Pożyczka na wakacje 2022 – jak z niej skorzystać?

Pożyczka na wakacje 2022 – jak z niej skorzystać? 

Właśnie rozpoczyna się wakacyjny sezon urlopowy. Niezależnie od tego, czy spędzimy go w kraju, czy wyjedziemy za granicę, zawsze wiąże się to z wydatkami, które musimy przeznaczyć na transport, zorganizowanie miejsc noclegowych, wyżywienie i inne atrakcje. Idealnie, jeżeli zgromadzone oszczędności pokryją wszystkie koszty, jednak nie zawsze tak jest. Spora część osób będzie potrzebować dodatkowego zastrzyku gotówki. Sprawdź, czy warto wziąć pożyczkę na wakacje i ile kosztuje takie rozwiązanie. 

Co oznacza pożyczka na wakacje?

Pożyczka na wakacje to produkt sezonowy, który pojawia się bardzo często właśnie w miesiącach wakacyjnych zarówno w ofertach banków, jak i firmach pożyczkowych. Główną zaletą jest to, że pożyczoną gotówkę możemy wydać na dowolny cel. Dzięki czemu możemy sfinansować np.: zakup wycieczki (all inclusive, last minute, nad morzem, objazdową), opłacić koszty noclegu (hotel, pensjonat, kemping), zakupić bilety lotnicze, autokarowe lub opłacić bieżące wydatki już na miejscu. Pożyczkę na wakacje możemy również przeznaczyć na pokrycie kosztów wyjazdu organizowanego samodzielnie. Gotówkę możemy wydać na zakup sprzętu turystycznego, odzieży sportowej lub bilety do zwiedzanych atrakcji. Żaden pożyczkodawca nie będzie weryfikować tego, na co przeznaczyliśmy środki. Bardzo często takie oferty pojawiają się w promocyjnych warunkach, dlatego warto porównać oferty. 

pożyczka na wakacje 2022

Kredyt gotówkowy czy pożyczka na wakacje – co wybrać?

Decydując się na kredyt gotówkowy, należy pamiętać, że produkt ten otrzymamy wyłącznie w banku. Oznacza to, że decyzja o jego przyznaniu poprzedzona będzie szczegółową analizą historii kredytowej potencjalnego klienta. Dodatkowo nasze dane będą weryfikowane w bazach dłużników. Bank, który działa na podstawie przepisów Prawa bankowego oraz pod ścisłą kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego, nie wyda pozytywnej decyzji, jeżeli mamy niską zdolność kredytową lub mamy zaległości w BIK, czy KRD. Pożyczka na wakacje bez bik dostępna będzie wyłącznie w instytucjach pozabankowych. Związane jest to, z tym że firmy pożyczkowe działają na podstawie Kodeksu cywilnego, więc decyzja o udzieleniu pożyczki może być podyktowana indywidualnymi kryteriami. Dodatkowo pożyczkodawca pozabankowy może wziąć na siebie większe ryzyko podczas udzielania pożyczek. Na pytanie, co wybrać, odpowiedzią jest nasza aktualna sytuacja finansowa. Należy również porównać oferty i sprawdzić, które rozwiązanie będzie dla nas najkorzystniejsze. 

Pożyczka na wakacje bez bik – gdzie otrzymam?

Wiemy już, że pożyczkę na wakacje bez bik mamy szansę otrzymać w firmach pożyczkowych. Czy to oznacza, że firmy te rezygnują całkowicie z weryfikowania potencjalnych klientów w bazach dłużników? Część firm rzeczywiście nie sprawdza w bazach potencjalnych klientów, ale są to wyjątki. Najczęściej jest tak, że pożyczkodawcy korzystają z rejestrów, natomiast wynik tej weryfikacji nie przesądza o decyzji kredytowej. Oznacza to, że nawet w przypadku negatywnych wpisów mamy szansę otrzymać dodatkową gotówkę. Każda sytuacja jest rozpatrywana indywidualnie. Dobrą informacją jest to, że cały proces odbywa się online według uproszczonych procedur, czyli gotówkę możemy otrzymać już w dniu składania wniosku. Jest to szczególnie ważne wybierając produkt pożyczka na wakacje 2022 zwłaszcza, kiedy decydujemy się na ofertę podróży last minute, czyli w ostatniej chwili. Do złożenia wniosku potrzebujemy ważny dokument osobisty, adres e-mail, telefon komórkowy oraz konto bankowe, na które wpłyną środki. Rachunek posłuży nam również do potwierdzenia własnej tożsamości. Do wyboru mamy kilka sposobów. Jednym z najprostszych jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego

Ile kosztuje pożyczka na wakacje 2022?

Koszt pożyczki na wakacje uzależniony będzie od konkretnej oferty danego pożyczkodawcy. Wskaźnikiem, który pozwala na porównanie poszczególnych propozycji, jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa, która uwzględnia wszystkie koszty pożyczki w ujęciu procentowym. Im niższy wskaźnik, tym niższe są koszty danego rozwiązania. Bardzo często pożyczkodawcy na wakacje proponują oferty darmowych chwilówek dla nowych klientów. Oznacza to, że za możliwość skorzystania z dodatkowych środków nie zapłacimy dodatkowych opłat. W tym przypadku RRSO będzie wynosić 0%. Warunek jest taki, że środki musimy zwrócić zgodnie z terminem zapisanym w umowie. Każdy dzień opóźnienia będzie powodować naliczanie dodatkowych opłat. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z ofert firmy pośredniczącej, gdzie za pomocą jednego wniosku zapytanie wysyłane jest do kilku pożyczkodawców. Działanie to pozwoli uzyskać odpowiedź na pytanie, który pożyczkodawca i jaką ofertę nam zaproponuje. Samo złożenie wniosku jest bezpłatne i nie obliguje do podpisania umowy. 

Czy warto wziąć pożyczkę na wakacje 2022?

Chwilówka na wakacje, jak i każda inna decyzja o pożyczce powinna być przemyślana. Ratę należy uwzględnić w domowym budżecie, tak aby nie mieć kłopotu z jej późniejszą spłatą. Pomysł z pożyczką na wakacje jest dobry, jeżeli nie udało nam się odłożyć wymaganej sumy środków, aby zapewnić sobie wymarzony odpoczynek. Powodów, dla których warto jeździć na wakacje, jest wiele. Urlop wpływa pozytywnie nie tylko na nasze zdrowie psychiczne, ale również na późniejszą efektywność w pracy.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności