Kredyty dla zadłużonych. Poznaj ich specyfikę.

Kredyty dla zadłużonych. Poznaj ich specyfikę.

kredyt dla zadłużonychNa Twojej głowie jest cały dom, dzieci i jeszcze na dodatek zaciągnięty kredyt. Wszystko pracuje jak w zegarku i na podstawowe potrzeby starcza, jeśli jesteś w formie. Gorzej kiedy nagle tracisz pracę lub chorujesz. Co wtedy? Jest wiele rzeczy, na których nie możesz i nie chcesz oszczędzać, jak choćby potrzeby dzieci, jedzenie, czynsz, z drugiej strony rata kredytu lub termin oddania pożyczki zbliża się nieubłaganie. Co w takiej sytuacji zrobić? Kredyt dla zadłużonych to furtka stworzona dla ludzi w takich trudnych momentach życiowych. Kredyt online dla zadluzonych pozwala szybko otrzymać gotówkę osobom, które mają inne niespłacone zobowiązania. To jedyny tak naprawdę jedyny taki produkt na rynku i dlatego warto poznać bliżej jego specyfikę.

Co to jest kredyt dla zadłużonych?

Kredyt dla zadłużonych został stworzony z myślą o osobach, które mają już pożyczone pieniądze i nie mogą oddać ich w terminie. Często mówi się o tym zobowiązaniu kredyt na spłatę długu, bo większości osób właśnie tak wykorzystuje otrzymaną gotówkę. Kredytu online dla zadłużonych nie proponuje wielu pożyczkodawców, dlatego, że jest on dość ryzykowne zobowiązanie. Firma nie ma żadnej gwarancji, że klient pomimo, że nie poradził sobie ze spłatą poprzedniego zobowiązania, to tym razem da radę i odda gotówkę na czas. Dlatego właśnie kredyt dla zadłużonych zwykle jest dość drogi. Szczególnie prowizja jest dużo wyższa niż przy zwykłej chwilówce.

Kredyt dla zadłużonych, czy przedłużenie okresu spłaty?

Kredyt dla zadłużonych powinien być traktowany jako wyjście ratunkowe, a nie zwykłe rozwiązanie. Jeśli jest taka możliwość to dużo bardziej opłaca się przedłużyć okres spłaty zobowiązania niż zaciągnąć kredyt na spłatę długu. Jednak po wykorzystaniu wszystkich możliwych przedłużeń lub gdy co gorsza sprawą zajął się już komornik kredyt dla zadłużonych może być jedyną furtką na wyjście z opresji finansowych.

Kredyt dla zadłużonych, a spirala kredytowa

Szczególnie biorąc kredyt dla zadłużonych z komornikiem trzeba pamiętać o tym, że spłacanie jednego zobowiązania drugim to prosta ścieżka do bardzo niebezpiecznego zjawiska jakim jest spirala kredytowa. Pożyczając gotówkę, na spłatę poprzedniego długu, suma zadłużenia rośnie za każdym razem o wysokość opłat. Co oznacza, że odsuwając w czasie spłatę, powiększamy także jej wartość. Spirala kredytowa jest częstym powodem ogłaszania bankructwa przez osoby prywatne. Dlatego też warto jest dobrze przemyśleć decyzję o ubieganiu się o kredyt dla zadłużonych.

Kiedy wziąć kredyt online dla zadłużonych?

Kredyt na spłatę długu powinno się wziąć jedynie w momencie kiedy ma się pewność, że sytuacja finansowa w kolejnych tygodniach, miesiącach zmieni się znacząco na dobre. Może być to uzyskanie nowej pracy, otrzymanie zwrotu pieniędzy, które kiedyś się komuś pożyczyło, czy otrzymanie dodatkowych świadczeń socjalnych itp. Ważne, aby mieć pewność, że będzie nas stać na spłatę i że po miesiącu, czy dwóch nie staniemy znów przed tym samym problemem. Kredyt dla zadłużonych trzeba traktować przede wszystkim jako doraźną pomoc, a nie rozwiązanie problemu, bo pożyczone pieniądze i tak będzie trzeba kiedyś oddać, a im dłużej będziemy to przeciągać, tym suma będzie większa.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności