Najtańszy kredyt dla bezrobotnych nie oznacza najlepszego.

Najtańszy kredyt dla bezrobotnych nie oznacza najlepszego.

kredyt dla bezrobotnychSzukając odpowiedniego zobowiązania dla siebie, wiele osób kieruje się przede wszystkim jego ceną. Jest to w pełni naturalne, bo przecież, po co wydawać krocie na odsetki, kiedy można otrzymać pożyczkę praktycznie za darmo. Szczególnie ważna jest cena dla klientów, którzy chcą strać się o kredyt dla bezrobotnych. Gdy nie ma przychodów, ograniczenie kosztów musi być priorytetem. Przynajmniej tak mogłoby się wydawać. Jednak okazuje się, że tak naprawdę najtańszy kredyt dla niepracujących wcale nie jest tym najlepszym i pomimo swojej kuszącej ceny może być gorszą opcją niż jego droższe odpowiedniki. Jak więc wybrać idealny kredyt dla bezrobotnych ? Czytajcie dalej.

Ciężki orzech do zgryzienia

Kredyt dla bezrobotnych jest rzadkim i kosztownym zobowiązaniem. Kredytodawcy często boją się pożyczać pieniądze osobom bez pracy, gdyż nie mają pewności, że kiedykolwiek tę gotówkę otrzymają z powrotem. W oczach banków niepracujący klienci nie mają żadnej zdolności kredytowej dlatego też nie mają szans na skorzystanie z żadnego z ich produktu. Z drugiej strony kredyt dla bezrobotnych może być często jedyną deską ratunku dla takiej osoby. Nie posiadając pracy nie ma pieniędzy na podstawowe produkty, co sprawia, że często tacy klienci skupiają się na tym, aby przeżyć kolejny dzień, w ten sposób porzucając próby znalezienia dobrze płatnej pracy. Kredyt dla niepracujących może pomóc takim osobom stanąć na nogi i skupić się jedynie na odnalezieniu zatrudnienia, aby zakończyć passę kłopotów finansowych.

Uwaga oszuści

Firmy pożyczkowe, które mają w swojej ofercie kredyt dla bezrobotnych, ponoszą duże ryzyko, dlatego, że nie mają nigdy pewności, czy gotówka do nich wróci i w jakim terminie. Poszukiwanie pracy to nieraz długi i mozolny proces, co powoduje często opóźnienia w spłacie takich zobowiązań. Często ze względu na wysokie ryzyko kredyt dla niepracujących ma wyższe opłaty niż inne podobne produkty na rynku. Zdesperowani klienci jednak poszukują najtańszych rozwiązań o najwyższych kwotach i tu otwierają się ogromne możliwości przed oszustami. W Internecie można spotkać małe, zupełnie nieznane portale, które wyłudzają gotówkę mamiąc klientów pożyczkami za darmo o ogromnych kwotach. Zwykle zamiast zwykłego przelewu weryfikacyjnego o wartości 1 gr proszą o przelanie kilkudziesięciu złotych na cele weryfikacyjne lub za rozpatrzenie wniosku. Kończy się to tak, że klient płaci, a kredytu nigdy nie dostaje. Najczęściej taki portalik po kilku miesiącach lub tygodniach w ogóle znika i biedny oszukany konsument nawet nie ma jak odszukać oszusta.

Jedynym sposobem, aby uchronić się przed takimi sytuacjami jest zaufanie odpowiedzialnym firmom. Jak je rozpoznać? Po pierwsze nie wymagają przelewu wysokich sum ze tytuły rejestracji czy potwierdzenia danych. Po drugie można znaleźć o nich opinię w internecie, oraz widnieją w zestawieniach przygotowanych przez porównywarki. Dobrze również jeśli są to firmy znane na polskim rynku, które istnieją już od co najmniej kilku miesięcy.

Ważniejsze cechy niż koszt

Abstrahując od nieuczciwych portali wyłudzających pieniądze i porównując jedynie produkty odpowiedzialnych firm pożyczkowych, również nie zawsze te najtańsze są najkorzystniejsze. Warto wziąć pod uwagę również sumę maksymalną, okres spłaty oraz możliwość przedłużenia czasu na oddanie gotówki. Wysokość kredytu dla bezrobotnych jest bardzo ważna ze względu na to, że muszą być to pieniądze, które pozwolą przeżyć aż do pierwszej wypłaty w nowej pracy. Jeśli klient weźmie za małą sumę i gotówki mu zabraknie przed tą wypłatą, to będzie zmuszony wziąć kolejny kredyt, co znacznie podniesie ponoszone koszty i długi. Co więcej bardzo ważny jest okres spłaty i możliwość przedłużenia go. Nigdy nie wiadomo jak potoczy się życie i kiedy uda się klientowi otrzymać pracę, dlatego ważne jest, aby konsument miał pewną elastyczność w terminie spłaty na wypadek, gdyby pracę znalazł trochę później niż przewidywał w swoich pierwszych założeniach.

Jak widać tanie nie zawsze znaczy dobre. Nawet w przypadku kredytu dla bezrobotnych, gdzie koszt wydaje się kluczowym wyznacznikiem, warto jest spojrzeć również na inne parametry, aby uniknąć kłopotów finansowych. Choć to może zabrzmi dość kuriozalnie nie zawsze najtańszym rozwiązaniem jest produkt o najniższej cenie. Często można usłyszeć powiedzenie, że ludzi biednych nie stać na tanie rzeczy i to jest w 100% prawda. Dokonując wyboru produktu należy przede wszystkim kierować się długodystansowymi zyskami i być przygotowanym na to, że nie zawsze wszystko idzie tak jakbyśmy sobie tego życzyli.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności