Kredyt samochodowy 50 na 50 - na czym polega?

Kredyt samochodowy 50 na 50 - na czym polega?

Zakup samochodu lub wymiana na nowszy model to czasem spełnienie marzeń, a czasem po prostu konieczność, kiedy samochód jest nam niezbędny na co dzień. Jeżeli już podjęliśmy decyzję o zakupie auta, kolejne o czym decydujemy to na jaki rodzaj finansowania się zdecydować. Samochód możemy oczywiście kupić za gotówkę, ale nie zawsze nas po prostu na to stać. Druga opcja to wybór korzystnej oferty kredytowej a wtedy środki, które zaoszczędziliśmy na samochód możemy przeznaczyć na inny cel. Warto przejrzeć dostępne oferty, często są one dedykowane na konkretny cel, w tym przypadku zakup samochodu i tak jest na przykład w tym przypadku, gdzie dealerzy samochodowi we współpracy z bankami proponują nam kredyt 50 na 50 na wymarzony samochód. Zanim jednak podejmiemy decyzję warto dobrze taką ofertę przeanalizować, aby nie przeoczyć żadnych dodatkowych kosztów. Tylko wtedy kupno samochodu będzie dla nas przyjemnością i pozwoli cieszyć się z zakupu.

Kredyt 50 na 50 na samochód

Kredyt 50 50 - co to znaczy?

Kiedy zaczniemy przeglądać oferty finansowania zakupu, na pewno spotkamy się z propozycją kredytu na samochód 50 na 50. Jest ostatnio jedną z coraz częściej proponowanych form zakupu nowego auta. Kredyt 50 50 - o co chodzi tak naprawdę? 

Odpowiedź jest prosta decydując się zakupy konkretnego samochodu mamy możliwość podzielenia płatności na pół i rozłożenia jej w czasie. Pierwszą ratę wynosząca połowę wartości samochodu zapłacimy na samym początku, czyli wystarczy wpłacić 50 % wartości auta, aby wyjechać z salonu nowym autem. Kolejną drugą ratę zapłacimy najczęściej po upływie roku, czyli płatność za samochód rozkładamy na dwie równe raty. Pierwszą płatną w dniu zakupu samochodu, a drugą po roku. Co jednak jeżeli po roku okaże się, że nie zdążyliśmy zgromadzić wystarczających środków na pokrycie raty? Jest na to rozwiązanie zaproponowane przez kredytodawcę. Po roku masz możliwość rozłożenia na raty drugiej płatności w ramach nowej umowy kredytu. 

Oferta przeznaczona jest zazwyczaj dla klientów indywidualnych oraz wybranych grup zawodowych. Należy sprawdzić bezpośrednio, czy nasz zawód kwalifikuje się do skorzystania z oferty.

Kredyt samochodowy 50 na 50 ile to kosztuje?

Chociaż oprocentowanie kredytu wynosi 0% to wcale nie oznacza, że RRSO - czyli całkowity koszt kredytu wyniesie również 0%. Z czego to wynika? Za uruchomienie takiego kredytu pobierana jest prowizja, w zależności od oferty może sięgać nawet 6%, czyli RRSO w takim przypadku wyniesie 6%. 

Czym różni się od zwykłego kredytu samochodowego? 

Kredyt samochodowy spłacamy w miesięcznych ratach nawet do 120 takich rat, natomiast kredyt 50 na 50 rozłożony jest na dwie płatności, kredyt samochodowy oprocentowanie maksymalne ma na poziomie 7,2% a w przypadku kredytu 50 na 50 oprocentowanie wynosi 0%, w obu przypadkach pobierana jest prowizja, kredyt samochodowy nie wymaga od nas wkładu własnego, w przypadku kredytu 50/50 już na samym początku musimy wpłacić 50% wartości samochodu, okres kredytowania to maksymalnie 10 lat w przypadku kredytu samochodowego, a w przypadku kredytu 50/50 to 1 rok z ewentualną możliwością rozłożenia pozostałej płatności na raty.

Kredyt samochodowy 50 na 50 - co potrzebujemy do złożenia wniosku?

Oczywiście jak w każdym przypadku warunkiem koniecznym jest ukończenie 18 roku życia oraz ważny dokument tożsamości. Czasem oferty te będą dostępne w uproszczonej procedurze. Najczęściej jednak wymagane będą dokumenty potwierdzające dochód i ta w przypadku: 

  • umowy o pracę - zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach lub wyciąg z rachunku potwierdzający wpływ wynagrodzenia, 
  • renty - decyzja o przyznaniu lub waloryzacji, legitymacja potwierdzająca czas na jaki renta została przyznana, 
  • emerytury - ostatni odcinek emerytury lub wyciąg bankowy potwierdzający wysokość świadczenia.

Kredyt samochodowy 50 na 50

Kredyt 50 na 50 - opinie

Odpowiedź na pytanie czy warto zdecydować się na rozwiązanie kredytowe w opcji 50 na 50 zawsze uzależniona jest od konkretnej oferty. Należy zapoznać się ze wszystkimi opłatami i porównać ofertę z tradycyjnym kredytem, czy pożyczką online. Dopiero wtedy, będziemy mieć pewność, które rozwiązanie jest bardziej dopasowane do naszych potrzeb. Rozsądnym rozwiązaniem będzie przeanalizowanie wszystkich plusów i minusów kilku propozycji. W przypadku opcji 50 na 50 ważne jest to, że już na starcie musimy mieć połowę środków. Na oszczędzenie drugiej połowy mamy tylko rok, więc zdecydowanie jest to opcja dla osób, zdyscyplinowanych, które wiedzą, że potrafią zarządzać budżetem domowym tak, aby można było odłożyć pieniądze na kolejną ratę. Jeżeli natomiast oszczędzanie nie jest naszą mocną stroną, to należy rozważyć kredyt lub pożyczkę na samochód, w której wartość auta będzie rozłożona w czasie na dogodne miesięczne raty.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności