Dlaczego ludzie mają długi?

Dlaczego ludzie mają długi?

Skąd się biorą długi i ich się ich pozbyć?

Dług stał się obecnie czymś niemal nieuniknionym. Czy to kredyt hipoteczny, czy leasing samochodowy - każdy z nas ma jakieś zadłużenie. Wiele urządzeń codziennego użytku ma tak wysokie ceny (na przykład smartfony), że rozsądniej jest wziąć pożyczkę i spłacić je w ratach, niż kupić je płacąc za nie od razu.

Jak pozbyć się długów?

Aktualnie większość ludzi ma zadłużenia, które mieszczą się w granicach ich możliwości finansowych i są w miarę uzasadnione. Ponadto, w dzisiejszych czasach dług online jest czymś bardzo powszechnym. Jeśli więc Twój dług mieści się w granicach Twoich możliwości finansowych i nie masz problemów z jego spłatą poprzez dokonywanie płatności zgodnie z harmonogramem, nie masz się czym martwić. Jednak wbrew pozorom, często pojawiają się w tej kwestii problemy… głównie spowodowane tym, iż ludzie zawyżają swoje możliwości finansowe. Finalnie kończą w sytuacji, która zdaje się być bez wyjścia. Mają za dużo długów i nie mają realnego planu na poprawę sytuacji i rozwiązanie problemu. Istnieje jednak wiele działań, które można podjąć, aby zlikwidować swój dług lub przynajmniej go zmniejszyć. Jak pozbyć się długów? Zapoznaj się ze skutecznymi wskazówkami!

Jak skutecznie pozbyć się długów?

Przestań zwiększać swój dług

Może się to wydawać oczywiste, ale zaskakujące jest to, ile osób nadal zaciąga nowe pożyczki, kiedy jednocześnie nie są w stanie poradzić sobie z tymi już istniejącymi. Pierwszym krokiem do zmniejszenia długu powinno być zatem zaprzestanie jego powiększania.

Brzmi banalnie, więc dlaczego ludzie mają tak wielkie trudności z trzymaniem się tej zasady? Ponieważ zasadniczo oznacza to przystosowanie się do innego stylu życia. Musisz być realistą w kwestii tego, na co cię stać i przestać marzyć o luksusowych rzeczach, jeśli przekraczają one Twoje możliwości finansowe.

Uporządkuj swój dług

Kiedy zaciągasz wiele różnych pożyczek, możesz nie mieć jasnego podglądu na to, ile jesteś winien, jakie są stopy procentowe Twoich pożyczek i jakie są okresy spłaty każdej z nich? Jeśli posiadasz dług online, który zazwyczaj łatwiej jest osiągnąć – dwa razy upewnij się, czy dotrzymujesz wszystkich swoich zobowiązań.

Sprawdź oprocentowanie każdej pożyczki. Sporządź listę, zaczynając od tej o najniższej stopie procentowej. Inną opcją jest wyszczególnienie pożyczek, zaczynając od najmniejszej kwoty pożyczki, niezależnie od stopy procentowej. Następnie skoncentruj się na najmniejszej pożyczce (lub pożyczce o najmniejszym oprocentowaniu - niezależnie od wybranej metody) i zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby ją spłacić. Kiedy to zrobisz, zajmij się kolejną pożyczką z listy. Jak szybko pozbyć się długów? Spłata nawet jednej małej pożyczki znacznie poprawi Twoją sytuację. Porządkowanie spraw finansowych daje również kontrolę nad długami i jasny przegląd każdej z pożyczek. Jeśli posiadasz dług online, zacznij od poznania harmonogramu spłaty - jeśli chcesz go zmienić, sprawdź, czy pożyczkodawca jest otwarty na negocjowanie warunków.

Sprawdź, czy jesteś w stanie zyskać jakiś dodatkowy dochód

Twoja codzienna praca nie musi być Twoim jedynym źródłem dochodu. Zastanów się nad podjęciem dodatkowej pracy przez pewien czas, aby zebrać dodatkowe środki na spłatę zadłużenia.

Bądź kreatywny. Może masz talent, z którego nie korzystasz? Na przykład, jeśli znasz języki obce, rozważ prywatne korepetycje. To samo dotyczy umiejętności gry na instrumencie muzycznym. Opieka nad dziećmi to kolejny sposób na zarobienie dodatkowej gotówki po standardowych godzinach pracy w ciągu dnia. Możesz też po prostu przejrzeć rynek pracy w poszukiwaniu oferty zatrudnienia w niepełnym wymiarze godzin lub w weekendy.

Jeśli nie masz czasu na dodatkową pracę, zrób przegląd przedmiotów, które posiadasz, a których już nie potrzebujesz. Być może masz garaż pełen rzeczy, o których zapomniałeś, a które są warte sporo pieniędzy?

Ogranicz swoje wydatki

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie nie spłacają pożyczek, jest problem z dostosowaniem się do nowego stylu życia. Tak naprawdę istnieje wiele rzeczy, bez których można żyć, a dostosowanie się do bardziej minimalistycznego stylu życia nie jest tak bolesne, jak mogłoby się wydawać.

Jak pozbyć się długów bankowych? Zacznij od sporządzenia listy wszystkich wydatków, które spłacasz co miesiąc. Następnie kategoryzuj je według priorytetów. Najważniejszymi wydatkami powinno być zakwaterowanie i wyżywienie. Poza nimi spróbuj usunąć przynajmniej jeden wydatek z całej listy. Może to być kolacja w eleganckiej restauracji, czy codzienna kawa w drodze do pracy. Taka mała zmiana znacząco wpłynie na Twoje finanse. Mogą istnieć alternatywy dla twoich drogich nawyków - na przykład odkrywanie świata gotowania we własnej kuchni lub bieganie i inna aktywność fizyczna na zewnątrz zamiast opłacania drogiego karnetu na siłowni.

Niewielkie zmiany i dostosowanie się do pewnych alternatyw pozwoli Ci zaoszczędzić więcej pieniędzy, niż myślisz!

Co, jeśli pojawi się niespodziewany wydatek?

Zdarzają się sytuacje, w których nawet przy najlepszych staraniach zmniejszenia długu po prostu jesteś zmuszony wziąć kolejną pożyczkę. Są to nieprzewidziane wydatki, takie jak nieplanowane rachunki za usługi medyczne, opłata za samochód, kiedy ten się psuje, a przecież potrzebujesz go, aby dojeżdżać do pracy lub gdy ma miejsce nagły wypadek domowy (na przykład przeciekający dach).

Kiedy coś takiego się zdarzy, pamiętaj, aby pożyczyć tylko tyle pieniędzy, ile faktycznie potrzebujesz. Zadbaj o właściwy wybór pożyczkodawcy. Jedną z lepszych opcji do rozważenia są pożyczki online. Mają elastyczny harmonogram spłat, a proces składania wniosku jest bardzo łatwy.

Credy to firma, która pośredniczy w udzielaniu pożyczek online i znajduje dla klientów szybkie i korzystne rozwiązania finansowe, niezależnie od indywidualnych potrzeb.

Proces aplikacji w Credy jest szybki i łatwy. Wystarczy podać swoje imię i nazwisko, numer PESEL, adres e-mail i numer telefonu.

Po złożeniu wniosku Credy skontaktuje się z Tobą i przedstawi oferty finansowania, spośród których będziesz mógł wybrać tę najbardziej odpowiednią dla siebie. Po potwierdzeniu oferty pieniądze zostaną przelane na Twoje konto.

Poznaj również sposoby oszczędzania pieniędzy, które pomogą Ci zadbać o swój budżet.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności