Dlaczego warto skorzystać z pożyczki od ręki?

Dlaczego warto skorzystać z pożyczki od ręki?

pożyczka od rękiBardzo lubię planować swoje finanse. Zawsze mam odłożone pieniądze na nieprzewidziane wydatki, staram się zgodnie ze wcześniejszym planem dzielić gotówką na poszczególne potrzeby. Najbardziej lubię moment, kiedy pod koniec miesiąca wiem, że wydałem mniej niż mogłem i mogę dodatkowe pieniądze poświęcić na moje małe zachcianki. Planowanie dla mnie jest naturalne i uważam je za najlepszy sposób na utrzymanie stabilnej sytuacji finansowej. Jednak bywają takie miesiące kiedy zdarza się tyle nieprzewidzianych wydatków, że nawet moje zaplanowane pieniądze na nieprzewidziane sytuacje nie wystarczają, wtedy pożyczka od ręki jest idealnym rozwiązaniem. Opowiem dziś o niej kilka słów, gdyż chwilówka od ręki jest dla każdego i naprawdę może podratować niejeden budżet, wystarczy dobrze z niej korzystać. Ja już parokrotnie przekonałem się, że wszystkiego nie da się zaplanować i czasem trzeba dać sobie pomóc.

Pożyczka od ręki ma złą sławę

Zwykle pożyczka od ręki nie kojarzy się ludziom dobrze. „Szybka pożyczka od ręki to pewnie jakieś naciąganie klienta”- możesz usłyszeć od swoich bliskich, czy znajomych. Co ciekawe najbardziej pożyczka od ręki bez zaświadczeń jest znienawidzona przez osoby, które nigdy nie miały żadnej z nią styczności. Dlaczego? Są to jedynie stereotypy, że pożyczka w banku to jest wiarygodna  korzystna, a w instytucji pozabankowej to oszustwo. Również nazwa parabank ma trochę pejoratywny wydźwięk.

Jednak nic bardziej mylnego, gdyż ten produkt bywa najczęściej bardziej przydatny i korzystniejszy niż zwykły kredyt. Najprostszym dowodem na to jest to, że pierwsza pożyczka od ręki jest w większości firm zupełnie za darmo. Oddaje dokładnie tyle, ile pożyczyłeś i nie jest to żaden chwyt marketingowy. Który bank ma podobną ofertę i za darmo rozdaje pożyczki od ręki?

Zalety pożyczki od ręki

Oprócz pieniędzy oszczędzamy też czas decydując się na to zobowiązanie. Pożyczka od ręki bez bik to sposób na zdobycie pieniędzy w kilka minut. Bez sprawdzania we wszystkich rejestrach dłużników, bez zaświadczeń, bez zbędnych potwierdzeń. Wypełniasz wniosek i gotówkę otrzymujesz od razu.

Gotówka od ręki – brzmi wspaniale? Na dodatek tanio. Pożyczka od ręki to rozwiązanie przede wszystkim stworzone dla ludzi takich jak ja i ty. To nie jest zobowiązanie takie jak w bankach, gdzie wymagań jest bez liku. Szybka pożyczka od ręki nie wymaga posiadania stałej pracy, ani idealnej historii kredytowej, nie wymaga też żadnych zastawów. Gotówkę, może otrzymać każdy i zawsze, kiedy jest potrzeba. Dzięki niej łatwo jest stanąć na nogi po niezapowiedzianych wydatkach i od nowa ustabilizować swój budżet.

Czy pożyczka od ręki może być niebezpieczna?

Tak, pożyczka od ręki może być niebezpieczna, ale tylko jeśli jej używamy w nieprzemyślany sposób. Zacząłem artykuł od tego, że lubię planować. Przy pożyczaniu pieniędzy jest to również bardzo ważne. Przed wzięciem pożyczki zawsze zastanów się, czy tak wysoką kwotę będziesz w stanie w następnym miesiącu oddać. Jeśli nie, to dopasuj zobowiązanie tak, aby spłata nie była dla Ciebie wyzwaniem. Przeceniając swoje możliwości możesz łatwo wpaść w długi i w ten sposób pożyczka od ręki stanie się Twoim gwoździem do trumny, a nie ratunkiem.(Więcej na ten temat w artykule: Spirala kredytowa i pożyczki. Jak nie wpaść w pętle pożyczkową?)

Wszystko użyte w niewłaściwy sposób może obrócić się przeciwko nam. Podobnie jest z pożyczkami. Gotówka od ręki brzmi fantastycznie i jest genialną opcją w trudnych momentach finansowych, jednak trzeba pamiętać, aby użyć jej z głową. Jeśli jasno określimy sami swoją zdolność kredytową, to pożyczka od ręki bez zaświadczeń powinna przynieść same korzyści. Ja przekonałem się o tym na własnej skórze i polecam ją wszystkim osobom, którym budżet nie poszedł w 100% według planu. Wzięcie pożyczki to nie wstyd, bo jest ona po to, aby z niej korzystać.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności