Kto udziela pożyczki na wesele?

Pożyczka na wesele będzie dostępna zarówno w banku, jak i formie pożyczkowej, rozwiązania te będą się różnić sposobem wnioskowania. W przypadku banku najlepiej udać się osobiście do oddziału, w którym pracownik przeliczy ofertę i poinformuje o wymaganych dokumentach. Decyzję pozytywną otrzymamy na podstawie analizy naszej zdolności i wiarygodności kredytowej, gdyż bank będzie weryfikować nasze dane w bazach dłużników.

Inaczej wygląda sytuacji w przypadku firm pożyczkowych, w których pożyczka na wesele będzie możliwa do otrzymania na samo oświadczenie. Proces jest o wiele mniej wymagający, a dodatkową gotówkę możemy otrzymać nawet w kilkanaście minut. Wniosek składamy bez wychodzenia z domu, więc tak naprawdę na taką ofertę możemy zdecydować się nawet tuż przed weselem, kiedy okaże się, że przekroczymy ustalony wcześniej budżet.

kredyt na wesele

Jak złożyć wniosek o pożyczkę na wesele?

Po pierwsze ustal, jaką kwotę będziecie potrzebować. Od tej informacji uzależniony będzie wybór oferty. Do wyboru są:

 • chwilówki na wesele i ślub – odpowiednie, gdy w budżecie brakuje do kilku tysięcy złotych. Oferty te mają krótki termin zwrotu, dlatego dobrze sprawdzają się jako dodatkowa kwota, której zabraknie przed samym weselem. 
 • pożyczki na raty na wesele lub kredyt na wesele – rozwiązania te sprawdzą się, jeżeli zamierzamy sfinansować większą część kosztów wesela. Spłatę możemy rozłożyć na raty, dzięki czemu unikniemy nadmiernego obciążenia domowego budżetu.

W przypadku chwilówek i pożyczek na raty wniosek składany jest online w ciągu kilku minut, gdyż wystarczą podstawowe dane z dowodu osobistego. W przypadku kredytu, jeżeli nie mamy przygotowanej oferty na zasadzie współpracy z bankiem, to najlepiej udać się do oddziału.

Kredyt na ślub i wesele – ile kosztuje i jak znaleźć najlepszą ofertę?

Koszty pożyczki na ślub i wesele uzależnione są od oferty, którą wybierzemy. Podstawowa zasada jest taka, że im wyższa kwota i dłuższy termin spłaty, tym wyższe są koszty. Bardzo ważne jest to, aby porównać oferty, bo mogą się znacznie różnić. Warto korzystać z rankingów i zestawień pożyczek, co znacznie przyspieszy proces poszukiwań. Zawsze czytaj umowę przed podpisaniem, tak aby przyszłe koszty nie były zaskoczeniem. Najlepsza oferta to tak naprawdę ta, która została dopasowana do indywidualnych wymagań. Dla jednych będzie to czas otrzymania gotówki, dla innych koszty zobowiązania.

Pożyczka na wesele i ślub – czy to dobry pomysł?

Oczywiście jak każde rozwiązanie, również pożyczka na wesele i ślub ma swoje wady i zalety. Dzięki niej możemy zaprosić więcej gości lub wybrać większą salę. Nie możemy jednak zapominać o tym, że po zakończonej imprezie zostajemy z długiem, który należy spłacić. Nie zawsze pieniądze otrzymane w formie prezentów będą wystarczające, aby pokryć zobowiązanie. Dostosuj więc ratę tak, aby nie mieć kłopotu ze spłatą, wtedy takie rozwiązanie nie tylko będzie bezpieczne, ale pozwoli spełnić nam marzenia o tym wymarzonym dniu.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

 • Spersonalizowane oferty
 • Najlepsza oferta na rynku
 • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności